Przejdź na WP

Jak prać jeansy? Podpowiadamy (WIDEO)

Nie wszyscy uważają pranie jeansów za właściwą praktykę. Kilka lat temu, sam prezes Levis Strauss & Co. - Chip Bergh, ogłosił w mediach, że nie pierze swoich jeansów nawet przez rok. Jego zdaniem im dłużej jeansy nie znajdą się w pralce - tym lepiej dla nich.

Jaki jest zatem jego patent na czyste i świeże jeansy? Zawija je w plastikową torbę i regularnie wkłada do zamrażalnika. Niska temperatura zabija nieprzyjemne zapachy wywoływane przez bakterie. A co z plamami? Zdaniem prezesa wystarczy gąbka, szczotka i odrobina detergentu. Sprytne i ekologiczne rozwiązanie, prawda?

Nie wszystkich jednak przekonuje ta metoda. Jedno jest pewne - aby nasze ukochane jeansy mogły służyć nam jak najdłużej, należy zadbać o nie w odpowiedni sposób.

Kluczowe okazuje się nie tylko to, jak często pierzemy je w pralce, ale również w jaki sposób to robimy. Czy wysoka temperatura szkodzi jeansom? Co zrobić, by spodnie nie straciły swojego koloru już po pierwszym praniu?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących prania jeansowych spodni znajdziecie w naszym WIDEO.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.