Nosimy nasze dziecko (recenzja)

Książka „Nosimy nasze dziecko” jest znakomitym przewodnikiem z zakresu noszenia dzieci. Autorka opisuje tu różnego typu chusty i nosidełka, podkreślając zaletę każdego z nich, zarówno dla dziecka, jak i dla matki. Claude Didierjean opisuje zwyczaj noszenia dzieci, odwołując się do świata zwierząt. Podkreśla zbawienny wpływ noszenia na ich dalszy rozwój.

„Nosimy nasze dziecko” jest instruktażem, jak godzić potrzebę bliskości, która cechuje dzieci, z wiecznym zabieganiem występującym u rodziców. Podkreśla znaczenie noszenia dzieci w chustach i nosidełkach jako formy ochrony przed niebezpieczeństwami. Zaznacza, jak zbawienny wpływ ma noszenie na płacz i kolki u niemowląt. Wspomina również o wielkim dobroczynnym wpływie noszenia na zasypianie.

Książki z serii „Rodzicielstwo bliskości”, do których należy także „Nosimy nasze dziecko”, w bardzo ciepły sposób traktują kwestię bliskiego kontaktu matki, a właściwie rodziców z własnym dzieckiem. Tym razem autorka podkreśla magię dotyku na odbieranie świata przez malucha. Podkreśla również, że noszenie malucha w chuście jest formą otwierania go na świat.

Rodzice, którzy zdecydowali się na noszenie w chustach, mogą być z siebie dumni. Okazuje się, że jest to doskonały sposób na zapobieganie dysplazji bioder, kształtowanie mowy dziecka i wpływanie na łagodny charakter malucha. I co najważniejsze – noszenie w chuście to echo równouprawnienia. Ojcowie czują bliską więź z maluchem i mogą być ze swoim dzieckiem naprawdę blisko, tak jak dotychczas była tylko matka.

Ci, którzy pragną nosić, ale nie nauczyli się jeszcze jak to robić, odnajdą w książce szczegółowy instruktaż. Chusty dają bardzo dużo możliwości – pozwalają nosić zarówno z przodu, jak i z tyłu, jak i z boku. Wybór należy do rodzica, który postawił na bliskość ze swoim dzieckiem.

Redakcja parenting.pl, ponad rok temu

Bibliografia

  • Małgorzata Żmudzka-Kosała, Nosimy nasze dziecko (Rodzicielstwo bliskości), Claude Didierjean- Jouveau, Wydawnictwo Mamania, Warszawa 2010
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Testy i recenzje
Testy i recenzje

Krem Pharmaceris baby

Krem Pharmaceris baby

Krem ochronny z filtrem przeciwsłonecznym powinien być aplikowany na delikatną skórę dziecka przed każdym wyjściem na zewnątrz. *Źródło zdjęcia: materiały prasowe

Testy i recenzje

"Historia pewnej dziewczyny" Lindsey Kelk

"Historia pewnej dziewczyny" Lindsey Kelk

Książka od Zysk i S-ka Wydawnictwo Tess Brookes - kobieta, która nagle została pozbawiona wszystkiego, na czym jej zależało... Czy na Hawajach, podszywając się pod współlokatorkę, odnajdzie szczęście?

Testy i recenzje

"I co my z tego MAMY?"

"I co my z tego MAMY?"

Wydawnictwo Znak Agata Puścikowska i Dominika Figurska w rozmowie o macierzyństwie, wielodzietności i stereotypach z tym związanych.