Mikołajki z Fantazją – 5 grudnia 2016 - raport

5 grudnia był wyjątkowym i niezapomnianym dniem, należącym w pełni do chorych dzieci oraz ich rodzin.

Tego dnia zorganizowaliśmy jedyną w swoim rodzaju imprezę z okazji Mikołajek. „Mikołajki z Fantazją” odbyły się w Sali Balowej Courtyard by Marriott Airport Warsaw Hotel w Warszawie, który został głównym partnerem imprezy. Na to niezwykłe wydarzenie zaprosiliśmy ponad 200 dzieci z całej Polski, zmagających się z chorobami zagrażającymi ich życiu, nieuleczalnymi oraz przewlekłymi, wraz z rodzeństwem i opiekunami.

Zobacz film

Były wśród nich szkraby cierpiące na raka, mózgowe porażenie dziecięce, wady serca i mózgu, rdzeniowy zanik mięśni, mukowiscydozę, rozszczep kręgosłupa, zespół Downa i wiele, wiele innych… Tego wieczoru, to właśnie te dzieci były dla nas najważniejszymi osobami. Chcieliśmy, żeby poczuły magię Świąt Bożego Narodzenia, zapomniały o swoich chorobach, niepełnosprawności i odmienności, śmiały się, bawiły i były po prostu dziećmi. Cel został osiągnięty!

Impreza zaczęła się punkt 17, ale już wcześniej nasi mali goście otrzymywali specjalne naklejki z imionami oraz numerki, które miały się później okazać bardzo ważne! W sali bankietowej nastąpiło uroczyste otwarcie gali, którą od początku do końca z niezwykłą charyzmą poprowadził Krzysztof Skiba. Trudno zliczyć atrakcje, które czekały na nasze dzieci, ale najważniejsze, że wszystkie cieszyły się ogromną popularnością.

Każdy, kto miał ochotę, mógł zasiąść przy profesjonalnym stanowisku do malowania buziek firmy Kryolan City Warszawa Marcin Niedzielski. To tam na małych twarzyczkach powstawały najpiękniejsze wzory i barwne wizerunki.

Wizażyści byli w stanie wyczarować absolutnie wszystko, dlatego każde życzenie dotyczącego tego, co ma być namalowane na buzi, mogło zostać spełnione. Dzieci przemienione w zwierzątka, księżniczki i superbohaterów odchodziły od stanowiska uśmiechnięte od ucha do ucha!

Kolejka ustawiła się także przed strefą wirtualnej rzeczywistości Samsung. Dzieci miały okazję założyć „czarodziejskie” okulary, przez które można było oglądać fantastyczne obrazy i filmiki w technologii 3D. Goście byli wprost urzeczeni tym, że w jednej chwili, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, mogą się przenieść do magicznego świata wyobraźni.

W tym samym czasie w głównej sali Grupa SERAF Art & Marketing już rozstawiła stoły, przy których dzieci z pomocą profesjonalistów, miały szansę wykonać i ozdobić najróżniejsze ozdoby świąteczne. Och, ile tam było kolorów i świecidełek. Nasze szkraby nie mogły oderwać oczu ani rąk od tych wspaniałości.

Niemal każdy chciał wykonać własnoręcznie przepiękną świąteczną świeczkę, udekorować specjalnymi farbkami torbę oraz wziąć udział w kreatywnej zabawie z PlayMais. Te niezwykłe klocki można było dowolnie zgniatać, formować, ciąć i lepić, a już po kilkunastu minutach widać było pierwsze, zachwycające efekty.

Przez całą imprezę po sali krążyło też kilka nietuzinkowych osobistości – klauni i mimowie. Co rusz zaczepiali i zagadywali dzieci, rozśmieszali je, zapraszali do zabawy i ku ich uciesze, pozowali do wspólnych zdjęć. Klauni prezentowali przeróżne sztuczki cyrkowe, ale mało tego, każdy z gości mógł samodzielnie spróbować swoich sił na rekwizycie cyrkowym. Chętnych było co niemiara!

Nie zabrakło także bajecznego pokazu olbrzymich baniek mydlanych. Dzięki tym czarodziejskim postaciom atmosfera wokół była niesamowicie radosna i swobodna.

Nie można także zapomnieć o wspaniałym kwartecie muzycznym, który przez kilka godzin tworzył genialną oprawę instrumentalno-wokalną i porywał wszystkich do zabawy, wspólnych tańców i śpiewów.

