Przejdź na WP

Kolejny głos w sprawie strajku nauczycieli. Mocny wpis blogera ''Blog Ojciec''

Strajk nauczycieli jest szeroko komentowany w mediach. Strajkujących popierają aktorzy, część polityków i osoby publiczne. Głos w tej sprawie zabierają też blogerzy. Ostatni wpis Kamila Nowaka, znanego z bloga ''Blog Ojciec''. Co myśli o strajku?

Zobacz film: "Strajk nauczycieli w Lublinie. Relacja reporterki WP"

1. Zapominamy o kluczowej rzeczy w całym strajku

Kamil Nowak w swoim wpisie na Facebooku poruszył temat strajku nauczycieli. Na początku zaznaczył, że popiera strajk i postulaty nauczycieli, ale wspomina też, że zapominamy o najważniejszej sprawie.

Poznaj 7 najbardziej nietypowych szkół na świecie!
Poznaj 7 najbardziej nietypowych szkół na świecie! [7 zdjęć]

W 1991 roku w islandzkim mieście Reykjavik powstała Alfaskolinn – Szkoła Elfów. Zajęcia dla osób zainteresowanych...

zobacz galerię

Inspiracją do posta była prywatna wiadomość, którą Kamil otrzymał od jednej z czytelniczek. 28-letnia nauczycielka pisała, że od 6 lat uczy w szkole i dostaje najgorsze stanowiska, których nikt nie chce. Powodem nie jest słabe wykształcenie nauczycielki, ale fakt że nie ma znajomości i że są nauczyciele, którzy pomimo słabych wyników mają większy staż pracy i ''im się należy''.

W swoim poście ''Blog Ojciec'' pyta: ''Dlaczego wuefista, który tylko rzuca piłkę i zaszywa się w kantorku ma mieć taką samą pensję jak ten, który co chwila jeździ z dzieciakami na zawody i zaraża je pasją do sportu? Dlaczego polonistka, która prawie nic z dziećmi nie robi i zadaje całe lekcje do domu, ma mieć taki sam stopień awansu, jak ta, która prowadzi z dziećmi debaty, pokazuje niestandardowe myślenie i zabiera dzieci do teatru, do galerii czy do muzeum?''

Przy całym poparciu dla postulatów strajkujących, Nowak pisze, że podwyżki powinny obejmować tylko tych, których warto nagradzać.

2. O co chodzi w strajku nauczycieli?

Od poniedziałku (8 kwietnia) nauczyciele w większości placówek szkolnych i przedszkolnych strajkują, domagając się m.in. podwyżek płac. Strajk zbiegł się w czasie z egzaminami gimnazjalistów i ósmoklasistów. Chociaż egzaminy odbywają się normalnie, inne zajęcia są odwołane. W strajkujących szkołach zorganizowano opiekę nad dziećmi.

Swoje poparcie dla strajku wyrazili m.in. Maja Ostaszewska, Dawid Podsiadło i Justyna Kowalczyk.

Autor bloga ''Blog Ojciec'' Kamil Nowak
Autor bloga ''Blog Ojciec'' Kamil Nowak (https://www.facebook.com/blogojciec/)

Więcej o strajku możecie przeczytać na wp.pl

Macie swoje przemyślenia na temat strajku nauczycieli? A może zgadzacie się z tym co napisał ''Blog Ojciec''? Piszcie do nas przez dziejesie.wp.pl

Dowiedz się więcej:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.