Nowa bajka twórcy "Włatców Móch"
Czy wiesz jakie treści pochłania codziennie twoje dziecko poprzez smartfony, tablety, komputery? Czy wiesz na skazujesz swoje dziecko, gdy ogląda treści pozbawione wartości?
Dlatego twórca "Włatcy Móch" oraz były finansista, który porzucił karierę by założyć szkołę, postanowili stworzyć serial animowany dla dzieci, po który bez obaw będą mogli sięgać najmłodsi. Powstanie 26 odcinków i tym samym 26 palących tematów.
Rozpoczęły się prace nad wyjątkowym projektem, którego celem jest stworzenie animowanego serialu dla dzieci pt.: "Wszyscy Święci" opartego o historie Świętych.
Pomysłodawcami projektu są Paweł Pewny – dyrektor generalny jednego z największych studiów animacji w Europie - ORANGE Studio Animacji, odpowiedzialne za realizację projektu oraz Jacek Weigl – prezes Fundacji "Edukacja z Wartościami", która prowadzi Centrum Edukacji Daniel w Warszawie, w skład którego wchodzą: żłobek, przedszkole i szkoła podstawowa.
Połączyła ich wspólna misja kreowania w młodym pokoleniu postaw takich jak dobro, uczciwość, miłosierdzie, szacunek, odwaga, odpowiedzialność, poczucie sprawiedliwości i niesienia pomocy.
Chcą to czynić w oparciu o zasady, jakimi kierowali się w swoim życiu Święci, ale nie tacy z obrazków, lecz prawdziwi ludzie z krwi i kości. Bo to byli ludzie jak każdy z nas – zmagali się z przeciwnościami, codziennymi trudnościami, odrzuceniem, niezrozumieniem czy trudnymi relacjami w rodzinie, ale mimo to żyli w niezwykły sposób, kierując się przede wszystkim miłością do drugiego człowieka i odwagą.
Pomysłodawcy serialu poprzez sylwetki Świętych i własne doświadczenia radzenia sobie w trudnych sytuacjach pragną pokazać dzieciom, że z każdej sytuacji, nawet tej najtrudniejszej jest zawsze dobre wyjście. Chcą w młodych ludziach wykształcić takie wzorce i postawy, by byli w stanie budować pełne, szczęśliwe i odpowiedzialne życie jako osoby dorosłe.
Swoją misję zamierzają zrealizować poprzez produkcję 26-odcinkowego serialu animowanego, z którego każdy odcinek będzie prezentował sylwetkę jednego Świętego w odniesieniu do konkretnej sytuacji życiowej przed jaką staną główni bohaterowie – Franek i Matylda.
Jako ojcowie, Paweł Pewny i Jacek Weigl, dostrzegli, że dzieciom w obecnych czasach brakuje właściwych autorytetów. Panuje powszechny niedostatek pozytywnych bohaterów, którzy swoimi czynami i charakterem potrafiliby w młodym pokoleniu wzbudzić dobre wzorce oraz zachowania.
Zewsząd dochodzą informacje, że dzieci czują się samotne, pozostawione same sobie ze swoimi problemami i są nie rozumiane przez innych. Rodzice często są bezradni i nie wiedzą, jak pomóc swoim dzieciom, które nie chcą rozmawiać o swoich kłopotach. W efekcie poradnie psychologiczne pękają w szwach. Dlatego chcąc pomóc najmłodszym w kształtowaniu właściwych postaw, postanowili odwołać się do postaci Świętych.
Twórcy serialu chcą, by dla rodziców był on pomocnym narzędziem w budowaniu właściwych postaw życiowych u swoich dzieci oraz dobrą bazą do rozmów o wartościach, pomaganiu, dziękowaniu i znaczeniu słowa "przepraszam".
Pragną pokazać dzieciom świat, gdzie szlachetne wzorce nauczą je samodzielnie szukać dobrych rozwiązań i brać całkowitą odpowiedzialność za siebie i innych.
Każdy dla kogo misja twórców serialu i całego zespołu realizującego projekt "Wszyscy Święci" jest bliska może pomóc zbudować coś co będzie miało wpływ na wiele kolejnych pokoleń dzieci – bo bajki tak właśnie działają.
Na realizację pierwszego etapu, na który składa się przygotowanie wszystkich materiałów bazowych, w tym między innymi: materiałów literackich (listy dialogowe, scenariusz, scenopis); konceptów plastycznych; przygotowanie modeli postaci do animacji; przygotowanie lokacji i scenografii; prace reżyserskie; nadzór supervisora; stworzenie biblioteki (chodów, gestów, charakterystycznych, indywidualnych zachowań każdego bohatera); prac przy udźwiękowieniu oraz wykonaniu pierwszego odcinka gotowego do emisji potrzeba – uwaga! – 700.000 zł.
Realizacja każdego kolejnego odcinka będzie niższa, co wynika z systemu produkcji, który w dużej mierze bazuje na materiałach przygotowanych podczas prac wstępnych. Zbiórka do projektu prowadzona jest pod adresem www.swieci.film.
Informacja prasowa