Dzięki zespołowi każdy odczuł, że Święta są tuż, tuż i chyba każdemu udzielił się cudowny nastrój i magia oczekiwania na te najpiękniejsze dni w roku. Dzieci były do tego stopnia oczarowane, że w pewnym momencie jedna z chorych dziewczynek przejęła mikrofon i wspólnie z muzykami dała wzruszający występ.

Mieliśmy także jeszcze jednego niezwykłego gościa – Domisie! Wesołe i kolorowe Domisie, znane wszystkim maluchom, zawitały w nasze progi i zorganizowały jedyne w swoim rodzaju przedstawienie teatralne.

Już w kilka minut nasi barwni i zabawni przyjaciele zaskarbili sobie serca dzieci, zarazili swoimi szalonymi pomysłami i zachęcili do nieskrępowanych wygłupów. Maluchy były zachwycone, że spotkały swoich ulubionych bohaterów telewizyjnych na żywo! I razem z nimi przeniosły się w bajkową krainę, gdzie każdy jest mile widziany i gdzie zawsze świetnie się bawi.

Po tym magicznym spektaklu nadszedł kulminacyjny punkt programu – przybycie św. Mikołaja. Gasnące światła, animacja na ekranie przedstawiająca podróż Białobrodego, wspólne głośne przywoływanie, spektakularne efekty dźwiękowe i w końcu wielkie lądowanie i pojawienie się w snopie światła chyba najbardziej wyczekanego gościa tego wieczoru!

Dzieci oniemiały z wrażenia, a zaraz potem otoczyły Mikołaja gęstym tłumem, bo każdy chciał go zobaczyć na własne oczy i podać rękę. To był ten moment, kiedy emocje sięgnęły zenitu!

Po chwili św. Mikołaj dostojnie udał się do swojej chaty, gdzie zasiadł na honorowym miejscu otoczony bajkową, świąteczną scenerią i zaczął zapraszać dzieci do siebie. Każdy wchodził zgodnie z kolejnością wyświetlanych numerków i każdy otrzymał swoją magiczną chwilę z Mikołajem.

Atmosfera była naprawdę gorąca, pełna ekscytacji i niecierpliwego oczekiwania na swoją kolej. Dzieci były wniebowzięte – absolutnie wszystkie zostały potraktowane z niezwykłym szacunkiem, obdarowane uwagą i uśmiechem.

Wszystkie czuły się w tym momencie ważne i wyjątkowe. Św. Mikołaj witał się z każdym małym gościem, brał na kolana i pozował do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia wykonanego przez profesjonalną agencję fotograficzną. Oczywiście każde dziecko otrzymało swój prezent – paczki pełne słodkości i dodatkowych upominków oraz przecudnego misia.

Widok pełnych oczekiwania buziek, a potem po otworzeniu niespodzianek, szerokich od ucha do ucha uśmiechów był naprawdę bezcenny! Ale to nie wszystko, bo pomocnikami Mikołaja były gwiazdy znane z telewizji i nie tylko – pani Aldona Orman oraz pani Anna Gzyra. Swoją obecnością uświetniły ten magiczny moment i dodały mu blasku.

Dzieci czuły się zaszczycone, że prezenty wręczają im osobiście tak piękne i uśmiechnięte aktorki, a potem razem z nimi pozują do zdjęć i rozdają autografy. Pod koniec imprezy do tego niezwykłego grona gwiazd dołączył nie kto inny, jak sam Jacek Rozenek.

Na naszych małych bohaterów czekała jeszcze jedna wspaniała atrakcja – występ magika – pana Tomasza Pałasza. Ten charyzmatyczny iluzjonista sprawił, że nie tylko dzieci, ale i rodzice na chwilę uwierzyli w czary.

Cudowne sztuczki oraz rewelacyjna interakcja z widownią wprawiły wszystkich w zachwyt. Mało tego, kilkoro dzieci zostało osobistymi asystentami magika i mogło samodzielnie spróbować swoich sił w czarowaniu i pomagać mistrzowi. To był zapierający dech w piersiach pokaz!

