Przejdź na WP

Jak trenować, żeby schudnąć? Zobacz nasze porady dla początkujących (WIDEO)

Skuteczne i zarazem zdrowe odchudzanie wymaga podjęcia aktywności fizycznej i wprowadzenia zdrowego żywienia. Czasami trudno jest wytrwać w swoim postanowieniu, zwłaszcza kiedy plan treningowy zakłada ćwiczenia codziennie albo kilka razy w tygodniu. Żeby nieco to ułatwić przygotowaliśmy garść porad dla początkujących, dzięki którym ich odchudzanie będzie zdrowe i skuteczne, a upragnione efekty szybko się pojawią.

Pamiętaj przede wszystkim o systematyczności i właściwym odżywianiu. Te dwa elementy zawsze muszą występować jednocześnie, żeby odchudzanie mogło być skuteczne. Plan treningowy natomiast powinien być ściśle dopasowany do tego, na jakim efekcie nam zależy: jędrnej sylwetce, mocnych mięśniach czy spaleniu tłuszczu. O tym, jak wybrać odpowiedni zestaw ćwiczeń dla początkujących opowiada trenerka Ula Strasińska.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.