Kid Cars Park and Ride firmy Wader - recenzja

Maluchy to z pewnością miłośnicy różnych pojazdów – aut, ciężarówek, traktorów i wszelkich zabawek posiadających koła. Szczególnie chłopcy, dla których małe samochodziki to jedne z pierwszych i ulubionych gadżetów, które towarzyszą im od najmłodszych lat. Polski producent zabawek, firma Wader-Woźniak oferuje dzieciom serię Kid Cars, w skład której wchodzą kolorowe autka, dwie kolejki, miasteczko oraz stacja przesiadkowa.

Kid Cars Park and Ride
Kid Cars Park and Ride

Zabawka posiada imponujące wymiary – po rozłożeniu stacji przesiadkowej otrzymujemy 2-poziomowy parking z drogą o łącznej długości 5 metrów!

Świetna trasa dla małych samochodzików. Stacja zawiera liczne skrzyżowania i zakręty, co umożliwia układanie tras w różne kształty.

Konstrukcja całości nie sprawia problemów, elementy łączą się ze sobą dzięki systemowi montażu klik-klik.

Poszczególne części, które można dowolnie łączyć i dopasowywać kolorystycznie są przyjemne dla oka, co jest niewątpliwą zaletą zabawki.

Stacja przesiadkowa Park and Ride to zestaw przeznaczony dla dzieci powyżej pierwszego roku życia, na który składa się tor kolejowy i autostrada. Do zestawu dołączone są również cztery wybrane pojazdy Kid Cars, a także karta z wycinankami i naklejki, którymi można ozdobić kolorowe elementy.

Styczność z zabawką przynosi maluchowi wiele radości, a przede wszystkim też korzyści. Dziecko zainteresowane jest produktem od samego początku, ponieważ już samo opakowanie wzbudza wiele emocji. Kolorowe, sporych rozmiarów tekturowe pudełko, które przedstawia finalnie złożoną stację, zachęca do wypakowania zawartości i rozpoczęcia konstruowania całości.

W czasie zabawy dziecko rozwija wyobraźnię i zmysł kreatywnego myślenia, ponieważ trzeba połączyć kolorowe elementy ze sobą i stworzyć tor oraz autostradę. Niezbędna jest jednak pomoc rodzica, ponieważ dziecko w wieku niewiele ponad 2 lat samo nie poradzi sobie z połączeniem plastikowych elementów. Niemniej jednak maluch może poczuć się jak prawdziwy konstruktor i zdecydować, które elementy ze sobą złączy. Co więcej, do zestawu nie dołączono instrukcji, dlatego można wzorować się na obrazku zamieszczonym na opakowaniu i na tej zasadzie stworzyć zestaw lub konstruować według własnej koncepcji i pomysłu. Finalny efekt wzbudza uśmiech u małego fana motoryzacji, a oklejanie trasy dołączonymi naklejkami i oznaczanie wycinankami stanowi dodatkową frajdę. Dzięki naklejkom przedstawiającymi m.in. strzałki, tory, oznaczenia na drodze zmontowany tor wydaje się bardziej atrakcyjny wizualnie. Gdy zestaw jest już złożony, nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozpocząć zabawę i poczuć się jak prawdziwy kierowca rajdowy na torze wyścigowym!

Można zauważyć, że dziecko podczas zabawy stacją przesiadkową uczy się również rozpoznawać kolory i figury, usprawnia motorykę dłoni oraz ćwiczy umiejętność odwzorowywania tego, co widzi na obrazku. Dzięki kolorowym naklejkom maluch dowiaduje się, jakie oznaczenia i napisy mogą pojawić się na drogach. Ze względu na rozmiary zestawu do zabawy można zaprosić również inne dzieci, co usprawnia umiejętność obcowania w grupie, a także uczy dzielenia się. Do zestawu dołączone są cztery autka, zatem czwórka dzieci może zająć się zabawą na dłuższy czas, a rodzice znajdą chwilę wytchnienia.

Stacja przesiadkowa Park and Ride to zestaw solidnie wykonany, wytrzymały oraz atrakcyjny wizualnie, co jest ważnym aspektem szczególnie dla dziecka. Dodatkową zaletą jest również jego cena - wydajemy rozsądną kwotę na świetny produkt od polskiego producenta, który jest uniwersalny, spodoba się maluchom i wspomoże ich rozwój. Produkt spełnia normy Unii Europejskiej w zakresie bezpieczeństwa oraz wpływu na zdrowie i środowisko.

Podsumowując, dzieci z pewnością polubią stację przesiadkową od Wadera, ponieważ zestaw jest ładny, kolorowy i zainteresuje małego fana motoryzacji. Szczerze polecam zestaw Park and Ride każdemu dziecku, szczególnie chłopcom. Taka zabawka to także idealny prezent dla malucha na każdą okazję!

Ilona Szczotka, 11 miesięcy temu
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Testy i recenzje
Testy i recenzje

"Pomocy, będziemy dziadkami!" Roman Leuthner

"Pomocy, będziemy dziadkami!" Roman Leuthner

Jaką rolę w życiu dziecka mają dziadkowie? Zapraszamy do przeczytania książki "Pomocy, będziemy dziadkami!" napisaną przez Romana Leuthnera w wydaną przez GWP.

Testy i recenzje

"Suknia ślubna" Rachel Hauck

"Suknia ślubna" Rachel Hauck

"Suknia ślubna" od Wydawnictwa Święty Wojciech Cztery panny młode, jedna suknia ślubna, która daje odwagę, mobilizuje do działania...

Testy i recenzje

"Krowa Matylda bawi się w chowanego"

"Krowa Matylda bawi się w chowanego"

Kolejna przygoda Krowy Matyldy Jak zwierzęta bawią się w chowanego i co może z tego wyniknąć? Koniecznie sprawdź w książce "Krowa Matylda bawi się w chowanego" Alexandra Stefensmeiera.

Testy i recenzje

"Historia pewnej dziewczyny" Lindsey Kelk

"Historia pewnej dziewczyny" Lindsey Kelk

Książka od Zysk i S-ka Wydawnictwo Tess Brookes - kobieta, która nagle została pozbawiona wszystkiego, na czym jej zależało... Czy na Hawajach, podszywając się pod współlokatorkę, odnajdzie szczęście?

Testy i recenzje

Krem Pharmaceris baby

Krem Pharmaceris baby

Krem ochronny z filtrem przeciwsłonecznym powinien być aplikowany na delikatną skórę dziecka przed każdym wyjściem na zewnątrz. *Źródło zdjęcia: materiały prasowe

Testy i recenzje

Gra Dobble od Rebel

Gra Dobble od Rebel

Znajdź symbol Gra dla całej rodziny - Dobble od Wydawnictwa Rebel.