Trwa ładowanie...

Nie nazywaj tak dziecka. Te imiona przynoszą pecha

Wielu rodziców nadając dziecku imię kieruje się nie tylko brzmieniem, modą czy rodzinnymi tradycjami. Wielu uważa, że konkretne imiona są synonimem sukcesu i przynoszą w życiu szczęście, a inne wręcz przeciwnie, więc należy ich unikać. Jakie imiona mogą okazać się wyjątkowo pechowe i dlaczego?

spis treści
Są imiona, które mogą przynosić pecha
Są imiona, które mogą przynosić pecha (Getty Images)

1. Pechowe imiona dla dziewczynki

Bogumiła - mimo, że znaczenie sugerowałoby coś zupełnie przeciwnego (miła Bogu; ta, której los sprzyja), to nie ma dobrej sławy. Uważa się, że to imię jest związane z mrokiem i zniszczeniem.

Amelia - niektórzy wierzą, że pochodzące z jezyka germańskiego imię zwiastuje chorobę, bo to także nazwa wrodzonej wady kończyn.

Cecylia - "caecus" z języka łacińskiego oznacza "ślepy, ciemny, wątpliwy”, dlatego niektórzy twierdzą, że można je tłumaczyć jako "prowadząca ślepych”.

Klaudia - podobnie jak Cecylia jest kojarzona z chorobami. "Claudus" to z łaciny "kulawy" lub "chromy".

Teresa - wywodzące się z języka greckiego imię może zwiastować nieszczęście, wiąże sie z mrokiem i chaosem.

Julia - to piękne imię wielu odnosi do bohaterki dramatu "Romeo i Julia", stąd skojarzenie, że może przynieść pecha w miłości.

2. Męskie imiona, które przynoszą pecha

Olivier - tak nazywał się książę chóru archaniołów, który przez swoje postępowanie (był chciwy i okrutny) został demonem.

Cyprian - mimo że chce się doskonalić i dąży do dobrego, wybiera wszystko to, co złe. Może też pociągnąć za sobą innych.

Jonasz - oznacza człowieka, który przynosi kłopoty, a sam ostatecznie nic na tym nie traci. Marynarze wierzyli, że nie powinno się żeglować z Jonaszem, bo może przynieść pecha.

Narcyz – osoba, które nosi jest bardzo próżna.

Józef - pod pozorem dobra przynosi zniszczenie. Idealnie kamuflują zło i udają kogoś dobrego. Co ciekawe z języka hebrajskiego oznacza „niech Bóg pomnoży rodzinę”.

Eryk - sprzyja złu, chociaż jego Chociaż nie widać tego w samym pochodzeniu imienia. Eryk ma bowiem korzenie skandynawskie i jest połączeniem dwu słów "era" (honor) i "ricci” (bogaty).

3. Najszczęśliwsze imiona

A które imiona uważa się za najbardziej szczęśliwe?

Tu na pierwszym miejscu znajduje się Elżbieta, imię pochodzenia hebrajskiego oznaczające "Bóg moją przysięgą". To imię nosiło wiele kobiet z rodzin królewskich i dam arystokratycznego. Dlatego uważa się, że imię uszlachetnia i przyciąga szczęście. Wielu doszukuje się tu korzystnego wpływu planet. Bowiem numerologiczna ósemka obdarza witalnością i siłą. Motto życiowe typowych ósemek powinno brzmieć: mądrość, odpowiedzialność i uznanie, gdyż te przymioty dają im zamożność. Numerologiczna ósemka podlega wpływowi Plutona i Wenus.

Katarzyna Prus, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.