Mężczyźni - przyjaciele kobiet poszukiwani. Rusza konkurs Wyróżnienie Białej wstążki

  • Szukamy mężczyzn, którzy aktywnie sprzeciwiają się przemocy wobec kobiet. Wspierają ich i pomagają im. To im do piersi przypniemy symboliczną białą wstążkę - opowiada Kazimierz Walijewski, pomysłodawca Konkursu Wyróżnienie Białej Wstążki i prezes stowarzyszenia Mężczyźni Przeciw Przemocy.

Facet przyjacielem kobiety

Rusza już siódma edycja konkursu Białej Wstążki. Akcja skierowana jest do tych panów, którzy pomagają kobietom wyjść z kręgu przemocy, zostają ich przyjaciółmi, powiernikami i pomocnikami. I promują równość kobiet w życiu publicznym i rodzinnym.

Wszystkie panie po raz kolejny mają okazję uhonorować i zgłosić kandydaturę mężczyzny, który pomógł im zmienić życie.

  • Z przemocą jest tak, że niektórzy ją stosują, a większość jest wobec niej obojętna. Nie możemy być niemymi świadkami. Kobiety potrzebują wsparcia mężczyzn, którzy aktywnie reagują na złe tratowanie kobiet – opowiada Kazimierz Walijewski.

Szacowne grono laureatów

W każdej edycji kobiety wybierają ośmiu najbardziej zasłużonych kandydatów. Nagradzani są mężczyźni zatrudnieni w fundacjach, stowarzyszeniach, ośrodkach pomocy społecznej. Są to również pracownicy służb mundurowych, ale i osoby prywatne.

Wśród dotychczasowym laureatów konkursu można wymienić wiele osobistości. Wśród nich jest Marek Prejzner, mężczyzna, który wprowadził system pracy ze sprawcami przemocy. Jego metody przynoszą efekty. Laureatem był także generał inspektor Marek Działoszyński oraz prokurator Jarosław Polanowski.

Do grona nagrodzonych mężczyzn zalicza się także Luis Alarcon Arias, współtwórca Niebieskiej Linii.

  • To są panowie, którzy pracują w różnych instytucjach i urzędach, ale zrobili dużo więcej. Wyszli poza zakres swoich obowiązków i pomogli kobietom doświadczajacym przemocy i okrucieństwa. Nie są tylko pracownikami urzędów, ale nazwałbym ich pomocnikami  - zaznacza Walijewski.

Wysyłamy zgłoszenia

Organizatorami konkursu jest Centrum Praw Kobiet oraz Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier. Kandydatury można zgłaszać do 25 listopada e-mailem - wysyłając zgłoszenie zawierające dane określone w formularzu zgłoszeniowym nr 1/CPK/2016 na adres: biala.wstazka@cpk.org.pl z dopiskiem - „Wyróżnienie Białej Wstążki” 2016.

Zgłoszenie można też wysłać poprzez stronę internetową - wypełniając zamieszczony na stronie internetowej www.bialawstazka.org oraz stronach organizatorów formularz zgłoszeniowy.

Kandydatury składać można także pocztą w formie pisemnej, zawierającej dane określone w formularzu zgłoszeniowym nr 1/CPK/2016 na adres: Fundacja Centrum Praw Kobiet, z siedzibą w Warszawie, przy ul. Wilczej 60 lok. 19, kod pocztowy 00-679.

Więcej informacji na temat Konkursu na stronach:

Wyróżnienie Białej Wstążki

Patronat WP Parenting

Konkurs „Wyróżnienie Białej Wstążki"

Konkurs organizują Fundacja Centrum Praw Kobiet oraz Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier”. Przedmiotem konkursu jest wybór mężczyzny, który w szczególny sposób zasłużył się pomagając kobietom, reagując na różne formy przemocy i dyskryminacji wobec nich. Kandydatów mogą zgłaszać pokrzywdzone kobiety, pracownicy instytucji i organizacji pozarządowych oraz inne osoby, które wskażą zasługi danego kandydata.

Więcej o konkursie

Dorota Krupińska-Ziętkowska, 5 miesięcy temu
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Patronaty
Patronaty

Problemy bliźniąt na ekranie

Problemy bliźniąt na ekranie

"Bliźnięta w tarapatach" Film dokumentalny o ciążach bliźniaczych "Bliźnięta w tarapatach' - 3 sierpnia o godz. 14.00. Ciąża bliźniacza Zapraszamy do ogladania filmu emitowanego na kanale CBS Reality 3 sierpnia o godz. 14.00. Podwójna radość - podwójne...

Patronaty

Targi rodzinne

Targi rodzinne

Organizatorzy Targów Rodzinnych przygotowali coś ciekawego dla dzieci i ich rodziców.

Patronaty

Dzień Dziecka w Multikinie

Dzień Dziecka w Multikinie

Patronat Parenting.pl Czy Dzień Dziecka może trwać dłużej? W Multikinie na pewno! Aż 4 dni doskonałej zabawy i wiele atrakcji.

Patronaty

Śniadaniowa Klasa

Śniadaniowa Klasa

Program edukacyjny "Śniadaniowa Klasa" ma na celu propagowanie zdrowego odżywiania. W konkursie "Śniadanie się opłaca" można wygrać atrakcyjne nagrody.