Trwa ładowanie...

Jak zainteresować dziecko nowymi technologiami?

Psychologowie i pedagodzy prześcigają się w wyliczaniu negatywnych skutków nadmiaru telewizji czy gier komputerowych. Rzeczywiście, non stop grający telewizor w tle podczas zabawy czy odpoczynku dziecka może go niepotrzebnie przestymulować, a kilkugodzinny maraton z tabletem (zwłaszcza przed snem) przyniesie więcej szkody niż pożytku.

Zobacz film: "Pomysły na rodzinną aktywność fizyczną"

Na szczęście rozsądne dawkowanie nowinek technologicznych to nie tylko dobra, edukacyjna zabawa, ale także rozwijanie zainteresowań dziecka, które w przyszłości mogą zaowocować pasją do programowania. Pozwól odkryć swojemu synowi lub córce technologiczny talent i wprowadź ich w świat naukowych nowinek.

1. Pokaż wirtualny świat

Dziecko, prędzej czy później, zderzy się ze światem wirtualnym. Lekcje informatyki, gry polecane przez rówieśników czy modne portale społecznościowe to tylko niektóre przystanki na technologicznej drodze młodych ludzi. Mogą one zarówno zachęcić, jak i zniechęcić do odkrywania świata komputerów. Twoja więc w tym głowa, aby ukierunkować dziecko tak, by w naturalny sposób mogło poznawać zdobycze technologiczne w kierunku, który wydaje mu się najbardziej ciekawy.

Z pomocą przychodzi T-Mobile Warsaw Games Week2017 – event, który został stworzony dla pasjonatów komputerów, gier i konsoli. Także dzieci, które dopiero wchodzą w tematykę okołoprogramową, znajdą coś dla siebie. Na najmłodszych czeka Strefa Junior z pokazami robotyki oraz warsztatami podstaw programowania. Dzieci będą mogły wziąć udział w konkursach i edukacyjnych zabawach, a na najaktywniejszych uczestników czekają wspaniałe nagrody-niespodzianki. Strefa Juniora to stuprocentowa pewność, że najmłodsi uczestnicy poznają treści przeznaczone wyłącznie dla nich oraz wejdą w technologiczny świat, w którym będą mogli sprawdzić swoje umiejętności.

2. Pozwól odkrywać

Aby zainteresować dziecko nowymi technologiami, dobrze jest określić tematykę, która je najbardziej interesuje. Jeśli maluch uwielbia świat robotów i maszyn, wybieraj programy i gry osadzone w tej rzeczywistości. Także wielbiciele kosmosu, pojazdów czy dinozaurów mają szeroką pulę gier, która przeniesie swoich miłośników w wymarzone miejsce. Zabawa nie może być nudna, dlatego zachęcaj dziecko do śledzenia nowości i aktywnego uczestniczenia w warsztatach.

Warto także pokazać dziecku świat gier i programów nie tylko od strony gracza, ale też od strony twórców. Umożliwiają to wszelkiego rodzaju spotkania tematyczne, jak również eventy. Odkrywanie nowych technologii to jednak nie tylko gry komputerowe, ale także planszówki, komiksy i gadżety tematyczne.

3. Przetestuj nowości

Nie da się połknąć bakcyla technologicznego bez wypróbowania nowości, które regularnie pojawiają się na rynku. Jedną z nich jest nowa konsola Xbox One X, którą już od 13 października będzie można przetestować na tegorocznej edycji Warsaw Game Week. Jej premiera przewidziana jest na 7 listopada, ale na tych, którzy nie mogą się jej doczekać, na targach będą czekały stanowiska z grami, dostępne dla wszystkich uczestników. Jeśli więc twoje dziecko uwielbia świat gier i nowości technologicznych, nie może was tam zabraknąć!

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.