Trwa ładowanie...

Najgorsze potrawy z dzieciństwa. Wspomnienia przyprawiają o dreszcze

Avatar placeholder
20.05.2021 10:19
Najgorsze potrawy z dzieciństwa. Wspomnienia przyprawiają o dreszcze
Najgorsze potrawy z dzieciństwa. Wspomnienia przyprawiają o dreszcze

Każdy z nas ma na pewno danie, którego w dzieciństwie nie lubił. Serwis infogliwice.pl na swoim facebookowym profilu zadał internautom pytanie o najgorsze danie z dzieciństwa. Pod postem pojawiło się ok. 46 tys. komentarzy. Sprawdźmy, jakie pozycje kulinarne przywołują najbardziej traumatyczne wspomnienia z okresu dorastania.

spis treści

1. Smaki dzieciństwa

Niektóre dania kojarzą nam się z dzieciństwem, a ich smak i zapach sprawia, że chcielibyśmy wrócić do tych beztroskich lat i jeszcze raz skosztować przysmaków przyrządzanych przez nasze babcie i mamy. Są jednak takie potrawy, które do dziś budzą w nas obrzydzenie i za żadne skarby świata nie chcielibyśmy ujrzeć ich na swoim stole.

Często bywa tak, że nie chodzi o sam rodzaj potrawy, a raczej sposób w jaki została przyrządzona. Efekty tych przygód kulinarnych widoczne są często w dorosłym życiu, kiedy najlepiej przygotowane danie i tak jest przez nas znienawidzone. Tego rodzaju niechęć wiąże się również z tym, że obiady, zupy lub desery były w nas wmuszane w dzieciństwie, co zazwyczaj kończyło się płaczem, krzykiem, pluciem i zwracaniem jedzenia.

2. Kożuch na mleku

Zobacz film: "Oddychaj czysto - webcast z dr hab. n. med. Wojciechem Feleszko"

Swoimi kulinarnymi wspomnieniami z najmłodszych lat podzielili się dorośli, którzy obserwują profil infogliwice.pl. Zostali oni zapytani o najgorszą potrawę z tamtego okresu, której nie jedzą do dziś. Wśród osób komentujących post, najgorszym daniem z dzieciństwa okazała się zupa owocowa nazywana również ”kompotem z makaronem”, który jak wspominają użytkownicy był zazwyczaj rozgotowany.

Obok zupy owocowej najczęściej wymieniane były:

  • zupy mleczne,
  • mleko z kluskami.

Osoby komentujące post wspominały odpychający zapach tych potraw i pływający na wierzchu tzw. kożuch.

Kolejnymi najbardziej znienawidzonymi daniami serwowanymi w dzieciństwie okazały się m.in.:

  • szpinak,
  • wątróbka oraz inne podroby,
  • zimne nóżki,
  • marchewka z groszkiem.

A wy, jakich potraw z dzieciństwa nienawidzicie do dzisiaj?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze