Trwa ładowanie...

Modne smartwatche dla całej rodziny. Jakie wybrać?

Materiał sponsorowany przez RTV EURO AGD
Modne smartwatche dla całej rodziny. Jakie wybrać?
Modne smartwatche dla całej rodziny. Jakie wybrać? (Adobe Stock)

Smartchwatch to eleganckie i przydatne urządzenie, które coraz częściej zastępuje telefon. Motywuje do aktywności fizycznej, zaś rodzicom pomaga łączyć się ze swoimi pociechami. Jakie funkcje i modele inteligentnych zegarków są teraz najbardziej popularne?

Na rynku mamy całe mnóstwo smartwatchy, które różnią się obudową, szatą graficzną ekranu czy funkcjonalnością. Ich podstawowym zadaniem jest oczywiście wskazywanie godziny, ale na tym możliwości się nie kończą. Mając na nadgarstku taki zegarek, możemy monitorować liczbę zrobionych kroków ciągu dnia, skorzystać z opcji lokalizacji, rozmawiać przez kamerkę wideo i monitorować czas snu. Radzimy, jak wybrać dla siebie najlepszy model.

Sportowe zegarki dla aktywnych

Zdrowy styl życia jest ważny, a nic tak nie motywuje do działania, jak tzw. przypominajka. Ale nie chodzi tylko o aplikacje przypominające o treningu czy piciu wody. Wiele dostępnych na rynku smartwatchy potrafi mierzyć przebyty dystans oraz czas, a co za tym idzie prędkość i tempo marszu lub biegu. Postępy naszej aktywności możemy śledzić na mapie w aplikacji, a także bezpośrednio na wyświetlaczu zegarka. Takie możliwości dają modele z wbudowanym odbiornikiem GPS. Wśród nich są popularne zegarki Garmin przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Dzięki nim możemy np. ustawić własny plan treningowy – wystarczy skorzystać z funkcji Garmin Coach. Taki smartwatch Garmin nie tylko zachęca do uprawiania sportu, ale i ma minimalistyczny design – wśród dostępnych smartwatchy znajdziemy m.in. te w kolorze czerni, bieli, szarości i złota.

Eleganckie modele dla kobiet

Kobiety coraz częściej są wielozadaniowe. Chodzą na biznesowe spotkania, odbierają dzieci ze szkoły, a potem biegną na trening. Z myślą o nich stworzono smartwatche damskie, które łączą piękny design z zaawansowaną technologią. Pozwalają kontrolować stan zdrowia, odbierać komunikaty, kontaktować się z trenerami personalnymi, a nawet sprawdzać maile w czasie pobytu na siłowni. Zarządzanie multimediami nie ogranicza się tylko do pobytu poza domem – można też sterować domowymi urządzeniami na odległość. Przed zakupem danego modelu warto się zastanowić nad jego obudową. Miłośniczki klasyki mogą sięgnąć po smartwatch Oro-Med Lady Gold ze złotą bransoletką. Fankom sportowej garderoby proponujemy smartwatch Garett Women Laura ze silikonowym paskiem w kolorze różowym. Niezależnie od wyboru każda kobieta będzie wyglądać stylowo.

Smartwatche dla najmłodszych

Jakie cechy powinien posiadać dobry smartwatch dla dzieci? Na pewno warto zwrócić uwagę na wyświetlacz oraz czytelność ikonek. Nie bez znaczenia jest również funkcja dzwonienia, prowadzenia rozmów wideo i wysyłania wiadomości głosowych. Dzięki temu rodzice mogą być w stałym kontakcie ze swoimi pociechami. Szukając danego modelu, sprawdźmy, czy ma opcję monitorowania lokalizacji – to bardzo przydatna rzecz, która zwiększa bezpieczeństwo. W sklepach RTV EURO AGD znajdziemy bardzo atrakcyjne smartwatche dla dzieci z wieloma funkcjami. Przykładowo zegarek Garett Kids Cute 4G posiada system GEOogrodzenia – dzięki niemu można wyznaczyć obszar, na którym dziecko może się poruszać. Ciekawe rozwiązania oferuje też smartwatch Forever Look Me – nie tylko wskazuje miejsce pobytu dziecka, ale i przebytą trasę. Dodatkowo przycisk SOS uruchamia zapętlone połączenia na numer rodzica, aż ten odbierze telefon. Pamiętajmy też o odporności na wilgoć czy piasek oraz o stabilnym pasku na nadgarstek.

Materiał sponsorowany przez RTV EURO AGD
Polecane dla Ciebie