Trwa ładowanie...

„Masza i niedźwiedź” DVD cz. 1 i cz. 2 - recenzja

Jeśli twój maluch nie zna jeszcze tej bajki, koniecznie musicie nadrobić zaległości! Mowa o fenomenalnym, pełnym humoru rosyjskim serialu dla najmłodszych, który przedstawia przygody uwielbianej przez dzieci na całym świecie niesfornej Maszy i jej wiernego przyjaciela Niedźwiedzia! Dobra wiadomość jest taka, że bajka w polskiej wersji językowej ukazała się na DVD w dwóch częściach.

Warto na początku przedstawić głównych bohaterów. Masza to mała, ruchliwa i bardzo ciekawska dziewczynka, która ma sto pomysłów na minutę. Pewnego razu pojawia się w życiu Niedźwiedzia, emerytowanego cyrkowca, który mieszka w gęstym lesie pod Uralem i kocha spokój.

Część pierwsza DVD zatytułowana „Pierwsze spotkanie” zawiera dziewięć odcinków: Pierwsze spotkanie, Masza i kasza, Wielkie pranie, W razie czego dzwoń, Sama wśród wilków, Konfiturki, Bądź zdrów, Ślady zwierząt niewidzialnych, Pierwsza klasa. Dzieci poznają głównych bohaterów oraz dowiadują się, jak doszło do pierwszego spotkania dziewczynki z misiem. Pomimo tego, że Masza wparowała z impetem do spokojnego życia Niedźwiedzia, z czasem zaskarbiła sobie jego sympatię i zostali przyjaciółmi. Prostoduszny Niedźwiedź opiekuje się dziewczynką, uczy ją pisania, czytania i matematyki oraz broni przed złymi wilkami, które mieszkają w lesie. Masza jednak sama udowadnia wilkom, że nie warto z nią zadzierać i pokazuje, jak trudny jest los porywacza, kiedy ona staje się zakładnikiem.

Dziewczynka wychodzi bez szwanku prawie z każdej opresji. Cierpliwość Niedźwiedzia w stosunku do rezolutnej kompanki często się wyczerpuje, jak w przypadku ugotowania przez nią ogromnej ilości kaszy, czy przeszkadzania w grze w warcaby, jednak czego nie zrobi się dla prawdziwej przyjaźni… Poznajemy również innych bohaterów - wspomnianych już wilków, świnkę, którą Masza traktuje jak własną córkę czy zająca, który lubi podkradać marchewki z misiowej uprawy. Każdy odcinek przedstawia nowe perypetie pary przyjaciół i dostarcza dużej dawki humoru.

Druga część DVD "Masza i przyjaciele" przedstawia kolejne, zabawne przygody Maszy i Niedźwiedzia ujęte również w 9 odcinków: Nie budzić do wiosny!, Idą Święta, Święto na lodzie, Uwaga, jadę!, Wiosna przyszła, Na ryby, Podrzutek, Obrona granic, Pasiasty przyjaciel. Część z zabawnych historii odbywa się w zimowej scenerii. Masza uczy się jeździć na łyżwach oraz opiekuje się misiem, gdy ten nabija sobie guza, a także pomaga Świętemu Mikołajowi z okazji Świąt rozwozić prezenty zwierzakom w lesie. Przezabawny jest odcinek, w którym Niedźwiedź budzi się z zimowego snu i jak to na wiosnę - zakochuje się w atrakcyjnej Niedźwiedzicy. Masza przeszkadza w randce, ale również pociesza smutnego Niedźwiedzia po zawodzie miłosnym. Udowadnia też, że dla prawdziwego przyjaciela jest w stanie zrezygnować z jednego życzenia do złotej rybki. W tej części przygód pojawia się również Podrzutek, czyli Mały Pingwinek, który wykluł się z jaja podrzuconego pod drzwi niedżwiedziego domku, a także przyjazny Tygrys, który pracował razem z Niedźwiedziem w cyrku. Zabawa dla dzieciaków murowana!

Serial został wyprodukowany przez moskiewskie studio Animaccord, a wyreżyserowali go Andriej Dobrunow, Oleg Kuzowkow i Dimitrij Lowejko. Swoją premierę miał w 2009 roku, a do międzynarodowego sukcesu z pewnością przyczyniły się oryginalne piosenki, animacja 3D, nieszablonowe postacie, humor oraz uniwersalny przekaz. Perypetie małej dziewczynki i niedźwiedzia dostarczają nie tylko rozrywki, ale również uczą najmłodszych widzów. Dzieci dowiadują się, na czym polega prawdziwa przyjaźń oraz czerpią z bajki pozytywne wzorce zachowań. Przy okazji takich bohaterów nie sposób nie lubić!

Polecam bajkę nie tylko dzieciom, ale również ich rodzicom, gdyż jest to nie lada gratka i rozrywka dla całej rodziny.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.