Trwa ładowanie...

"Jak kura zgubiła pióra"

W jaki sposób najlepiej pozbyć się nieproszonego gościa? Dlaczego należy czytać teksty – zwłaszcza reklamowe – ze zrozumieniem? Kura Adela, sympatyczna bohaterka książki Joanny Krzyżanek, nie może narzekać na brak pomysłów. Znajduje wyjście z każdej, nawet najbardziej skomplikowanej sytuacji, o czym można się przekonać, czytając o próbach, jakie podejmuje, by zniechęcić do wizyty skunksa, czy obserwując jej brawurowe przygotowania do pory deszczowej. Efekty działań zaradnej właścicielki pięknego dzioba i czerwonych kaloszy przysparzają wiele radości nie tylko kurze i jej przyjaciołom.

Wchodzące w skład książki trzy opowiadania stanowią doskonałą rozrywkę dla dzieci, które rozpoczynają przygodę z czytaniem, oraz dla dorosłych, którzy pragną przybliżyć najmłodszym fascynujący świat liter. Czytelnicy dowiedzą się m.in., dlaczego literka „b” ma jeden brzuszek, ile liter „p” mieszka w papudze, z czego można zrobić „d”.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.