Trwa ładowanie...

Klocki Gwiazdki oraz Klocki Magiczne Kształty od Qelements (test)

Otrzymaliśmy od firmy Qelements do przetestowania dwa rodzaje klocków. Klocki Gwiazdki i oraz Klocki Magiczne kształty. O tym, że dzieci uwielbiają budować konstrukcje z klocków, przekonywać nie trzeba, ale czy klocki te różnią się od tych, które są dostępne na rynku? Czy jest coś, co je wyróżnia w szczególny sposób?

spis treści
Klocki gwiazdki - test
Klocki gwiazdki - test

zobacz galerię

1. Klocki Gwiazdki

Klocki Gwiazdki to jedyne takie klocki na polskim rynku skierowane do najmłodszych przedszkolaków gotowych na zabawę z klockami konstrukcyjnymi, a jeszcze za małymi na zabawę z tradycyjnymi klockami.

Edukacyjne Klocki Gwiazdki zostały zaprojektowane tak, aby pobudzić rozwijające się zmysły dziecka: wzrok - poprzez wyraziste kolory oraz dotyk - poprzez oryginalny kształt klocków.

Maluch z łatwością połączy ze sobą kolorowe gwiazdki wykonane z wysokiej jakości materiału i dostosowane wielkością do jego rączek.

Baw się ze swoim dzieckiem Klockami Gwiazdkami, pomóż mu rozwinąć wyobraźnię i pokaż, jakie wspaniałe konstrukcje może stworzyć.

2. Magiczne Klocki

W przeciwieństwie do Klocków Gwiazdek, Magiczne Kształty są skierowane do trochę starszych dzieci. Już w kilku połączonych przez siebie elementach maluchy zobaczą pociąg, samolot, robota czy ludzką postać.

Magiczne Kształty posiadają jaskrawe kolory, różnorodne kształty, są wykonane z wyjątkowo miękkiego materiału oraz posiadają unikalny sposób łączenia i łatwość tworzenia konstrukcji.

Klocki Magiczne Kształty to dla Twojego dziecka przepis na wspaniałą i twórczą zabawę.

Baw się ze swoim dzieckiem klockami Magiczne Kształty, pomóż mu rozwinąć wyobraźnię i pokaż, jakie może stworzyć wspaniałe konstrukcje.

Klocki magiczne - test
Klocki magiczne - test

zobacz galerię

3. Korzyści dla dzieci

Każde dziecko ma unikalną osobowość, a jednak wszystkie dzieci tak samo rozwijają swoje zmysły. Patrzą na świat z ciekawością, bez wysiłku i z radością się uczą, dotykają, słuchają i chłoną wiedzę ze swojego otoczenia przy pomocy wszystkich zmysłów.

Klocki Gwiazdki i Magiczne Kształty to nie tylko świetna zabawka dla Twojego dziecka, ale także narzędzie dla Ciebie do nauki malucha przez zabawę: kolorów, liczenia, planowania, kształtów, podstaw matematyki.

Klocki Gwiazdki i Magiczne Kształty są polecane przez kluby mam oraz przedszkola ponieważ:

 • jest to zajmująca zabawka, która wspomaga wszechstronny rozwój dziecka,
 • dzieci z różnych grup wiekowych bawią się klockami na wiele sposobów,
 • jest to trwały i bezpieczny produkt,
 • klocki są łatwe w utrzymaniu porządku i czystości.

Zabawa Klockami Gwiazdkami i Klockami Magicznymi Kształtami:

 • daje dużo radości i satysfakcji,
 • sprzyja rozwojowi wyobraźni, planowania i logicznego myślenia,
 • ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową,
 • doskonali motorykę rąk,
 • rozwija logiczne myślenie,
 • pomaga w nauce kolorów,
 • uczy cierpliwości,
 • pomaga w nauce podstaw matematyki - sortowania i grupowania, liczenia, rozpoznawania kształtów, układania wzorów.

Możesz udoskonalić umiejętności obserwacji i zapamiętywania swojego dziecka poprzez takie zabawy jak sortowanie klocków, wyszukanie takich samych klocków, układanie wzorów z klocków. Umacnianie pewności siebie dziecka daje mu lepszy start w szkole i dorosłym życiu.

Oba rodzaje klocków testowała dwójka dzieci: 3-letnia dziewczynka i 6-latek.

Zaraz po przyjściu do domu klocki zostały wysypane na podłogę. Dzieciaki zasiadły do wspólnej zabawy razem ze swoim tatą. Okazało się, że właściwie to on, najstarszy, miał największą zabawę z układania i wymyślania różnych kształtów.

Cała trójka siedziała na dywanie blisko 2 godziny, tworząc co raz to nowe figurki, auta, pająki i inne udziwnione rzeczy.

Klocki mają dodatkową zaletę. Można je wsypać do wanny, bez obaw, że coś się z nimi stanie, i urządzać ciekawe wodne zabawy. Działają na wyobraźnię dziecka, usprawniają je manualnie.

4. Ocena

Klocki oceniamy w kategoriach:

 • Cena,
 • wygląd,
 • wykonanie,
 • atrakcyjność.

We wszystkich kategoriach oceniamy je na 5 punktów, przyznając ocenę bardzo dobrą.

Niska cena, piękne i kolorowe, dobre wykonanie i trwałość oraz niesamowita atrakcyjność dla dzieci to niekwestionowane zalety tych klocków.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.