Trwa ładowanie...

Jak skompletować wyprawkę szkolną? 5 praktycznych porad

Avatar placeholder
21.03.2023 11:16
Jak skompletować wyprawkę szkolną? 5 praktycznych porad
Jak skompletować wyprawkę szkolną? 5 praktycznych porad (materiał partnera)

Artykuł sponsorowany: PAYBACK

Wyprawka szkolna dla pierwszoklasisty lub starszego ucznia to nie lada wyzwanie. Jak wynika z badania SW Research na zlecenie sieci Empik, to najczęściej wydatek rzędu 500 zł. Podpowiadamy, jak sprawnie przygotować dziecko do szkoły i zredukować koszty.

1. Dokładnie przejrzyj zasoby szafki

Wyprawka szkolna to coroczny, regularny wydatek. Przed pójściem na zakupy dokładnie przejrzyj zasoby szafki dziecka – możliwe, że są w niej niewykorzystane zeszyty, przybory szkolne lub inne pomoce naukowe, których da się jeszcze użyć. Ta prosta praktyka uchroni cię przed zakupem kolejnego cyrkla lub nożyczek. Jeśli masz więcej niż jedno dziecko, porównuj również listę podręczników i odkładaj te książki, które mogą być ponownie wykorzystane. Zachęć pociechę, by sama potrafiła ekonomicznie (i przy okazji ekologicznie) podchodzić do swoich rzeczy.

2. Nie zostawiaj zakupów na ostatnią chwilę

Pośpiech nie jest dobrym doradcą. Kompletowanie wyprawki szkolnej na ostatnią chwilę może wygenerować większe koszty, niż myślisz. W sytuacji, gdy brakuje czasu, możesz wybierać przypadkowe produkty w zawyżonych cenach. Nie wspominając już o tym, że pozostawienie zakupu podręczników na ostatni tydzień sierpnia to bardzo ryzykowna decyzja. Jeśli danego tytułu nie będzie w księgarni, dziecko może mieć utrudnioną naukę w pierwszych tygodniach szkoły. Dlatego zaplanuj wyprawkowe zakupy dużo wcześniej, aby nie tracić nerwów, czasu i pieniędzy.

3. Stwórz listę zakupów

Ogromny wybór zeszytów, przyborów szkolnych oraz innych akcesoriów może okazać się prostą drogą do bardzo wysokiego rachunku. Dlatego – aby uniknąć spontanicznych decyzji i nieprzemyślanych wydatków – odpowiednio wcześniej przygotuj listę zakupów, która pomoże ci trzymać się wcześniej ustalonego planu. Chodzi tu oczywiście nie o to, aby odmawiać dziecku zakupu jakichkolwiek dodatkowych akcesoriów, tylko o rozsądek i oszczędne podejście do domowego budżetu. A tego ostatniego warto uczyć młodsze pokolenie.

4. Kupuj przez internet

Zakupy przez internet to doskonały sposób, aby szybko i tanio skompletować wyprawkę dla ucznia. Po pierwsze, masz więcej czasu, by porównać ceny i wybrać najkorzystniejszą opcję. Po drugie, w sieci czeka na ciebie dużo więcej ofert promocyjnych niż w sklepach stacjonarnych. Dzięki kuponom rabatowym i atrakcyjnym zniżkom możesz naprawdę sporo zaoszczędzić. Inna zaleta takiego rozwiązania to oszczędność czasu – nie musisz wychodzić z domu i stać w kolejkach. Wystarczy, że usiądziesz z dzieckiem i razem wybierzecie potrzebne rzeczy.

5. Wykorzystaj punkty PAYBACK

Uczestnicy Programu PAYBACK dzięki zebranym punktom mogą zaoszczędzić na zakupie wyprawki szkolnej. Jak to zrobić? Wystarczy np. wymienić punkty na voucher do wykorzystania w sieci sklepów EMPIK, gdzie znajdziesz zeszyty, pomoce naukowe i inne akcesoria (np. bidony). Zgromadzone punkty wymienisz także na atrakcyjne nagrody rzeczowe, np. plecaki lub bidony. Jeśli nie masz jeszcze karty PAYBACK, zarejestruj się bezpłatnie na stronie internetowej Programu lub ściągnij aplikację mobilną.

Artykuł sponsorowany: PAYBACK

Polecane dla Ciebie