Trwa ładowanie...

"Labirynt tajemnic" – słuchowisko o cyberbezpieczeństwie stworzone przez uczniów

Avatar placeholder
23.05.2024 16:52
słuchowisko o cyberbezpieczeństwie
słuchowisko o cyberbezpieczeństwie (getty)

"Widzę, że macie trudności. Mogę wam pomóc. Mam gotowe rozwiązanie tego poziomu. Wystarczy, że podacie mi swój numer telefonu, a ja wyślę wam linka do instrukcji" – taką wiadomość zobaczyli przyjaciele, podczas gry na smartfonie. Czy podali swoje dane osobowe? Co wiedzieli o bezpieczeństwie w sieci?

spis treści

1. Słuchowisko "Labirynt Tajemnic"

"Labirynt Tajemnic" to wyjątkowe słuchowisko, które powstało dzięki współpracy WP Parenting z firmą Samsung, twórcą programu edukacyjnego "Stacja Galaxy. Bezpieczne miejsce w sieci" oraz ze szkołą Podstawową nr 400 w Warszawie.

Autorami scenariusza są m.in. uczniowie 6 klasy - Jan Senk, Kuba Strumik, Ignacy Oprządek oraz Artur Kochanowski, którzy udzielili też swoich głosów bohaterom "Labiryntu Tajemnic".

Chłopcy chcieli przekazać swoim rówieśnikom, a także opiekunom, jak ważna jest edukacja o bezpieczeństwie w sieci. Przyznali, że historia opowiedziana w słuchowisku mogła wydarzyć się naprawdę i warto mówić głośno o cyberzagrożeniach. Nad projektem czuwała nauczycielka języka polskiego, pani Anna Zawadzka.

2. Przygoda w cyberświecie

Wszystko zaczyna się od zgubionego telefonu i tajemniczej gry, którą chłopcy odkrywają na odnalezionym urządzeniu. Choć czują, że coś jest nie tak, dają się wciągnąć w fascynujący, wirtualny świat zagadek. Szybko się okazuje, że intrygujące rozgrywki w sieci to tylko pozory. Czy dzieciom uda się uniknąć zagrożeń i pokonać wyzwania? To opowieść, która nie tylko wciąga, ale także uczy, jak mądrze poruszać się w świecie online.

Kliknij na poniższy obrazek, by odsłuchać

Zapraszamy do odsłuchania!

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze