Koronawirus na świecie. "Moja pierwsza pandemia" - rodzice rozpoczęli nowy trend na Instagramie
Chciała uspokoić nerwową atmosferę w domu związaną z pandemią koronawirusa. Wstawiła zdjęcie na Instagram i się zaczęło. Rodzice z różnych stron świata zaczęli ją naśladować. "Moja pierwsza pandemia" to trend, który z dnia na dzień zyskuje coraz większą popularność. Zabawne? A może niestosowne w dobie globalnego zagrożenia?
1. Kwarantanna z dziećmi
Sposób działania rodziców jest prosty – bierzemy opakowania papieru toaletowego, ręczników papierowych, pieluszek i innych produktów higienicznych, kładziemy między nimi dziecko, robimy zdjęcie i (koniecznie) dodajemy podpis: "Moja pierwsza pandemia".
Zdjęcia stają się coraz bardziej popularne za oceanem. Według danych udostępnianych przez Google, szczególne zainteresowaniem tym hasłem wykazują internauci z Teksasu. Zdjęcia oznaczone hashtagiem #myfirstpandemic można już liczyć w setkach.
2. "Moja pierwsza pandemia"
Christina Wecker, prekursorka tego trendu, która wstawiła na profil instagramowy zdjęcie swojej trzymiesięcznej córki postanowiła wytłumaczyć akcję w wywiadzie dla amerykańskiego portalu "Today". Christina ma jeszcze dwójkę starszych dzieci, które mają 3 i 7 lat. Kobieta zauważyła, że dzieci zaczynają odczuwać coraz większy strach w związku z tym, co się dzieje w ich otoczeniu, a w domu panuje nerwowa atmosfera.
Dlatego kobieta wymyśliła, że zrobi zabawną sesję zdjęciową swojej najmłodszej córeczce. Kobieta ułożyła dziewczynkę na podłodze, po czym wykonała jej serię zdjęć. Jedno z nich umieściła na Instagramie.
W wywiadzie dla amerykańskiego portalu kobieta wyjaśniała: "Chcę, żeby moja córka mogła kiedyś popatrzeć wstecz na ten okres w swoim życiu i wiedziała, że była bezpieczna i kochana. Chciałam też trochę rozweselić pozostałych domowników. Zrozumiałam też, że mam zdjęcia z najważniejszych wydarzeń w życiu jej brata, to dlaczego nie miałabym uwiecznić tego?".
Za jej przykładem poszło już wielu rodziców. A wy, co sądzicie o takim trendzie?
Dołącz do nas! Na wydarzeniu na FB Wirtualna Polska - Wspieram Szpitale - wymiana potrzeb, informacji i darów będziemy na bieżąco informować, który szpital potrzebuje wsparcia i w jakiej formie.
Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.