Trwa ładowanie...

Jak prawidłowo dobrać poduszkę i materac dla dziecka?

Avatar placeholder
28.04.2021 16:05
Materiał sponsorowany przez
(Materiał partnera)

Każdemu z rodziców zależy na tym, by jego dziecko się wysypiało. Okres nocnej regeneracji organizmu małego człowieka jest bowiem niezwykle ważny z kilku względów – to wówczas zachodzą intensywne zmiany rozwojowe, porządkowanie doświadczeń i szczególnie ważna odbudowa równowagi emocjonalnej dziecka.

Komfortowy sen pozwala mu systematycznie nabierać sił, zdrowo rosnąć i rzeczywiście wypoczywać, zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Aby było to możliwe, maluszek musi jednak opanować trudną sztukę prawidłowego zasypiania. Nauka tego procesu wymaga wsparcia rodziców, zarówno na płaszczyźnie emocjonalnej, jak i funkcjonalnej. Stworzenie optymalnych warunków do wypoczynku to pierwsze z kluczowych zadań, którym to my, rodzice, musimy sprostać.

Dowiedz się, co sprzyja zdrowemu wypoczynkowi Twojego dziecka

Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko skarży się na problemy ze snem czy wręcz przeciwnie, śpi głęboko i spokojnie, jak niemowlę – zwróć uwagę na warunki, w jakich zachodzą procesy wypoczynku jego organizmu. Temperatura w pomieszczeniu, poziom wilgotności, dostęp świeżego powietrza, poziom hałasu w pobliżu, odpowiednio dostosowany do potrzeb materac oraz wygodna, profilowana poduszka – to wszystko składa się na efekt prawdziwego wypoczęcia i regeneracji sił psychofizycznych dziecka.

Warto inwestować w zdrowy wzrost i rozwój oraz dobre samopoczucie maluszka, wybierając odpowiednie akcesoria, takie jak materac o optymalnej twardości i elastyczności.

Pierwsze lata życia dziecka – kluczowe dla jego dalszego rozwoju

Tworząc strefę komfortowego snu, warto zwrócić uwagę na innowacyjne propozycje materacy SleepMed, dostosowane zarówno do wzrostu, wieku, masy ciała oraz kondycji Twojego dziecka. Proponowane produkty, wykonane z antyalergicznych materiałów, dzięki unikatowym rozwiązaniom umożliwiającym regulację twardości, wspomagają efektywny wypoczynek na każdym etapie rozwoju. Pierwsze lata życia maluszka związane są z dynamicznie postępującymi, intensywnymi zmianami w jego organizmie. Odpowiednie wsparcie układu kostno-szkieletowego, poprzez zapewniane solidnego podparcia, pozwala na zapewnienie mu dziecku dobrego, bezpiecznego startu na drodze rozwoju całego organizmu.

Zobacz film: "SleepMed - materace dostosowane do Twoich potrzeb"

Szanuj indywidualne potrzeby Twojego dziecka

Materace oferowane przez producenta SleepMed możesz dostosować do indywidualnych potrzeb dziecka we własnym domu już po dokonaniu zakupu. Dzięki prostemu systemowi regulacji poziomu twardości i elastyczności, opierającemu się na samodzielnej zmianie położenia poszczególnych warstw, zyskujesz pewność, że mały użytkownik będzie spał w najlepszych dla niego warunkach. To doskonałe rozwiązanie w dobie szalejącej pandemii, kiedy to zakupy przez Internet zdominowały naszą rzeczywistość.

Dodatkowo firma SleepMed daje możliwość dołożenia do materaca maty kokosowej, co nie tylko pozwala na dodatkowe zwiększenie twardości materaca i zapobiega odkształceniom pozostałych warstw, ale również zapewnia jeszcze lepsze podparcie kręgosłupa, skuteczniejszą ochronę przed rozwojem pleśni i roztoczy, prawidłową wentylację oraz zachowanie optymalnego poziomu wilgoci.

(Materiał partnera)

Materac zmieniający się wraz z dzieckiem

Antyalergiczne materace i poduszki ortopedyczne, wykonane z przebadanych, bezpiecznych i przyjemnych w dotyku materiałów, sprawdzą się u dzieci zdrowych oraz szczególnie wymagających prawidłowego podparcia bardziej obciążonych punktów stale rosnącego kręgosłupa.

Możliwość modyfikowania poziomu twardości sprawia, że materace SleepMed w pewien sposób rosną wraz z dzieckiem, pozostając zgodne z jego rzeczywistymi potrzebami oraz upodobaniami. Wyselekcjonowane materiały, zapewniające prawidłową wentylację płaszczyzny styczności z ciałem małego użytkownika, gwarantują jeszcze lepszą termoregulację, wyraźnie przekładającą się na komfort jego snu, bez ryzyka wychłodzenia lub nadmiernego przegrzewania się organizmu.

Dzieciństwo to okres, w którym odpoczywa się najwięcej i najbardziej efektywnie w całym życiu. Wówczas właśnie prawidłowy sen liczy się bardziej niż kiedykolwiek, ponieważ stanowi ważny fundament dla prawidłowego wzrostu i rozwoju organizmu. To także gwarancja doskonałego samopoczucia oraz naturalny stymulator funkcji i umiejętności, niezbędnych dla jasnego myślenia – warto zatem inwestować w stworzenie komfortowych warunków wypoczynku, regeneracji i psychofizycznego ukojenia.

Materiał sponsorowany przez
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze