Trwa ładowanie...

Jak wykonać idealny manicure hybrydowy? Lakiery już od 25 zł

Avatar placeholder
29.11.2018 17:27
Intensywność koloru i trwałość hybrydowego manicure zależy od jakości lakierów i sposobu ich aplikacji na płytkę paznokcia
Intensywność koloru i trwałość hybrydowego manicure zależy od jakości lakierów i sposobu ich aplikacji na płytkę paznokcia (istockphoto.com/marigo20)

Idealny manicure hybrydowy możemy uzyskać nie tylko w salonie kosmetycznym, ale też wykonując go samodzielnie. Wystarczy odpowiedni sprzęt i trochę wprawy, a piękne hybrydy stworzymy własnoręcznie w zaciszu domowym.

spis treści

1. Manicure hybrydowy – podstawy

Zanim zaczniemy przygodę z paznokciami hybrydowymi, musimy zaopatrzyć się w zestaw do hybryd, którego podstawę stanowi lampa utwardzająca. Możemy wybierać spośród lamp UV i LED. Te pierwsze są uniwersalne, gdyż sprawdzą się przy utwardzaniu hybryd i żeli. Jeżeli planujemy wykonywać jedynie manicure hybrydowy, wystarczy nam lampa LED. Służy ona głównie do utwardzania lakierów hybrydowych, aczkolwiek na rynku dostępne są również produkty, które radzą sobie z żelami.

Gdy mamy już lampę do hybryd, kolejnym krokiem jest wybranie odpowiednich lakierów hybrydowych. Niezbędny będzie lakier bazowy, lakier kolorowy i lakier utrwalający, czyli top coat. Nie obejdzie się też bez akcesoriów służących do przygotowania paznokci do zabiegu, a więc pilnika lub bloku polerskiego, wacików i patyczków do odsuwania skórek. Do odtłuszczenia płytki paznokcia przyda się również cleaner, a do usuwania lakieru hybrydowego specjalny zmywacz na bazie acetonu, czyli remover.

2. Manicure hybrydowy – nakładanie bazy

Pierwszym krokiem do idealnego manicure hybrydowego jest odpowiednie przygotowanie paznokcia, a więc usunięcie skórek i odtłuszczenie płytki paznokcia. Dopiero gdy wykonamy ten zabieg, możemy przystąpić do nakładania lakieru bazowego.

Zobacz film: "Wzmacniające płukanki do paznokci"

Na oczyszczoną płytkę paznokcia nanosimy bazę, a następnie utwardzamy ją pod lampą (czas zależy od rodzaju lampy i jej mocy). Zadaniem lakieru bazowego jest zapewnienie lepszej trwałości i odporności na czynniki zewnętrzne głównego lakieru hybrydowego, a także lepsze utrzymanie na paznokciu jego poszczególnych warstw. Pamiętajmy, że baza ma dosyć wodnistą konsystencję, dlatego nie należy nakładać jej zbyt dużo, aby nie rozlała się poza paznokieć.

3. Manicure hybrydowy – nakładanie lakieru

Po utwardzeniu bazy możemy przejść do kolejnego etapu, a więc malowania paznokcia właściwym lakierem. Należy uważać, aby nie zalać skórek, ponieważ może to doprowadzić do szybkiego odchodzenia lakieru. Jeśli wyjedziemy lakierem hybrydowym zbyt daleko, możemy pozbyć się jego nadmiaru np. patyczkiem. Ważne jest, żeby paznokcie malować cienką warstwą lakieru. Jeśli nasz lakier hybrydowy dobrze kryje, wystarczy nam jedna warstwa. Jeżeli jednak krycie nie jest wystarczające, po utwardzeniu pierwszej warstwy możemy nałożyć drugą, również odpowiednio cienką, a następnie ją utwardzić.

Na ostateczny rezultat może mieć wpływ jakość lakierów hybrydowych, dlatego warto wybierać sprawdzone marki. Dobre lakiery nie muszą być drogie, bo nawet uznane firmy mają w swojej ofercie produkty w umiarkowanych cenach, które zagwarantują naszemu manicure intensywność koloru i trwałość. Jeżeli nabierzemy zaufania do jakiejś marki, warto kupować zestaw baz, lakierów i utrwalaczy od właśnie tego producenta. Da nam to gwarancję, że lakiery będą dobrze ze sobą współgrać i zagwarantują lepszy efekt.

Najpiękniejsze kolory lakierów do paznokci znajdziesz teraz na WP radarOkazji.

4. Manicure hybrydowy – top coat

Ostatni lakier, jaki będzie nam potrzebny, to bezbarwny top coat, który zabezpieczy hybrydę przed odpryskiwaniem, utrwali kolor i nada połysk powierzchni paznokcia. Najwygodniejszy w aplikacji będzie lakier top coat o w miarę gęstej konsystencji, dzięki czemu nie będzie się nadmiernie rozlewał. Dużym plusem dobrego topu i każdego lakieru hybrydowego będzie wygodny pędzelek, który ułatwi równomierne rozprowadzanie warstwy lakieru na paznokciu. Lakier wykończeniowy po nałożeniu również utrwalamy pod lampą UV lub LED.

Każdą warstwę lakieru hybrydowego (bazę, główny kolor i top coat) utrwalamy pod lampą
Każdą warstwę lakieru hybrydowego (bazę, główny kolor i top coat) utrwalamy pod lampą (istockphoto.com/simpson33)

Gdy wykonamy ten krok, pozostanie nam jedynie oczyszczenie paznokcia z tłustej powłoki, chyba że producent podaje informację, że dany top hybrydowy nie wymaga przemywania warstwy dyspersyjnej (no wipe). Gotowy manicure hybrydowy może trzymać się na paznokciach tygodniami, jednak żeby nie przesuszyć ani nie uszkodzić płytki paznokcia zalecane jest zdejmowanie hybryd po ok. dwóch tygodniach.

Polecane dla Ciebie