Przejdź na WP

"Jak zostać czarodziejem" – 5 lekcji, których uczą nas bohaterowie

Kiedy wydaje ci się, że wszystko idzie nie tak, a każdy nowy dzień mnoży problemy i obawy, pozwól sobie na odrobinę humoru, ale także zastrzyku motywacji i wiary w to, że nie wszystko, co wydaje nam się przesądzone, rzeczywiście nastąpi.

O tym wszystkim przekonał się Terry – bohater filmu animowanego "Jak zostać czarodziejem", który możemy oglądać od 3. sierpnia br. w kinach. Przedstawiamy pięć ważnych wątków, które warto poruszyć z dzieckiem po powrocie z seansu.

1. Lekcja nr 1 – Nie poddawaj się

Historia Terry’ego pokazuje nam, że nie warto się poddawać, nawet gdy wydaje nam się, że nic więcej nie zdołamy zdziałać. Jego niszczejące, fatalnie prosperujące wesołe miasteczko chyliło się ku upadkowi. Nagły zwrot akcji sprawił, że po wielu przygodach i trudach udało się tchnąć w nie nowe życie. Terry wierzył do końca, że uda mu się przywrócić jego lata świetności i nie zawiódł samego siebie. Nie poddał się, dążył do celu, a efekt przeszedł jego najśmielsze oczekiwania.

2. Lekcja nr 2 – Kochaj i bądź cierpliwy

Śmieszka od lat czekała na księcia z bajki. Co prawda nie była przekonana, czy Terry naprawdę nim jest, ale skoro pojawił się, aby ją uratować, bez wątpienia nadawał się na męża. Królewna od samego początku zauważała wyłącznie zalety swojego ukochanego. Wady, których miał wiele, starała się rekompensować własną kreatywnością. Miłość wymaga cierpliwości i dopełniania się każdego dnia. Królewna i Terry przekonali się o tym na własnej skórze.

3. Lekcja nr 3 – Twój nastrój ma wpływ na innych

Gdy Zgryw był szczęśliwy, swoim szczęściem chciał obdarzyć świat. Czarował wszystkich wokół tak, aby śmiali się i byli radośni. Kiedy pogrążył się w żalu i tęsknocie, stając się Zgredem, jego ponury nastrój opanował świat. Nie mógł znieść radości innych, więc postanowił czarować ich tak, aby byli złośliwi i rozżaleni jak on. To pokazuje jak nastrój jednego człowieka może wpłynąć na innych. Dzielenie się radością motywuje innych, zaś smutek i żal sprawiają, że jesteśmy osamotnieni, a negatywne emocje odbijają się na osobach wokół nas.

4. Lekcja nr 4 – Wszystko da się naprawić

I zawsze warto do tego dążyć. Nawet jeśli popełniamy błędy, nigdy nie jest za późno, aby zatrzymać się i spróbować na nowo. Wszystko da się naprawić, choć nie zawsze zgodnie z planem. Pomimo różnych środków efekt – prędzej czy później – będzie zadowalający.

5. Lekcja nr 5 – Razem znaczy więcej

Terry’emu trudno było odnowić lunapark, tak samo Śmieszce ciężko było bez przyjaciół. Zgredek przekonał się, że nie może działać sam, by osiągnąć cel. Dzięki zjednoczeniu się i wspólnemu działaniu każda postać odniosła swój mały, prywatny sukces, zmieniła patrzenie na świat, a także zyskała nieco optymizmu. Razem, z przyjaciółmi i bliskimi osobami, jesteśmy w stanie zdziałać znacznie więcej niż w pojedynkę. Ta lekcja warta jest zapamiętania nie tylko przez dzieci, ale również przez dorosłych.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.