Klocki Blocks Puzzle marki Wader - 120 elementów (recenzja)

Które dziecko nie posiada klocków? Myślę, że to jedna z zabawek, które są w każdym domu. Klocki drewniane, plastikowe, kwadratowe, prostokątne, okrągłe… Można z nich zbudować dom, zagródkę dla zwierząt, stworzyć ulicę, a ja – gdy byłam mała – nauczyłam się robić pieska i zawsze marzyła mi się ogromna ilość klocków, z których mogłabym skonstruować piękną willę.

Ostatnio miałam możliwość bawić się ze swoją 3,5-letnią córką klockami Blocks Puzzle od firmy Wader-Wożniak – 120 elementów. Te klocki nie są takie jak wszystkie. Mają unikalny kształt (pięciokątne wypukłe puzzle) oraz sposób układania, gdyż można z nich budować zarówno w pionie, jak i w poziomie. Do zestawu dołączona jest karteczka z propozycjami konstrukcji i są to np.: kogut, traktor, robot, kwiaty. Po ułożeniu klocków w poziomie całą stworzoną figurę można podnieść – klocki nie rozłączają się! Mają specjalne wypustki i wgłębienia w każdym z pięciu boków, więc bardzo łatwo je ze sobą połączyć. Wnioskuję to przede wszystkim po tym, że moja córeczka błyskawicznie załapała, o co chodzi (potem nawet tłumaczyła babci, jak się klocki układa). Trochę kłopotu sprawia jej za to rozkładanie konstrukcji. Każdy klocek należy wysunąć w górę lub w dół – nie można ich ciągnąć w bok, gdyż nie puszczą, a jedynie możemy doprowadzić do ich uszkodzenia.

Block Puzzle od firmy Wader (120 elementów) zostały umieszczone w specjalnym plastikowym przezroczystym pudełku z wieczkiem, które mieści wszystkie klocki i łatwo daje się zamknąć oraz otworzyć. Dzięki niemu zabawki nie tarzają się po całej podłodze, nie trzeba szukać dla nich siateczki i wszystkie elegancko wyglądają i bezpiecznie się przechowują, więc – jeśli dopilnujemy, by dziecko je po sobie sprzątało – nie nadepniemy na nie przypadkiem w środku nocy, idąc do łazienki.

Klocki są bardzo kolorowe, stymulują wyobraźnię dziecka, a ich ciekawy kształt rozwija jego zdolności manualne oraz wyobraźnię. Maluch może dać się ponieść fantazji i tworzyć niesamowite konstrukcje, które z pewnością zadziwią niejednego rodzica. Dorośli również spędzą przyjemnie czas na zabawie i przypomną sobie, jak dobrze być dzieckiem! Moja 13-letnia siostrzenica też doskonale się bawiła klockami Blocks Puzzle.

Uważam, że klocki pobudzają kreatywność, a także wspomagają naukę kolorów i kształtów. Można z nich ułożyć najrozmaitsze przedmioty, zwierzęta, rośliny, co niesie ze sobą mnóstwo radości i samozadowolenia. Dzieci przecież uwielbiają chwalić się swoimi osiągnięciami. Jednocześnie klocki idealnie mieszczą się w dziecięcej dłoni, nie są ani za duże, ani za małe. Maluchy w wieku 3-4 lat mogą się bawić w układanie literek i cyferek, co z pewnością również pomoże rozwinąć ich pamięć, koncentrację oraz logiczne myślenie.

Klocki Block Puzzle są bezpieczne. Ich wielkość sprawia, że nawet malutkie dzieci mogą się nimi bawić, gdyż nie grozi to połknięciem elementu. Ponadto nie mają ostrych krawędzi, które mogłyby skaleczyć maluszka lub grozić mu czymkolwiek innym. Uważam, że tego rodzaju zabawki są potrzebne każdemu dziecku nie tylko do zabawy, ale również do szczęśliwego wzrastania i rozwoju.

Alicja Barszcz, ponad rok temu
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Testy i recenzje
Testy i recenzje

"Pomocy, będziemy dziadkami!" Roman Leuthner

"Pomocy, będziemy dziadkami!" Roman Leuthner

Jaką rolę w życiu dziecka mają dziadkowie? Zapraszamy do przeczytania książki "Pomocy, będziemy dziadkami!" napisaną przez Romana Leuthnera w wydaną przez GWP.

Testy i recenzje

"Suknia ślubna" Rachel Hauck

"Suknia ślubna" Rachel Hauck

"Suknia ślubna" od Wydawnictwa Święty Wojciech Cztery panny młode, jedna suknia ślubna, która daje odwagę, mobilizuje do działania...

Testy i recenzje

"Krowa Matylda bawi się w chowanego"

"Krowa Matylda bawi się w chowanego"

Kolejna przygoda Krowy Matyldy Jak zwierzęta bawią się w chowanego i co może z tego wyniknąć? Koniecznie sprawdź w książce "Krowa Matylda bawi się w chowanego" Alexandra Stefensmeiera.

Testy i recenzje

"Historia pewnej dziewczyny" Lindsey Kelk

"Historia pewnej dziewczyny" Lindsey Kelk

Książka od Zysk i S-ka Wydawnictwo Tess Brookes - kobieta, która nagle została pozbawiona wszystkiego, na czym jej zależało... Czy na Hawajach, podszywając się pod współlokatorkę, odnajdzie szczęście?

Testy i recenzje

Krem Pharmaceris baby

Krem Pharmaceris baby

Krem ochronny z filtrem przeciwsłonecznym powinien być aplikowany na delikatną skórę dziecka przed każdym wyjściem na zewnątrz. *Źródło zdjęcia: materiały prasowe

Testy i recenzje

Gra Dobble od Rebel

Gra Dobble od Rebel

Znajdź symbol Gra dla całej rodziny - Dobble od Wydawnictwa Rebel.