Trwa ładowanie...

„LEGO Friends” cz. 3 na DVD – recenzja

Na DVD ukazała się trzecia już część przygód nastolatek z „LEGO Friends”.

spis treści

1. Przedstawienie postaci

Olivia, Emma, Mia, Andrea oraz Stephanie to przyjaciółki mieszkające w Heartlake City. Każda z nich wyróżnia się czymś wyjątkowym.

Olivię fascynuje nauka, uwielbia budować, projektować i ma własnego robota! Emma ma niezwykłe wyczucie stylu, projektuje ubrania, robi przeróbki i aranżuje wnętrza. Mia jest wrażliwym obrońcą zwierząt. Kocha wszystkie czworonogi i umiejętnie je tresuje.

Andrea bardzo lubi śpiewać i ma do tego ogromny talent. Z kolei Stephanie fascynuje się kuchnią, lubi piec babeczki oraz posiada umiejętności organizacyjne.

Mimo że każda z przyjaciółek tak naprawdę jest inna, wszystkie doskonale się uzupełniają i dogadują się ze sobą, tworząc grupę zgranych nastolatek. Ich przyjaźń pokonuje różne przeszkody w każdym z odcinków i może służyć za przykład dla małych widzów.

"LEGO Friends. cz. 3"

"LEGO Friends. cz. 3"

Na płycie znajdują się epizody 7-9, a dodatkowo możemy zapoznać się z premierowym odcinkiem „LEGO Elves”.

  1. Odcinek 7: Wielka szansa Andrei
  2. Odcinek 8: Wyspa Kate
  3. Odcinek 9: Przygoda w Grand Hotelu
  4. Premierowy odcinek: „Magiczna przygoda”

Łącznie mamy więc cztery odcinki, które w czasie 88 minut bawią młodszych i starszych widzów – głownie dziewczynki.

2. Odcinek 7: Wielka szansa Andrei

Opowiada on o tym, że w Heartlake City ma odbyć się konkurs talentów. Każda z naszych bohaterek posiada przecież wyjątkowe zdolności, więc chce sprawdzić się w programie – szczególnie, że jedną z jurorów jest gwiazda muzyki – Livi, której wszystkie chcą zaimponować. Przyjaciółki postanawiają wspólnie ćwiczyć i przygotowywać się do występu.

Tylko Andrea uznała, że wcale nie musi tego robić. Na scenie jednak opanowuje ją trema, zapomina słów piosenki i tylko cudem dostaje się do finału. Talenty pozostałych dziewcząt nie zyskały niestety uznania w oczach jurorów. Andrea nie chce niczyjej pomocy, ale przyjaciółki nie zostawiają jej samej. Czy uda jej się opanować stres i pokazać, na co ją stać?

3. Odcinek 8: Wyspa Kate

Olivia, Emma, Mia, Andrea i Stephanie wyjeżdżają wraz ze swoją klasą i nauczycielką na obóz naukowy. Olvia jest w siódmym niebie, gdy okazuje się, że jej grupa ma zająć się badaniem skał, które ona uwielbia. W zespole dziewcząt jest jeszcze obca dla nich Kate, która wcale nie ma ochoty pomagać im w zadaniu, ale ma własny cel – chce odnaleźć skarb piratki, który według legendy został gdzieś ukryty na Wyspie Kate.

4. Odcinek 9: Przygoda w Grand Hotelu

Przyjaciółki z Heartlake City zgłosiły się do pomocy ciotce Andrei w prowadzeniu hotelu w czasie jej nieobecności. Miało być spokojnie, jednak do hotelu zawitało mnóstwo gości oraz znany krytyk, od którego recenzji zależało będzie powodzenie w biznesie hotelowym placówki.

Dziewczyny za wszelką cenę chcą pokazać siebie i hotel z jak najlepszej strony, jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem. Gdy wydaje im się, że już wszystko stracone, nieoczekiwany zbieg okoliczności sprawia, że domowe naleśniki wygrywają ze smażonym homarem, a krytyk hotelowy wcale nie jest taki straszny, za jakiego go miały.

5. Premierowy odcinek: „Magiczna przygoda”

Emily otrzymuje w spadku po swojej babci tajemniczy medalion, który otwiera magiczny portal i przenosi ją do krainy Elvandale. Niestety nie potrafi wrócić do domu, więc pomagają jej cztery elfy, z których każdy włada innym żywiołem: ogniem, powietrzem, wodą lub ziemią. Wspólnie przeżywają liczne przygody, deszyfrując zaczarowaną mapę i zdobywając kolejne klucze do portalu. Czy Emily uda się odnaleźć drogę do domu?

6. Podsumowanie

Wszystkie odcinki pokazują przede wszystkim, jak ważna dla każdego człowieka jest przyjaźń. To ona pozwala nam przenosić góry, zdobywać to, co niedostępne, wyrażać siebie i odnajdywać swoje miejsce. Ponadto widzimy, że nikt nie jest taki sam, a nasza różnorodność sprawia, że świat jest ciekawszy.

Mali widzowie uczą się z „LEGO Friends”, że pozory potrafią mylić, bo nie zawsze coś jest takie, jak nam się wydaje. Bardzo ważne jest również to, by wierzyć w swoje siły, ale jednocześnie umieć przyjąć pomoc od innych.

Uważam, że serial „LEGO Friends” jest bardzo wartościowy, choć początkowo podchodziłam do niego sceptycznie. Obawiałam się, że zobaczę film z klockami w roli głównej – ech, te skojarzenia. Tymczasem mamy tutaj piękną grafikę, nowoczesną animację i bardzo sympatyczne bohaterki. Gratulacje dla twórców.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.