Trwa ładowanie...

Malujemy Świat. Podręcznik do nauki malowania twarzy krok po kroku. Zwierzęta

Książka powstała w odpowiedzi na spotkanie z dziećmi na oddziale onkologicznym podczas projektu: "Chodź, pomaluj Nasz Świat" , który zainicjowano i stworzono w lipcu 2011 r. Dziecko chore też ma prawo do zabawy czy wakacji, więc grupa 14 dzieci wybrała swoje ulubione zwierzęta, za którymi rzecz jasna stoją określone cechy. Dzieci przeobraziły się przy pomocy farb w wilka, lwicę, kota i szereg innych zwierząt, a następnie zostały sfotografowane, a dalej ich wizerunki mogły wyruszyć w podróż do miejsc swoich marzeń w USA. Zostało to udokumentowane, aby w przyszłości, kiedy wyzdrowieją mogły same to zrobić.

Książka
Książka [5 zdjęć]

zobacz galerię

Bardzo ważne było, aby książka "Malujemy Świat" była wspólną podróżą krok po kroku dorosłego i dziecka. Aby służyła lepszemu przebywaniu i dzieleniu sie sobą podczas zabawy i nauki. To oswajanie się ze sobą nawzajem, oswajanie się z kolorami i przełamywanie nieśmiałości dorosłych do pędzla i farb. Wspólne malowanie jest naturalne. Wspólne przebywanie ze sobą jest wyjątkowe. Ta książka to nie tylko instruktaż jak wykonać ładny rysunek na buzi .To również przegląd inspirujących zwierząt i ich cech gatunku. To nauka o Ziemi i ich mieszkańcach. To nauka o indywidualności wśród zwierząt, kształtowanie wrażliwości, empatii. To terapia kolorem. To przypomnienie, że szczęście można osiągnąć tu i teraz podczas bycia ze sobą.

To pierwsza polska książka o takiej tematyce, na którą czekali dorośli i dzieci przez dziesięciolecia.

To elementarz dla każdego rodzica i dziecka zawierający:

  • 150 kolorowych profesjonalnych fotografii,
  • 33 instrukcje krok po kroku na każdy dzień miesiąca,jak przeobrazić dziecko w ulubione zwierzątko,
  • 33 sposoby na spędzenie czasu z dzieckiem kiedy mamy 5, 15, 30 czy 60 minut,
  • informacje i ciekawostki ze świata zwierząt,
  • 33 różnych stylizacji na proste i kreatywne metamorfozy,
  • rady dotyczące technik malowania farbami.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.