Trwa ładowanie...
Nowa jakość rozrywki dla dzieci - Dramox

Nowa jakość rozrywki dla dzieci - Dramox

Materiał prasowy Dramox

Twoje dziecko nie może obejść się bez codziennej dawki wirtualnej rozrywki, a Ty masz już dość popularnych bajek, które ogląda niemal na okrągło? W internecie pojawiła się nowa propozycja, która z powodzeniem może zastąpić kreskówki i jednocześnie pokazać Twojemu dziecku zupełnie nowy świat. Jest to DRAMOX.PL. Platforma ta działa na tej samej zasadzie, co popularne serwisy streamingowe, ale treści dla dzieci, które tam znajdziesz, są wyjątkowe – to wysokiej jakości nagrania… spektakli teatralnych!

Jeśli szukasz mądrej rozrywki dla swojego dziecka, to ta propozycja będzie wręcz idealna. Teatr to doskonały sposób na rozwijanie wrażliwości i wyobraźni młodego człowieka. Rodzice często wahają się przed zabraniem swojej pociechy w mury prawdziwego teatru z obawy, czy za szybko nie dopadnie jej np. nuda. Z Dramoxem nie ma tego problemu – dziecko ogląda teatr online, jednocześnie ucząc się odbioru tego typu sztuki. To doskonały wstęp przed „żywymi” spektaklami, a jednocześnie świetna odskocznia od popularnych kreskówek.

Co czeka na Dramoxie na młodych i najmłodszych widzów? Warto zacząć od propozycji, która zarówno dla rodziców, jak i dzieci zyskała już miano kultowej w formie książkowej – „Niesamowite przygody niesamowitych skarpetek” z Teatru Lalki „Tęcza” w Słupsku, czyli sceniczna adaptacja książki Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Ta wyjątkowa bajka wyróżnia się barwną scenografią i lalkami, które skradną wyobraźnię nawet najmłodszych dzieci.

Niesamowite przygody niesamowitych skarpetek
Niesamowite przygody niesamowitych skarpetek (materiał partnera)

Dla poszukiwaczy akcji i przygody dobrym wyborem będzie opowieść spektakl „Misja Poznań – gdzie są koziołki?” z Teatru Animacji w Poznaniu. Miejski folklor i sympatyczni bohaterowie wraz z widzami poszukają zaginionych zwierzątek z ratuszowej wieży w Poznaniu.

Misja Poznań – gdzie są koziołki?
Misja Poznań – gdzie są koziołki? (materiał partnera)

Dla rodziców, którzy chcą pokazać swoim dzieciom świat z perspektywy teatralnej widowni Dramox również przygotował wspaniałe propozycje. Jedną z nich jest cykl Katarzyny Mykietyn – Muzalindy, która w swoich podróżach np. do Wielkiej Brytanii czy Włoch pokazuje w śpiewający sposób magię tych krajów i ich zwyczaje.

Zobacz film: "Nowe szaty króla - Teatr Animacji w Poznaniu"

Dla nieco starszych dzieci Dramox proponuje bajkę z Teatru Animacji w Poznaniu – „Nowe szaty króla”. To doskonała lekcja o tym, co tak naprawdę powinno być ważne w życiu, a także jakimi wartościami warto się kierować. O podobnych wartościach opowiada także wyjątkowa produkcja Teatru Lalek „Pleciuga” pt. „Matylda mierzy wysoko”.

Zobacz film: "Matylda mierzy wysoko - Teatr Lalek Pleciuga"

To tylko niektóre z przedstawień, które mogą zachwycić młodych widzów. Poza spektaklami polskimi, na początkujących teatromanów czekają również zagraniczne – z napisami – jak chociażby widowiskowa opera z Lviv National Opera – „Lis Mykyta”.

Rozwijanie dziecięcej wrażliwości warto zacząć jak najwcześniej. Teatr to także sposób na wyjątkowe pobudzenie wyobraźni młodego człowieka – nie wszystko jest powiedziane i pokazane całkiem dosłownie. To zachęca dziecko do zadawania pytań i odkrywania świata niekiedy zupełnie na nowo! Warto sprawdzić bibliotekę DRAMOX.PL, która kryje w sobie wiele wyjątkowych perełek dla młodego widza.

Materiał prasowy Dramox

Polecane dla Ciebie