Zbliżał się już koniec imprezy, dlatego nadszedł czas na ostatni wzruszający występ muzyczny córki pani Aldony Orman – Idalii. Zarówno dzieci, jak i rodzice byli pod wielkim wrażeniem talentu tej niezwykłej dziewczynki. Później wszyscy razem tańczyliśmy, śpiewaliśmy i kolędowaliśmy, a dzieci opanowały scenę, budując górę z prezentów i wesoło dokazując.

Ponieważ rozrywek i emocji było co niemiara, a zabawa trwała kilka godzin, nasi goście mieli zapewniony poczęstunek, a właściwie prawdziwie królewską ucztę przygotowaną przez obsługę hotelu.

Stoły wprost uginały się pod ciężarem najróżniejszych smakołyków – sałatek, zup, pierogów, naleśników, racuchów, kanapek, frytek, burgerów, ciast, napojów i wielu, wielu innych. Wszystko było absolutnie przepyszne, a każde podniebienie wprost wniebowzięte!

Trudno opisać słowami, jak piękny i wzruszający był ten wieczór. Pod koniec, dzieci były już naprawdę zmęczone, ale ciągle rozpromienione i rozbawione, nie chciały wracać do domów. Nasi mali bohaterowie codziennie zmagają się ze swoją chorobą i walczą o każdy dzień życia, przez co niejednokrotnie pozbawieni są podstawowych radości i przyjemności, jakie daje okres dzieciństwa.

Mamy nadzieję, że dzięki „Mikołajkom z Fantazją” podarowaliśmy im choć jeden czarodziejski i niepowtarzalny dzień – dzień, w którym odzyskali chociaż kawałeczek utraconego dzieciństwa, zapomnieli o bólu i cierpieniu i poczuli się wyjątkowo. Poczuli, że są tak samo ważni i kochani jak ich zdrowi, pełnosprawni rówieśnicy.

Tego wieczoru nikt nie zwracał uwagi na ich odmienność, a choroba i wszystkie związane z nią dolegliwości odeszły na moment w zapomnienie. Wierzymy również, że i rodzice zyskali chwilę wytchnienia, że tego wieczoru nie myśleli o problemach dnia codziennego, których mają znacznie więcej niż rodzice zdrowych dzieci, że z radością patrzyli na swoje szczęśliwe pociechy oraz że odczuli tę magiczną przedświąteczną atmosferę ciepła i solidarności.

To był kolorowy i radosny wieczór, wypełniony zabawą, magią, niespodziankami i śmiechem. Ogromna radość oraz łzy wzruszenia dzieci i ich rodziców, to dla nas najlepszy prezent na Święta, jaki mogliśmy otrzymać!

 

“Dziękujemy za TAK wystrzałową zabawę! Patka bawiła się tak świetnie, nie dało się nudzić! Extra zabawy dla dzieci, Mikołaj, poczęstunek, no i występ zespołu - tego Pati nie przegapiła i zaśpiewała razem nim! Było cudnie!”

“Dzieci przez kilka dni nie mówiły o niczym innym tylko o Mikołajkach. Chciały wrócić:). Dziękujemy.”

“Było wspaniale! Nie spodziewałam się tylu atrakcji - dzieciaki szczęśliwe - nie dotrwały do końca, ale uradowane bardzo. DZIĘKUJEMY!”

“Było genialnie! Córka bawiła się wyśmienicie! Było tak super, że dziś z wielką chrypą siedzimy w domu”

“Pięknie dziękujemy za zaproszenie. Impreza bardzo udana, wszystko dopięte na ostatni guzik, wszystko zorganizowane pod dzieci, a uśmiech był na wszystkich buźkach! Dorośli również przednio się bawili. Organizatorzy postawili sobie bardzo wysoko poprzeczkę. Wszyscy spisali się na medal! No i dzieci, dzieci również nie zawiodły i bawiły się fantastycznie. Podziękowania wielkie za wspólną zabawę!”

“Nie pamiętam już kiedy moje dziecko było tak szczęśliwe, tak szczerze i tak długo się śmiało. Bardzo dziękuję”

“Kochany Święty Mikołaju!!! Z całego serca chcemy Ci podziękować za zaproszenie na Mikołajki do Warszawy i dziękujemy za wszystkie prezenty, które nam dałeś, i za słodycze, i za hotel, i za śniadanko, i za całą resztę o której nie napisaliśmy... Podziękuj także swoim Pomocnikom z Fundacji Dziecięca Fantazja, którzy włożyli mnóstwo pracy żebyśmy dobrze się bawili.”

