Trwa ładowanie...

Kłamstwo ma krótkie nogi (recenzja)

Ośmioletni Andrzej ma bogatą wyobraźnię. Jednak wykorzystuje ją przede wszystkim do tego, aby wymyślać najróżniejsze historie i wmawiać bliskim, że są prawdziwe. Występuje w nich zazwyczaj w roli bohatera. Z czasem staje się notorycznym kłamcą. Czy zrozumie, jak ważne jest mówienie prawdy?

Opowiadanie o Andrzeju to kolejna książeczka z serii "Wielkie problemy małych dzieci. Historyjki terapeutyczne". Jej lektura może być wstępem do rozmów z dziećmi o ich uczuciach i zachowaniach. Rodzicom pomóc w takiej rozmowie może epilog, nazwany "Słówko do dorosłych (klucz do lektury)". Warto pamiętać, że nie ma nic złego w dziecięcych fantazjach, jeśli równocześnie dziecko pamięta o tym, jak ważna jest prawda na co dzień. Zbyt daleko idące fantazjowanie może być sposobem, w jaki dziecko próbuje sobie radzić z własnymi problemami.

Książeczka adresowana jest do dzieci w wieku szkolnym. Dla naszej pięciolatki część sformułowań było niezrozumiała (np. pokaleczony na duszy, trwożne spojrzenia), niemniej dopytując się wysłuchała opowiadania i podsumowała je "warto mówić prawdę”.

_Kłamstwo ma krótkie nogi

Ferdinando Albretazzi

Wydawnictwo WAM

Kraków 2009_

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.