Trwa ładowanie...

Kiedy warto rozważyć zakup materaca nawierzchniowego?

Avatar placeholder
Patrycja Nowak 27.11.2020 09:28
Materiał sponsorowany przez
(Materiał partnera)

Materace nawierzchniowe mogą odgrywać wiele ról w Twojej sypialni. Wpływają na odczuwany stopień twardości spodniego materaca, chronią go przed zabrudzeniem i sprawiają, że staje się on wygodniejszy. Kiedy zatem warto kupić materac nawierzchniowy?

Cechy materaca nawierzchniowego

Materace nawierzchniowe wykonywane są z elastycznej pianki lub lateksu, a główną przeszkodą do zastosowania wygodnych sprężyn albo modelu hybrydowego jest wysokość produktu. Materace nawierzchniowe mają najczęściej od 5 do 7 cm wysokości. Kładzie się je bezpośrednio na pełnowymiarowy materac ‒ zupełnie nowy albo ten, który służył do tej pory. Jedną z głównych zalet materacy nawierzchniowych jest łatwość utrzymania posłania w czystości. Zazwyczaj cienkie materace albo ich pokrowce można wyprać w domowej pralce. Materace nawierzchniowe chronią zatem gruby materac do spania przed trwałymi zabrudzeniami wpływającymi na higienę w sypialni. Co ważne, toppery są cienkie i elastyczne, dlatego łatwo jest je także zwijać i przechowywać.

Kiedy warto kupić materac nawierzchniowy?

Model nawierzchniowy chroni właściwy materac przed zabrudzeniami i niweluje wszelkie czynniki, które mogą wpływać na komfort snu. W jakich przypadkach zakup materaca nawierzchniowego okazuje się strzałem w dziesiątkę?

  1. Kiedy w domu królują niesforne dzieci albo zwierzęta, którym zdarzyło się już pobrudzić meble. Rodzice niemowląt i kilkulatków doskonale wiedzą, jak łatwo o chwilę nieuwagi skutkującą powstaniem plamy, a jak trudno jest potem usunąć zabrudzenie. Podobne doświadczenia ma zapewne także niejeden opiekun wszędobylskiego psa lub kota. Materac nawierzchniowy świetna sprawdza się na łóżku w sypialni, ale równie dobrze spisuje się na kanapie w salonie.

  2. Gdy duet śpiący w jednym łóżku znacznie różni się preferencjami co do wyboru twardości i rodzaju materaca bądź wyraźnie odbiega od siebie wagą. Takim parom zazwyczaj zaleca się zakup dwóch osobnych materacy, tak aby każdy mógł wygodnie się wyspać. Odpowiednio dobrany materac nawierzchniowy pomaga w takim przypadku zniwelować przerwę pomiędzy dwoma materacami.

  3. Podobne zastosowanie może mieć opisywany rodzaj materaca w przypadku posłania na kanapie lub sofie. Rozsuwany czy rozkładany mebel do pokoju dziennego, który po zmroku służy jako łóżko, również ma widoczne szczeliny i uskoki, których nie będziesz odczuwać, kładąc na niego materac nawierzchniowy.

  4. Topper na pojedyncze posłanie (np. o wymiarach 70 × 200 cm) możesz z powodzeniem położyć na łóżko coraz większego dziecka, dla którego wybrałeś rosnący razem z nim mebel do spania. Łączenia trzech elementów materaca w przypadku posłania pełnej długości będzie dla ucznia nieodczuwalne.

  5. Świetnie sprawdza się dla osób po różnych zabiegach operacyjnych, których czasową konsekwencją jest bolesność podczas wstawania z łóżka bądź kanapy. Takie rozwiązanie chwalą sobie np. młode mamy po cesarskim cięciu. Dodatkowa warstwa materaca nie tylko chroni meble przed ewentualnymi zabrudzeniami, lecz także podwyższa je o dodatkowe 5-7 cm, co jest kluczowe dla komfortu wstawania dla osoby z gojącą się raną pooperacyjną.

  6. Twardsze materace nawierzchniowe H3 polecane są ludziom z bólami i schorzeniami kręgosłupa. Zakup toppera może w ich przypadku znacząco podnieść komfort wypoczynku i snu.

  7. Kiedy chcesz spać na twardszym posłaniu niż to, które daje Ci używany obecnie materac, ale nie zamierzasz kupować nowego, możesz zmodyfikować odczuwanie jego parametrów, kładąc twardszy materac nawierzchniowy na stary materac pełnowymiarowy. Ten sposób działa także w drugą stronę ‒ gdy uznajesz, że materac, na którym śpisz, jest zbyt twardy, po prostu połóż na nim miękki materac nawierzchniowy (o stopniu twardości H1 lub H2).

  8. Cienkie toppery to też nieodłączny element jednego z coraz popularniejszych modeli mebli do sypialni, czyli łóżek kontynentalnych. Wysoką i elegancką ramę mebla, wyposażoną w dolną skrzynię wypełnioną sprężynami, przykrywa zawsze materac właściwy i materac nawierzchniowy. Jeśli masz tak wygodne łoże w swojej sypialni, możesz w pełni korzystać ze wszystkich cech materaca nawierzchniowego, który chroni przed zabrudzeniami i wpływa na komfort spania. Kiedy uznasz, że topper jest zużyty, wymień go po prostu na nowy.

Jakie materace nawierzchniowe wybrać?

Rekomendowanym producentem jest Hilding Anders, czyli polska marka stawiająca na innowacyjne materace i łóżka. W jej ofercie znajdziesz m.in. piankowy materac nawierzchniowy Hilding Blues w dwóch rozmiarach: 100 × 200 cm i 180 × 200 cm. Możesz wybrać jeden z dwóch zdejmowanych pokrowców: Elips z miękkiej dzianiny można prać w pralce w temperaturze 60 st. Celsjusza, podobnie jak antyalergiczny Tencel z wiskozy. Średnio miękki model o twardości H2 jest elastyczny i sprężysty, dlatego może być używany na regulowanych stelażach łóżka, poza tym idealnie dostosowuje się do ułożenia ciała. W ofercie marki znajdziesz jeszcze kilka materacy nawierzchniowych najwyższej jakości.

Możesz zainteresować się też ofertą popularnego Black Red White. Większość spośród 10 modeli na łóżka pojedyncze i tzw. małżeńskie wykonano z pianki termoelastycznej, która szybko dostosowuje się do kształtu i ruchów ciała.

Materiał sponsorowany przez
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze