Trwa ładowanie...

Kobieta wyprasowała banknoty w obawie przed koronawirusem

Użytkownicy portali społecznościowych chętnie dzielą się zdjęciami dokumentującymi to, jak spędzają domową kwarantannę. Jedni nadrabiają lektury, inni mają w końcu czas na zabawę z dziećmi, a niektórzy walczą z koronawirusem w niekonwencjonalny sposób.

Zobacz film: "Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film"

1. Higiena a koronawirus

Epidemia koronawirusa SARS CoV-2 sprawiła, że wiele osób przypomniało sobie zasady, których uczono ich jeszcze, kiedy byli w podstawówce. W całym kraju pojawiły się plakaty, ulotki, zdjęcia i grafiki internetowe przypominające o tym, w jaki sposób prawidłowo myć ręce.

Częste mycie rąk jest podstawową zasadą higieny
Częste mycie rąk jest podstawową zasadą higieny (iStock)

W wielu sklepach znajdziemy jednorazowe rękawiczki i płyny dezynfekujące, jednak to nie wystarczy czujnym klientom. Niektórzy postanowili wykąpać wszystkie produkty zakupione w sklepie. Mycie opakowań jest czasochłonne, jednak mimo wszystko warto się zaznajomić z tym, jak myć owoce i warzywa.

2. Czy koronawirus przenosi się na pieniądzach?

Wiele osób ma wątpliwości dotyczące tego, czy przedmioty używane w przestrzeni publicznej mogą posłużyć, jako przekaźniki groźnego koronawirusa. To właśnie one sprawiły, że pewna kobieta postanowiła wyprasować pieniądze. Nietypowym zdjęciem podzieliła się na Twitterze.

Kobieta prasuje pieniądze (Twitter)
Kobieta prasuje pieniądze (Twitter)

Dezynfekcja pieniędzy żelazkiem? Pomysł może na pierwszy rzut oka wydawać się logiczny, ale w praktyce może przynieść więcej szkód niż pożytku. Ministerstwo Zdrowia zaleca, by na wszelki wypadek zrezygnować z używania pieniędzy przez jakiś czas.

Pozostaje jeszcze kwestia tego, że pieniądze wykonane są z papieru. Gorąca para wodna może je bezpowrotnie zniszczyć.

3. Jak płacić w sklepie?

Są dwa rozwiązania, które pomogą nam dokonywać bezpiecznych zakupów. Po pierwsze – wszystkie zakupy, o ile to możliwe, powinniśmy wykonywać na odległość. Wiele sklepów oferuje możliwość zamówienia potrzebnych produktów przez internet lub telefon.

Jeśli jednak musimy wyjść do sklepu po najpotrzebniejsze produkty, lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z bezgotówkowych form płatności. Zbliżeniowa płatność kartą, płatność telefonem, czy kodem BLIK to tylko niektóre możliwości. Jeśli musimy wpisać kod PIN, warto mieć na dłoniach jednorazowe rękawiczki.

Zobacz także: Jak robić zakupy w ciąży?

Dołącz do nas! Na wydarzeniu na FB Wirtualna Polska - Wspieram Szpitale - wymiana potrzeb, informacji i darów będziemy na bieżąco informować, który szpital potrzebuje wsparcia i w jakiej formie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.