Trwa ładowanie...

Nosimy nasze dziecko (recenzja)

Książka „Nosimy nasze dziecko” jest znakomitym przewodnikiem z zakresu noszenia dzieci. Autorka opisuje tu różnego typu chusty i nosidełka, podkreślając zaletę każdego z nich, zarówno dla dziecka, jak i dla matki. Claude Didierjean opisuje zwyczaj noszenia dzieci, odwołując się do świata zwierząt. Podkreśla zbawienny wpływ noszenia na ich dalszy rozwój.

„Nosimy nasze dziecko” jest instruktażem, jak godzić potrzebę bliskości, która cechuje dzieci, z wiecznym zabieganiem występującym u rodziców. Podkreśla znaczenie noszenia dzieci w chustach i nosidełkach jako formy ochrony przed niebezpieczeństwami. Zaznacza, jak zbawienny wpływ ma noszenie na płacz i kolki u niemowląt. Wspomina również o wielkim dobroczynnym wpływie noszenia na zasypianie.

Książki z serii „Rodzicielstwo bliskości”, do których należy także „Nosimy nasze dziecko”, w bardzo ciepły sposób traktują kwestię bliskiego kontaktu matki, a właściwie rodziców z własnym dzieckiem. Tym razem autorka podkreśla magię dotyku na odbieranie świata przez malucha. Podkreśla również, że noszenie malucha w chuście jest formą otwierania go na świat.

Nosimy nasze dziecko - Claude Didierjean-Jouveau
Nosimy nasze dziecko - Claude Didierjean-Jouveau

zobacz galerię

Rodzice, którzy zdecydowali się na noszenie w chustach, mogą być z siebie dumni. Okazuje się, że jest to doskonały sposób na zapobieganie dysplazji bioder, kształtowanie mowy dziecka i wpływanie na łagodny charakter malucha. I co najważniejsze – noszenie w chuście to echo równouprawnienia. Ojcowie czują bliską więź z maluchem i mogą być ze swoim dzieckiem naprawdę blisko, tak jak dotychczas była tylko matka.

Ci, którzy pragną nosić, ale nie nauczyli się jeszcze jak to robić, odnajdą w książce szczegółowy instruktaż. Chusty dają bardzo dużo możliwości – pozwalają nosić zarówno z przodu, jak i z tyłu, jak i z boku. Wybór należy do rodzica, który postawił na bliskość ze swoim dzieckiem.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.