Trwa ładowanie...

O Aniołach na ziemi - Hospicjum Pomorze Dzieciom

Historia o... pięknej inicjatywie, małych Bohaterach, ich walecznych sercach i Aniołach na ziemi - Hospicjum Pomorze Dzieciom

Dzieci chorują. Niektóre bardzo. Często są wśród nich takie, które niedługo nas opuszczą. Towarzyszymy im w ostatniej drodze. Ich sytuacja jest ciężka i trudna. Nie mówiąc o ich rodzinach, które mierzą się z tym wielkim wyzwaniem losu. Bardzo namawiamy Państwa do pochylenia się nad tymi, którzy mierzą się z najtrudniejszym, a jednocześnie do odczarowania słowa "hospicjum". Właśnie teraz – na święta.

Tutaj, choć nie pozostaje wiele czasu, udaje się każdego dnia dokładać ŻYCIA do dni nieuleczalnie chorych dzieci. Stwarzać przestrzeń, dzięki której rodziny mogą trzymać się razem. Często są to pierwsze święta w domu, po wielu pobytach w szpitalu.

Wszystko dzięki domowej opiece hospicyjnej. Dzięki niej ludzie mogą być w ten trudny czas razem. Nasze hospicjum zajmuje się taką pomocą.

"Jak dziewczynka z zapałkami Piotruś Pan ze swoimi marzeniami rzucamy troszkę światła w mrok by z chorymi dziećmi kolejny rok dotykać pierwszą gwiazdkę by w noc po której nie nadejdzie świt nie zabrakło miłości, na tyle by zabrać jej garstkę w drogę do wieczności…"

Po 3 latach walki i utrzymywania się tylko dzięki darowiznom, od lipca 2017 roku NFZ pokrywa 35% miesięcznych kosztów. Potrzeb jest jednak znacznie więcej, dlatego wciąż trwa dynamiczna akcja poszukiwania 12500 Aniołów.

Prosimy o pomoc w dotarciu do 12,5 tys. osób chcących wspomóc w symboliczny sposób nieuleczalnie chore dzieci. Koszt 1 godziny opieki medycznej w hospicjum to zaledwie 8 zł - intensywnie poszukujemy 12,5 tys. osób, które zadeklarują tę symboliczną wpłatę na rzecz naszych dzieci.

Walczymy o godne życie w czasie choroby i godne odchodzenie, gdy przychodzi CZAS… Misja hospicjum: "skoro nie możemy dołożyć dni do życia naszych dzieci, dołóżmy życia do ich dni".

W hospicjum koncentrujemy się na ŻYCIU, bo nie zostaje wiele czasu. To chcemy pokazać całemu światu.

Tytuł przelewu: Jestem Aniołem dla dzieci z Hospicjum

Nr konta: 33 1090 1098 0000 0001 2428 2268 Bank Zachodni WBK

Hospicjum Pomorze Dzieciom Aleja Józefa Hallera 140 80-416 Gdańsk

Strona internetowa, Facebook

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.