Trwa ładowanie...
Przejdź na WP

Najpopularniejsze imiona w Warszawie w 2018 roku. Zobacz ranking

Nadanie imienia to nierzadko trudna decyzja. Inspiracji często szukamy w różnych rankingach i zestawieniach. Miasto stołeczne Warszawa przygotowało ranking najpopularniejszych imion nadawanych dzieciom w 2018 roku w Warszawie. Jakie imiona królują w stolicy?

Zobacz film: "Wybrała bardzo nietypowe imię dla dziecka"

1. Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek w Warszawie

Lista imion nadawanych przez mieszkańców Warszawy pokrywa się w dużej mierze z rankingiem najpopularniejszych imion w całym kraju. W Warszawie w 2018 roku wśród imion dziewczęcych największą popularność zdobyła Zofia. To imię otrzymało 718 dziewczynek. W ogólnopolskim rankingu Zofia znajduje się na trzecim miejscu.

Na drugim miejscu znalazła się Julia z wynikiem 671. Julia zajmuje drugą lokatę również w rankingu najpopularniejszych imion w Polsce.

Podium zamyka Zuzanna. To imię nadano 667 dziewczynkom w Warszawie. Zuzanna jest też najpopularniejszym imieniem 2018 roku w ogólnopolskim rankingu. Na kolejnych miejscach uplasowały się imiona, takie jak: Maria (650), Alicja (649), Hanna (552), Maja (552), Helena (468), Aleksandra (438), Natalia (426).

2. Najpopularniejsze imiona dla chłopców w Warszawie

Wśród imion najczęściej nadawanych chłopcom na pierwszym miejscu znajduje się imię Jan. Nadano je 1030 razy. W rankingu ogólnopolskim Jan zajmuje dopiero trzecie miejsce. Na drugim miejscu najpopularniejszych imion dla chłopców w Warszawie znajduje się imię Aleksander. To imię nadano 777 chłopcom. Wśród najpopularniejszych imion nadawanych w Polsce Aleksander znajduje się dopiero na piątym miejscu.

Podium najchętniej nadawanych imion w Warszawie zamyka Antoni. To imię dostało 708 chłopców. Antoni jest niekwestionowanym liderem jeśli chodzi o popularność w Polsce. W pierwszym półroczu 2018 roku to imię otrzymało 4612 chłopców.

Na dalszych miejscach znajdują się takie imiona, jak: Jakub (697), Stanisław (659), Franciszek (641), Adam (580), Szymon (558), Mikołaj (507) i Ignacy (468).

W 2018 roku w stolicy urodziło się 36 909 dzieci.

najpopularniejsze imiona w Warszawie w 2018 roku
najpopularniejsze imiona w Warszawie w 2018 roku (123rf.com)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zainspiruj się:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.