Trwa ładowanie...

Konferencja Ekologii Dzieciństwa - już 8 października

Już 8 października powitamy w Polsce Arno i André Sternów – założycieli i głównych propagatorów ruchu nazywanego ekologią dzieciństwa. Wezmą oni udział w konferencji, która odbędzie się w Warszawie w Centrum Konferencyjnym Bobrowiecka.

Zobacz film: "Jak przewijać niemowlę?"

Na czym polega ekologia dzieciństwa? Na to pytania niech odpowie sam André Stern:

To zaproszenie do stawiania pytań, ale zamiast pytać, czego ja mogę nauczyć dziecko, trzeba pytać, czego mogę nauczyć się od dziecka. Dzieci nie uznają hierarchii wartości, rasizmu, seksizmu, są otwarte na innych ludzi, nie patrzą na religię, stan posiadania, kolor skóry, nie trzeba ich uczyć tolerancji, bo nie wiedzą, co to jej brak. Otwartość, brak stereotypów – oto droga do lepszego świata. Dzieci są otwarte, szukają różnorodności, intuicyjnie czują, że to je wzbogaca, współpracują z innymi, umieją wykorzystywać wiedzę innych, by razem stworzyć to, czego w pojedynkę nie dadzą rady.

Chcecie wiedzieć więcej? Wybierzcie się koniecznie na konferencję prowadzoną przez tych dwóch wybitnych pedagogów. Jej celem jest rozpowszechnienie założeń ekologii dzieciństwa, docenienie naturalnych procesów rozwoju i nauki. Jest to zaproszenie do dyskusji o zapewnieniu lepszej przyszłości naszym dzieciom.

O ekologii dzieciństwa mówi się już w wielu krajach, m.in. w Kanadzie, Austrii, Niemczech, Francji. Teraz pora na Polskę. Dołączycie?

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.