Przejdź na WP

Najlepsze golarki dla mężczyzn. Twoja twarz będzie przyciągała damskie spojrzenia

Macie dosyć tradycyjnych maszynek do golenia? A może czujecie, że nadszedł czas, aby wymienić starą golarkę na nową? Postanowiliśmy sprawdzić, jaki sprzęt będzie radził sobie z twardym zarostem. Przygotowaliśmy także opcję dla aktywnych mężczyzn, którzy często podróżują i chcą lub muszą mieć golarkę zawsze przy sobie.

Zobacz film: "To tylko chwila, a jak zmienia człowieka!"

spis treści

1. Golarka dla mężczyzn – rodzaje

Najważniejszy podział męskich golarek elektrycznych uwzględnia mechanizm działania, według którego możemy podzielić je na golarki z folią tnącą oraz golarki głowicowe. Te pierwsze są przeważnie tańszą opcją.

Golarki z folią tnącą mogą mieć jedną, dwie lub trzy folie połączone z ostrzami tnącymi. Wybierając model z potrójnym systemem folii, będziemy mieć pewność, że dotrzemy do najtrudniejszych miejsc, a sam proces golenia będzie przebiegał bardzo płynnie.

Pamiętajmy także, że w przypadku golarki z folią tnącą poza ceną samego urządzenia, będziemy musieli doliczyć koszt wymiennych ostrzy i folii.

W porównaniu do golarki z folią tnącą, którą golimy się z dołu do góry oraz z góry do dołu, golarką głowicową wykonujemy okrężne ruchy. Jest wyposażona w 2, 3 lub więcej obracających się głowic, które sprawdzają się w przypadku włosków na twarzy rosnących w różnych kierunkach.

Rozmieszczenie głowic sprawia, że możemy golić większe obszary twarzy. Golarka głowicowa dopasowuje się do kształtu twarzy, umożliwiając dokładne usuwanie włosów. Nie powinna podrażniać skóry, do której dodatkowo należy stosować specjalne nieuczulające kosmetyki.

2. Golarka dla mężczyzn – najważniejsze parametry

Jednym z najistotniejszych parametrów golarki jest liczba ostrzy bądź głowic. Mężczyźni, dla których golenie jest codziennym rytuałem, a ich włoski poprzez częste usuwanie stają się słabsze, mogą zdecydować się na golarkę z pojedynczym ostrzem lub podwójną głowicą.

Natomiast panowie mający twardy zarost powinni wybrać sprzęt z większą ilością ostrych elementów. W niektórych przypadkach jest potrzebne dodatkowe zmoczenie brody tak, aby łatwiej można było pozbyć się włosków. Z tego względu przyda się sprzęt z możliwością golenia nie tylko na sucho, ale również na mokro.

Poza liczbą elementów tnących bardzo ważne jest zasilanie oraz czas pracy wybranego modelu. Jeśli zdecydujemy się na golarkę sieciową, nie będziemy mogli używać jej w czasie podróży, w samochodzie lub po prostu chodząc z nią po mieszkaniu. Z drugiej strony – na pewno zdążymy się dokładnie ogolić.

Panom, którzy często podróżują, polecamy golarki akumulatorowe. Są cięższe od modeli zasilanych sieciowo, ale będziemy mogli zabrać taką golarkę w delegację czy na wycieczkę.

Sprawdźmy dokładny czas pracy akumulatora - im będzie dłuższy, tym łatwiej będzie nam ocenić, czy zdążymy się ogolić przed umówionym spotkaniem bez ryzyka, że wyjdziemy z domu z jedną stroną twarzy gładką, a drugą zarośniętą.

Poza tym niektóre golarki posiadają elektroniczny wyświetlacz, na którym pokazywany jest czas, który pozostał do naładowania sprzętu, a także golarki z opcją szybkiego ładowania.

3. Golarka dla mężczyzny – jak czyścić?

Niektóre modele golarek posiadają system automatycznego czyszczenia, jednak z większości urządzeń trzeba samemu usuwać włoski, a także gromadzący się na nim kurz. Po goleniu możemy opłukać golarkę bieżącą wodą, ale warto ją potem dokładnie wysuszyć.

Jeśli metalowe ostrza będą wilgotne przez dłuższy czas (w przypadku golarki z folią tnącą), mogą ulec przedwczesnej korozji, która spowoduje wcześniejszą niż zaplanowaliśmy wymianę elementów. Poza tym, dzięki dokładnemu opłukaniu sprzętu, pozbędziemy się szkodliwych substancji, które mogą uczulać twarz.

Nie macie czasu, żeby dokładnie umyć golarkę, ponieważ za późno wstaliście lub spieszycie się na spotkanie? Warto przynajmniej przechylić golarkę i wystukać z niej nagromadzone włoski tak, aby nie zalegały na urządzeniu.

4. Golarka — idealny prezent dla mężczyzny

Chcecie sprawić facetowi prezent? Warto postawić na golarkę. Najlepszy będzie nowoczesny model z kilkoma niestandardowymi funkcjami, które umilą codzienny rytuał golenia.

Polecane dla Ciebie

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.