Trwa ładowanie...

„Littlest Pet Shop” serial na DVD, część 6 i 7 – recenzja

Blythe jest dziewczynką, która dorabia po szkole w niewielkim sklepie zoologicznym. Interesuje się projektowaniem mody, jest dobrze wychowana, pracowita i ma wielkie serce. Niby nic nadzwyczajnego, ale jednak coś wyróżnia ją spośród innych mieszkańców miasteczka. Mianowicie, rozumie mowę zwierząt!

Serial „Littlest Pet Shop” mówi o niezwykłej przyjaźni Blythe Baxter ze zwierzątkami i ich wspólnych przygodach. Od 27 listopada na DVD można zakupić już 6. i 7. część animowanego serialu. Na każdej z płyt mieści się 5 odcinków, czyli aż 105 minut fantastycznej przygody dla małych widzów.

„Littlest Pet Shop 6. Gdzie jest Blythe?”

  1. Gdzie jest Blythe?
  2. Szalone gniazdo-czapki
  3. Piżama party
  4. Król szopów
  5. Telepatka zwierząt

„Littlest Pet Shop 7. Skarb pani Twombly”

  1. Skarb pani Twombly
  2. Zmartwiony Sunil
  3. Wielka, pierzasta parada
  4. Dzień w muzeum
  5. Krokodyle i torebki

W każdym odcinku spotykamy niezwykłe zwierzątka, które mają cechy prawdziwych ludzi. Spanielka Zoe jest pięknym okazem o fioletowej sierści i niebieskich oczach. Uwielbia być w centrum uwagi, przebierać się i śpiewać. Jest nieco samolubna, ale zawsze mogą na nią liczyć przyjaciele, a ona na nich. Skunksiczka Pepper jest wrażliwa i bardzo łatwo się stresuje, ale jednocześnie ma poczucie humoru i potrafi rozśmieszyć całe towarzystwo. Sunil z kolei jest mangustą o niebieskiej sierści. Uwielbia magiczne sztuczki i horrory, choć jest niesamowicie strachliwy. W razie potrzeby potrafi jednak obronić nawet całkiem obce szopy przed złowrogą kobrą wodną. Russel to jeż – bardzo porządny jeż, który zawsze stara się zachować rozsądek, ale potrafi też okazać się wrażliwym opiekunem małych ptaszków. Kolejnym zwierzątkiem, które pojawia się w każdym odcinku, jest gekon Vinnie – zapalony wielbiciel samby. Bardzo charakterystyczna jest również Minka – małpka czepiak koloru różowego. Jest tak energiczna, że ciężko za nią nadążyć. No i mamy jeszcze Penny – fioletowo-białą pandę, która przejmuje się wszystkim, jest bardzo delikatna i łatwowierna.

Widzimy więc, że zwierzątka uosabiają ludzkie cechy, które spotykamy w naszym codziennym życiu wśród naszych najbliższych, a może nawet w nas samych. Dlatego tak łatwo jest utożsamić się z nimi i dlatego też tak dobrze ogląda się ten serial. Różnokolorowe zwierzątka sprawiają też dużą przyjemność naszemu zmysłowi estetyki. Film jest barwny i przyjemny przede wszystkim dla małych dzieci, które są bardzo wrażliwe na bodźce.

Oczywiście nie obejdzie się bez ciemnych charakterów, jakimi są bliźniaczki Biskit – Whittany i Brittany. Ich złe intencje widzimy od razu w czerwieni oczu! Obie są rozpieszczone, bogate, bardzo snobistyczne i wyniosłe. Uważają, że tylko one zasługują na uwagę, a wszyscy inni powinni im służyć. Zawsze chcą uprzykrzyć życie Blythe, jednak ich działania mają odwrotny od zamierzonego skutek, co daje widzom dużą satysfakcję.

Serial pokazuje, jak ważna dla każdego dziecka jest wyobraźnia oraz przyjaźń, a także obcowanie ze zwierzętami. Widzimy, że każdy ma ogromne możliwości i może spełnić swoje marzenia – nawet zatańczyć sambę na platformie w czasie pierzastej parady. Okazuje się, że poprzez upór w dążeniu do celu, bycie sobą, ale też uczciwość i oddanie innym, można osiągnąć wszystko.

Zachęcam do oglądania DVD razem z dzieckiem – nawet nie macie pojęcia, jak duży to punkt odniesienia we wspólnych kontaktach.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.