Trwa ładowanie...

Jak dziecko może uczyć się języka angielskiego z pomocą nowoczesnych technologii?

O sekretach skutecznej nauki języka angielskiego i szczęśliwego dzieciństwa opowie nam Maks Azarow, założyciel szkoły języka angielskiego online Novakid, a także tata dwójki dwujęzycznych dzieci.

Coraz częściej rodzice wybierają online kursy językowe. Całkiem niedawno w Polsce nie było ani jednej takiej szkoły, ale przez ostatnie lata ich liczba zaczęła znacznie rosnąć. Jakie są tego plusy? Można uczyć się, nie wychodząc z domu, a mama i tata nie będą musieli stać w korkach. Co więcej – można wybrać lektora obcokrajowca mającego doświadczenie i kwalifikacje.

Eksperci mówią, że jeśli zupełnie przestać mówić po polsku podczas zajęć, to efekty zauważalne są bardzo szybko. Oczywiście, to dość dziwne, a może i trochę przerażające, nawet dla rodzica, że można na pierwszej lekcji w ogóle nie mówić w języku ojczystym, nawet jeśli jest się na poziomie zerowym.

Wszystko zostało już dawno sprawdzone w praktyce naszych najlepszych nauczycieli: improwizujcie, wykorzystujcie mimikę i gesty, używajcie synonimów i opisów. Wtedy bariera językowa przestanie istnieć w ciągu miesiąca/ dwóch. Najważniejsze to nie bać się, działać i rozmawiać!

Aby nauka języka u dziecka była jak najbardziej skuteczna, my dorośli, powinniśmy skupić się nad rozwojem ich nawyków i stworzeniem im dobrych do tego warunków:

1. Pamięć

Obecnie w szkołach jest bardzo dużo przedmiotów i nigdy nie ma czasu na to, żeby wszystkiego się nauczyć. Są książki, w których jest napisane jak szybko przyswajać nowe informacje. Jedna z nich to…

Stworzenie kart

Dzieci uwielbiają rysować i lubią, kiedy liczą się z ich zdaniem. Stwórzcie na kartce plan rodzinnego odpoczynku i powieście go na lodówce. To nauczy dzieci dialogu i elastyczności myślenia.

Ta praktyka stosowana jest także w Novakid – dzieci uczą się angielskiego za pomocą gry i robią wszystko tak, jak im się podoba.

2. Prawidłowe korzystanie z aplikacji w telefonie

Tu każdy wybiera coś dla siebie. Ja radzę, aby nauczyć dzieci posługiwania się Google kalendarzem w języku angielskim, aplikacjami, które rozwijają, ale nie skupiać się na gadżetach. Nie pozwólcie, by dziecko spędzało więcej niż 2-3 godziny przed telewizorem czy telefonem. Niech lepiej wyjdą na dwór i pobawią się z rówieśnikami. Tablet czy laptop powinny przynosić korzyść, a nie na odwrót.

Dziecko powinno rozumieć, że świat online to jedna ze stron naszego życia, ale nie główna.

Tworząc szkołę online, nie raz myślałem o tym, jaki zły wpływ może mieć na dziecko oglądanie bajek czy kilkugodzinna nauka. Konsultowaliśmy się z doświadczonymi pedagogami i metodykami, przeprowadzaliśmy lekcje próbne. Okazało się, że najlepsze efekty przynosi nauka przez pierwsze 25 minut zajęć, a po 45 minutach dziecko było już zmęczone i zdekoncentrowane.

Pół roku później, zaczęliśmy dostawać od rodziców wiele wiadomości o tym, że ich dzieci nie są zmęczone, że komunikują się z nauczycielem w języku angielskim, choć jeszcze miesiąc wcześniej nie mówiły nic!

3. Środowisko językowe

Dzieci są bardzo ciekawe i szybko się uczą, a także szybko zaczynają interesować się jakąś grą lub zabawą. Można to wykorzystać do nauki języków obcych: im wcześniej dziecko zacznie się uczyć, tym lepiej. Niech nawet czyta książki lub ogląda filmy czy bajki w języku angielskim.

Rozmawiałem z moim dzieckiem w języku angielskim, jak miało 6 miesięcy. Kiedy syn skończył 5 lat, zrozumiałem, że potrzebuje nauczyciela. Pierwsza próba zakończyła się fiaskiem – na kursie wykładał młody nauczyciel, który nie miał doświadczenia w pracy z dziećmi.

Dziecko szybko się znudziło, a nauczyciel nie brał pod uwagę wieku dziecka ani nie znał dobrych metod nauczania dzieci w formie zabawy. Co zaskakujące, rezultat przyniosła szkoła online, a ulubionym nauczycielem syna została Elizabeth pochodząca ze Stanów Zjednoczonych, która dotąd umie zainteresować moje dziecko. Syn jest zachwycony!

Mój pomysł na szkołę, w której język angielski będzie nauczany tak jak język ojczysty, powstał właśnie dzięki temu. Staraliśmy się stworzyć takie miejsce, w którym będzie przyjemnie i wesoło, a nauczyciele będą z różnych zakątków Świata. Zaczynaliśmy od małego projektu, a wyrośliśmy na dużą szkołę online, lecz nasz cel jest niezmienny: zadowolone dziecko, które nie boi się rozmawiać w języku angielskim. Z ankiety przeprowadzonej wśród rodziców wynika, że pomogliśmy 90 proc. dzieci poprawić ich nawyki mówienia i przełamać barierę językową!

W Novakid staramy się, aby nasi uczniowie i nauczyciele zostali prawdziwymi przyjaciółmi, a także, by dzieciakom było wesoło: rysują, śpiewają, grają w gry, poznają angielski, ucząc się szkolnych przedmiotów. Wszechstronny rozwój i całkowite zanurzenie w środowisko językowe.

4. Od czego zacząć?

Możecie przejść u nas bezpłatną lekcję próbną, włączyć bajkę w języku angielskim lub dać dziecku parę rozwijających zadań, nawet z podstawową wiedzą z angielskiego: literki, kolory, cyfry. Małemu poszukiwaczowi na pewno się to spodoba i rezultaty będą widoczne bardzo szybko!

Dzieci, które przekonały się do takiej formy zajęć, korzystają z niej długo, a Novakid.pl zapewnia swoim stałym klientom atrakcyjne rabaty. Natomiast nowi użytkownicy otrzymują bonus powitalny w wysokości 25 zł.

Specjalnie dla Was zniżka 15 proc. na pakiety 5 i 10 zajęć, ważna do 31 lipca.

HASŁO: PARENTS15

Materiał Partnera

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.