Trwa ładowanie...

Korepetycje a przyszłość dziecka - czy warto płacić za naukę?

Avatar placeholder
20.01.2023 10:57
Korepetycje a przyszłość dziecka - czy warto płacić za naukę?
Korepetycje a przyszłość dziecka - czy warto płacić za naukę? (materiał partnera)

Artykuł sponsorowany BUKI

Zapewne każdy z Was słyszał różne opinie na temat korepetycji i zajęć dodatkowych. Pewna ich część jest zdecydowanie niepochlebna - niektóre osoby uważają, że za edukację jest odpowiedzialna tylko szkoła i nauczyciele w niej uczący. Niestety rzeczywistość wygląda inaczej. Czasem nauka w szkole jest nie tylko męczarnią, ale również nie przynosi żadnych efektów. Na szczęście każdy z nas może znaleźć odpowiedniego nauczyciela (zarówno z przedmiotów szkolnych, jak i tych poza np. nauka grania na gitarze) dla swojego dziecka, m.in. za pośrednictwem platformy BUKI.

Odpowiedni korepetytorzy potrafią prowadzić zajęcia w taki sposób, że wiedza sama wpada do głowy, a dodatkowo rośnie zainteresowanie danym przedmiotem. Zajęcia dodatkowe mogą być prowadzone niemal z każdego zakresu np. z grania w szachy, na pianinie, języka greckiego, architektury, aktorstwa czy z każdego przedmiotu omawianego w szkole.

Jak znaleźć korepetytora?

Kilkanaście lat temu marketing odbywał się tylko drogą bezpośrednią. Dużą popularnością cieszyła się też reklama na zasadzie tzw. poczty pantoflowej. Osoby, które korzystały z usług korepetytorów i były z nich zadowolone, polecały go/ją dalej - swoim znajomym. Jest to najlepsza forma reklamy - zadowolony klient. Ten sposobów poszukiwania nauczycieli był jednak nieco problematyczny - trudno było znaleźć odpowiednią osobę (zwłaszcza jeżeli zajęcia miały dotyczyć mniej standardowych dziedzin, np. języka łacińskiego).

Obecnie jednak coraz rzadziej wykorzystuje się metody offline do poszukiwania korepetytorów. Większość świata przeszło do wirtualnej rzeczywistości - online. Z poziomu swojego domu, a nawet łóżka jesteśmy w stanie w ciągu kilku minut znaleźć i umówić się na indywidualne zajęcia z dowolnego zakresu, korzystając z serwisu BUKI. Przy czym nie będzie to umawianie się w tzw. “ciemno”. O każdym nauczycielu możemy przeczytać najważniejsze informacje (czym się interesuje, jakie są jego mocne strony, co robi na co dzień czy jaką szkołę skończył), a także opinie innych uczniów.

BUKI - to jedna z największych platform, która umożliwia znalezienie korepetytora w Internecie. BUKI to: ponad 100 000 korepetytorów z różnych przedmiotów i ponad 300 000 zadowolonych uczniów, którzy już znaleźli swojego nauczyciela.

Jak korzystać ze strony BUKI?

BUKI jest platformą dedykowaną dla wszystkich osób (uczniów i ich rodziców), które szukają nauczyciela, który poprowadzi indywidualną ścieżkę rozwoju i zadba o efektywne przekazywanie wiedzy. Korzystanie z tej platformy jest intuicyjne.

Pokażemy teraz, jak w kilku krokach wybrać odpowiedniego korepetytora:

  1. Wybór korepetytora - jest to pierwszy i najważniejszy krok. Każda z osób podczas wybierania swojego korepetytora może skorzystać z różnorodnych filtrów, np. przedmiot, koszt czy miejsce zajęć. Wyszukiwarka znajduje się na stronie głównej serwisu.
  2. Po wstępnym zapoznaniu z korepetytorami należy zrobić dokładniejszą analizę, czyli zapoznać się z profilem/profilami konkretnych nauczycieli. Można tam znaleźć wiele istotnych informacji, np. od ilu lat działa na rynku, w czym się specjalizuję czy w jakiej formie prowadzi zajęcia.
  3. Po wybraniu odpowiedniego nauczyciela należy wysłać swoje zgłoszenie, w którym znajdą się wymagania dotyczące lekcji oraz terminie ich prowadzenia.
  4. Po wysłaniu zgłoszenia nauczyciel/nauczyciele niezwłocznie skontaktuj się z Tobą - w ten sposób zostaje ustalona data pierwszej lekcji.
  5. Ostatni krok to kontynuowanie efektywnej i regularnej nauki. Połączenie regularnych zajęć z wykwalifikowanym nauczycielem i pracą własną przynoszą niesamowite efekty.
(materiał partnera)

Jaki rodzaj zajęć najlepiej wybrać?

Decydując się na zajęcia dodatkowe, do wyboru są dwa warianty:

  • stacjonarne;
  • zdalne.

Dla każdego odpowiedni będzie inny rodzaj nauki. Z całą pewnością trudno jest jednoznacznie stwierdzić, która forma zajęć jest lepsza. Wszystko ma swoje zalety. Na koniec omówimy powody, dla których warto skorzystać zarówno z zajęć online, jak i stacjonarnych - według własnych potrzeb i upodobań.

Korepetycje online - zalety:

  • ogromna oszczędność czasu na dojazdach do nauczyciela;
  • możliwość nauki z każdego miejsca (również na wyjazdach);
  • większy wybór nauczycieli - można skorzystać z usług osób oferujących korepetycje w całej Polsce;
  • niektóre osoby stresują się bezpośrednimi spotkaniami, dlatego też zajęcia online są dobrą alternatywą;
  • zajęcia online wymuszają większą koncentrację na uczniach - muszą dokładniej analizować swój tok myślenia i mają więcej czasu na poprawę tego, co się powiedziało w pierwszej kolejności.

Korepetycje stacjonarne - zalety:

  • nie wszystkiego można nauczyć się online - np. do takich czynności możemy zaliczyć naukę grania na gitarze czy perkusji;
  • niektóre osoby wolą spotkać się naprawdę, a nie za pośrednictwem kamerki;
  • zajęcia stacjonarne wymuszają często zmianę otoczenia, co może być pomocne w nauce (dotyczy to osób uczęszczających na lekcje do nauczyciela);
  • u niektórych osób bezpośredni kontakt z nauczycielem wymusza lepsze skupienie.

Zajęcia dodatkowe dla dzieci (i dorosłych) to dobre rozwiązanie. Zdecydowanie warto zapłacić za naukę. Pozwala to na rozwój osobisty i zawodowy. Niejednokrotnie korepetycje sprawiły, że dziecko dostało się na wymarzone studia lub zdobyło nowe umiejętności. Nigdy nie jest za późno na naukę i zawsze można nadrobić zaległości.

Artykuł sponsorowany BUKI

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze