Trwa ładowanie...

Koszmarny Karolek i koncert szczurów (recenzja)

Gdy sięgam po kolejny tom przygód Koszmarnego Karolka, po pierwsze: cofam się w czasie, a po drugie: zdaję sobie sprawę z tego , że ten koszmarny synek to tak naprawdę każde z dzieci, które kiedykolwiek miały młodsze rodzeństwo – czyli, m.in. JA.

spis treści
Koszmarny Karolek i koncert szczurów
Koszmarny Karolek i koncert szczurów

zobacz galerię

1. Karolkowe myślenie

Koszmarny, niegrzeczny Karolek był we mnie, kiedy pojawił się na świecie mój brat. Mały idealny „Doskonały Damianek” . Wtedy mój tok myślenia i chęć zemsty biegły dokładnie tym samym torem, co niecne myśli i pomysły Koszmarnego bohatera książki Francesci Simon.

Dlatego mimo (nazwijmy to) „totalnej niepedagogiczności” zawartej w tej książce, uwielbiam ją za jej realne dziecięce, niekiedy pokrzywdzone w związku z istnieniem młodszej latorośli w rodzinie, rozumowanie.

„Koszmarny Karolek i koncert szczurów” to zestaw kolejnych złośliwości niereformowalnego synka rodziców, którzy „znowu kupili za mało ciasteczek”. Jak zwykle towarzyszą mu koleżanki i koledzy z klasy: Wredna Wandzia, Ordynarny Olo, Muskularny Miecio, Czarująca Czesia oraz psujący wszystko wspaniały synek idealnych rodziców: Doskonały Damianek.

2. Co nowego u Karolka?

Jeśli ciekawi was po co Karolek zbierał odciski palców, skąd w namiocie Wandzi wzięło się Zombie, jak wyglądają autobiografie Karolka, Wandzi, Ludki, Piotrusia oraz jak Karolek chciał dostać się na koncert Szczurów? Zajrzyjcie do kolejnego tomiku z serii Koszmarny Karolek.

Znajdziecie w nim następujące historyjki:

  • Koszmarny Karolek dokonuje inwazji
  • Wredna Wandzia i goście
  • Koszmarny Karolek pisze autobiografię
  • Koszmarny Karolek i koncert Szczurów

W sumie 96 „koszmarnych” (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) stron.

Całość dopełniają fajne ilustracje, mieszanka czcionek oraz, co najważniejsze, słowny i sytuacyjny humor.

Koszmarnego Karolka nie trzeba zbytnio reklamować. Kto raz po niego sięgnął - młodszy czy starszy, chętnie powróci do przygód tego niereformowalnego, niepoprawnego urwisa. Polecam.

_Koszmarny Karolek i koncert szczurów

Rok wydania: 2010

Wydawnictwo: Znak_

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.