Takie słowa oraz ogromna radość i łzy wzruszenia dzieci i ich rodziców to dla nas najlepszy prezent na Święta, jaki mogliśmy otrzymać! Dziękujemy i zapraszamy za rok!

Organizacja tak wspaniałego, czarodziejskiego wieczoru nie byłaby możliwa, gdyby nie bezinteresowna pomoc wielu cudownych ludzi, którzy podarowali dla naszych chorych dzieci swój czas, wysiłek i talenty, swoje usługi i produkty. Nie byłoby takiego rozmachu w organizacji, gdyby nie sponsorzy imprezy i firmy, które udzieliły rabatów.

Dziękujemy Wam wszystkim:

Partner Strategiczny:

 • Courtyard by Marriott Warsaw Airport

Partner Główny:

 • Raiffeisen Polbank

Patron Medialny:

 • WP Parenting

Partnerzy:

 • Aareal Bank AG S.A. Oddział w Polsce
 • ACETI Jacek Kurzak, Koziegłowy
 • ADAL Sp. z o.o., Koziegłówki
 • Allen & Overy sp.k. Pędzich A.
 • AXIS Marcin Żak, Warszawa
 • Belatex Sp. z o.o., Łódź
 • BT Signaal Poland
 • CAT Cargo Logistics
 • CBRE sp. z o.o.
 • CIEJA, Warszawa
 • Dekor Studio Paweł Gruchała, Warszawa
 • ECE Projektmanagement Polska
 • Express Rent a Car
 • Firma ELMA, Gniazdów
 • FOR-MAR Ratownictwo Medyczne
 • GOFIT Sp. z o.o.
 • Grupa Seraf Art & Marketing
 • Grupa Set
 • Initi, Poznań
 • Interhealth Canada Holdings Poland Sp. z o.o.
 • KaMa Photography Katarzyna Maćkowska
 • Knight Frank Sp. z o.o.
 • KOLORENO, Kalwaria Zebrzydowska
 • Kontekst HR
 • Kryolan City Warszawa Marcin Niedzielski
 • Kwartet muzyczny Shaker Band
 • Lidl Sp. z o.o. Sp. k.
 • Linklaters C.Wiśniewski i Wspólnicy Spółka Komandytowa
 • MB Aerospace Rzeszów Sp. z o.o.
 • MEDIACAP SA
 • Mimello - Artyści do Usług!
 • Movie Factory, Warszawa
 • Nestlé S.A.
 • NORTOM, Warszawa
 • Pan Angus Wade, Sharow Capital Ltd
 • Pan Marek Pietraszek
 • Pan Paweł Dębowski
 • Pan Sean Briggs
 • Pan Tomek Pałasz, Agencja Artystyczna Peyotl
 • Pan Tomasz Trzosło
 • Para Studio, Warszawa
 • P.P.U.H. HALINEX Sp. z o.o., Bydgoszcz
 • PPHU Maria, Rydzyny
 • PPHU SUN-DAY, Łowicz
 • Pracuj.pl
 • Prelios Real Estate Advisory
 • Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska sp. z o.o.
 • Samsung Polska
 • SKF Polska S.A
 • Takeda Polska sp. z o.o
 • Teatr Domisie
 • TECHBOL, Bolesławiec
 • Valeant Polska - ICN Polfa Rzeszów S.A.
 • W.P.I.P. Sp. z o.o. Sp. k.
 • WEDA Producent Toreb Reklamowych i RWStudio
 • Weselny Blask, Warszawa
 • Wolontariusze z ASP
 • Wolontariuszka Pani Karolina
 • Wolontariuszka Pani Renata ze znajomymi
 • Wytwórnia Rekwizytów Teatralnych Barbara Górecka

Dziękujemy również zaprzyjaźnionym hotelom, którzy zaoferowali nam ogromną pomoc w postaci bezpłatnych noclegów dla naszych popieczonych: B&B Hotel Warszawa-Okęcie, Hampton by Hilton Warsaw Airport; Ibis Budget Warszawa Centrum; Ibis Warszawa Reduta; Ibis Warszawa Ostrobramska; oraz Ibis Hostel Warszawa Centrum za możliwość rezerwacji pozostałych miejsc noclegowych na preferencyjnych warunkach.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.