Trwa ładowanie...

Nauka języka angielskiego online – czy warto zapisać dziecko?

Artykuł sponsorowany
(Materiał Partnera)

Nauka języka angielskiego online to przyjemna, prosta i wygodna forma nauki. Dzięki zdobyczom technologii nic nie stoi na przeszkodzie, aby w kilka sekund połączyć się z nauczycielem, który znajduje się po drugiej stronie globu. Możliwości, jakie obecnie posiadamy, są nie do przecenienia.

Sama nauka angielskiego i jej zasadność chyba nie zostawiają już żadnych wątpliwości. Trzeba przyznać, że umiejętność posługiwania się tym językiem jest kluczowa dla przyszłości naszych dzieci. To od niej zależy, czy uda się im znaleźć dobrą pracę, a potem w niej awansować. Pamiętajmy, że całe branże są oparte o znajomość angielskiego – chociażby IT. Do tego już na etapie studiów wyższych osoby, które nie posługują się angielskim, stracą wiele możliwości. Zaczynając od wymian, np. ERASMUSa, przez zagraniczne stypendia po naukowe granty – to wszystko będzie bardzo trudne do zdobycia. Wiele materiałów naukowych jest wydawanych wyłącznie w języku Szekspira, więc brak znajomości może okazać się bardzo ograniczające.

Także codzienne poruszanie się po Internecie jest o wiele trudniejsze, jeśli nie znamy angielskiego. Na szczęście nauka języka angielskiego online to sposób na to, aby nasze dzieci poznały lepiej ten język, zaczęły mówić płynniej, przełamały barierę językową.

Nauka języka angielskiego online – kiedy warto zapisać dziecko?

W Polsce nauka angielskiego zaczyna się bardzo wcześnie – zazwyczaj już przedszkola oferują takie zajęcia. Warto jednak pamiętać, że nauka w grupie, w szkole może nie być efektywna w takim samym stopniu dla każdego ucznia. Zamiast irytować się na dziecko, lepiej jest znaleźć przyczynę, dla której maluch nie potrafi poradzić sobie z materiałem. Pierwszym sygnałem powinno być dla nas wycofanie dziecka, jego nieśmiałość. Ta cecha nie jest niczym złym i choć dobrze jest zachęcać dziecko do aktywności w grupie, to czasem warto też posłuchać i znaleźć alternatywę. Nauka języka angielskiego online bardzo często odbywa się w opcji jeden na jeden, w której nauczyciel pracuje tylko z jednym uczniem. Taka forma może być bardzo wygodna i wskazana dla dzieci wycofanych, nieśmiałych, które mają problemy z aktywizacją w grupie.

Kolejnym powodem są oczywiście słabe wyniki w nauce. Powodów takich sytuacji może być sporo. Po rozmowie z dzieckiem i nauczycielem może się okazać, że nauka języka angielskiego online będzie dobrym rozwiązaniem. W Novakid lekcje odbywają się 1:1, co oznacza, że nauczyciel może skupić się w 100% tylko na dziecku, z którym właśnie ma lekcję. Jeśli maluch nie może czegoś zapamiętać czy coś sprawia mu trudność, nauczyciel może poświęcić mu więcej czasu. Niestety zajęcia w grupie wymagają utrzymywania pewnego poziomu i tempa, które może być zbyt szybkie dla niektórych uczniów. Podobnie w sytuacji, gdy nasze dziecko robi szybsze postępy niż reszta grupy. W takiej sytuacji dodatkowe lekcje sprawdzą się, jako miejsce, w którym może w pełni rozłożyć skrzydła i zrobić progres, co z pewnością zaowocują w przyszłości.

Nauka języka angielskiego online – czy warto zapisać dziecko?

Odpowiedź brzmi – oczywiście, że tak. Ponieważ znajomość angielskiego jest bardzo ważna, a lekcje w szkole czasem nie wystarczają, to warto zapisać swoją pociechę na dodatkowe lekcje. Nauka języka angielskiego online to wygodna i praktyczna forma, oferująca szeroki wachlarz możliwości, także finansowych. Jeżeli wahasz się, czy dana placówka będzie odpowiednia, zacznij od lekcji próbnych – dobre szkoły oferują pierwszą lekcję za darmo, aby rodzice i dziecko mogli zweryfikować, czy odpowiada im dana placówka.

Artykuł sponsorowany
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza