Trwa ładowanie...

Nekrolog matki od dzieci sprawia, że ​​ludzie nie przestają się dziwić: "Świat jest lepszy bez niej". Jak dbać o relaje z dziećmi?

W nekrologu zazwyczaj umieszcza się słowa żalu po stracie ukochanej osoby. W przypadku 80-letniej Kathleen z USA jej zupełnie inaczej. Treść jej nekrologu jest naprawdę szokująca.

Zobacz film: "Webinar Fisher Price_Jak funkcjonalnie urządzić pokój dla malucha?"

spis treści

1. Nekrolog w gazecie

Nie bez powodu nekrolog 80-latki z Minnesoty w Stanach Zjednoczonych tuż po jej śmierci, został opublikowany na łamach lokalnego periodyku "Redwood Falls Gazette". Słowa zawarte w informacji o śmierci kobiety wzbudziły sporo kontrowersji i wywołało niemałe zamieszanie wśród internautów.

(YT)

Treść nekrologu świadczy o tym, jak Kathleen Dehmlow była postrzegana przez najbliższe jej osoby. Z tego, co można przeczytać, dwójka dzieci kobiety raczej nie rozpaczały po jej śmierci.

2. Wspomnienie zmarłej

Publiczna wiadomość o zgonie kobiety nie zawiera słów wdzięczności i rozpaczy, a wręcz przeciwnie. Naturalnie, jak we wszystkich nekrologach znajdują się tam informacje o tym, kiedy kobieta się urodziła i kiedy zmarła. Wspomniano w nim również o najbliższych członkach rodziny.

Jednak w dalszej części jest napisane, że Kathleen porzuciła swoje dzieci, Ginę i Jaya, dlatego były wychowywane przez rodziców kobiety, państwa Schunk w mieście Clements w stanie Minnesota. Ponadto rodzina napisała, że teraz po śmierci, denatka zostanie ze wszystkiego rozliczona. Jak dalej można przeczytać w nekrologu, dzieci nie będą za nią tęsknić, a świat stał się lepszym miejscem po tym, jak umarła.

Wersy zawarte w nekrologu zaszokowało wiele osób i kilka z nich opublikowało zdjęcie publikacji w sieci. Na ten temat rozmawiano także w amerykańskim talk-show "The View". Jedna z osób, która brała udział w programie, twierdziła, że Kathleen miała romans ze swoim szwagrem i zostawiła swoje dzieci, żeby założyć nową rodzinę.

3. Jak dbać o prawidłowe relacje z dziećmi?

Rodzina to fundament, na którym młody człowiek konstruuje całą swoją tożsamość. Dom ma stanowić bezpieczny azyl, w którym dziecko znajdzie akceptujących, troskliwych, rozumnych i konsekwentnych rodziców. Niestety często owe postulaty są jedynie pobożnymi życzeniami, a wielu opiekunów popełnia rażące błędy wychowawcze.

Wraz z dorastaniem wyraźnie zmienia się stosunek nastolatków do rodziców. W dzieciństwie mama i tata są zwykle akceptowani bezrefleksyjnie, natomiast w okresie adolescencji stosunek do opiekunów staje się bardziej realistyczny, a niekiedy nawet przekorny.

Relacje rodzinne należą do najtrudniejszych i nie da się o nich pisać w sposób prosty, sprowadzający się do generalizacji czy uogólnień. Tu nie ma miejsca na schematy. Będąc rodzicem, trzeba pamiętać, że swoim zachowaniem wpływa się na kształt osobowości dziecka i jego samoocenę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.