Trwa ładowanie...

Idealny prezent na Dzień Dziecka – sprawdzone pomysły dla dzieci w wieku od 1 do 3 lat

Avatar placeholder
23.05.2023 09:25
Idealny prezent na Dzień Dziecka – sprawdzone pomysły dla dzieci w wieku od 1 do 3 lat
Idealny prezent na Dzień Dziecka – sprawdzone pomysły dla dzieci w wieku od 1 do 3 lat (Adobe Stock)

Materiał sponsorowany przez AMEET

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać o zaletach czytania i oswajania dzieci z książką już od najmłodszych lat. Jeśli szukasz drobiazgu na Dzień Dziecka dla swojego malucha, to jesteś w idealnym miejscu.

Przygotowaliśmy zestawienie wartościowych książeczek dla najmłodszych. Warto się przyjrzeć nie tylko tym, które znajdziesz na poniższej liście, ale całej serii Disney Maluch wydawnictwa AMEET. Zanim jednak opowiemy o konkretnych tytułach, kilka słów o programie.

Disney Maluch to seria wydawnicza dla dzieci w wieku od 0 do 3 lat. Książki opracowane przez specjalistów są perfekcyjnie dostosowane do możliwości poznawczych malucha na danym poziomie rozwoju. Kolorowe ilustracje z uroczymi postaciami ze świata Disneya przyciągają wzrok, a odpowiednie do wieku dziecka treści pobudzają jego wszechstronny rozwój. Książki są wykonane z trwałych, bezpiecznych i przetestowanych materiałów, co sprawia, że rodzice bez obaw mogą je przekazać do rączek swoich pociech. Zaczynajmy!

Elementarz. Moje pierwsze słowa

Wiek: 1+

Rozwój malucha, a w szczególności jego mowę, warto wspierać jak najwcześniej. W tym celu świetnie sprawdzi się Elementarz. Moje pierwsze słowa. Książka nie tylko stymuluje rozwój mowy, ale także wzbogaca słownictwo i ukazuje różnorodność świata. Zwierzęta, pojazdy, przedmioty codziennego użytku – z ulubionymi bohaterami każde słówko zostanie zapamiętane raz-dwa!

Pierwsze książki edukacyjne malucha

Wiek: 2+

Książki wspierają najmłodszych w poznawaniu otaczającego świata i porządkują już zdobytą wiedzę. Każda plansza to nowy temat do rozmowy i nowe wyzwanie dla maluszka. Podczas zabawy dziecko z łatwością przyswaja nieznane pojęcia, rozwija słownictwo, ćwiczy spostrzegawczość i logiczne myślenie. Ulubione tematy (zwierzęta, pory roku, liczby) oraz urocze ilustracje z bohaterami Disneya sprawiają, że dzieci chętnie korzystają z książeczek.

(Materiał Partnera)

Elementarze tematyczne – o emocjach, ekologii, przyrodzie i zwierzętach

Wiek: 3+

Elementarz. Moje emocje tłumaczy maluszkom podstawowe uczucia. Uczy, jak je rozpoznawać i jak sobie z nimi radzić. Pozostałe książki wprowadzają dziecko w świat natury. Dzięki Elementarzowi ekologicznemu maluch nauczy się segregować śmieci, tworzyć ekozabawki, oszczędzać wodę, nie marnować jedzenia i dbać o najbliższe otoczenie. Elementarz zwierząt zaprasza do podróży po tajemniczym świecie fauny. Maluch pozna różne gatunki zwierzaków oraz miejsce ich występowania. Z kolei Elementarz przyrodniczy pozwoli dokładniej przyjrzeć się florze. Dziecko pozna pory roku, a także zaznajomi się z podstawowymi zjawiskami atmosferycznymi. Wszystko to oczywiście w towarzystwie wesołych postaci ze świata Disneya. Książeczki z pewnością przyciągną małe oczka feerią barw!

Do każdego elementarza zostały wydane ćwiczenia, dzięki którym maluch utrwali wiedzę zdobytą podczas zabawy z książką. Można w nich znaleźć duże, łatwe do chwytania naklejki, które nie tylko gwarantują dobrą zabawę, ale też pozytywnie wpływają na rozwój zdolności manualnych.

Książki z uroczymi zwierzątkami – ciekawe historie do odkrycia

Wiek: 1+

Skoro już jesteśmy w tematyce zwierząt, koniecznie trzeba wspomnieć o tej serii. To książki w twardej oprawie, które w zabawny sposób pokazują dziecku różnorodność świata. Pomagają poznać otoczenie i zrozumieć codzienne zjawiska. Proste teksty pobudzają wyobraźnię i rozwijają słownictwo. Krótkie polecenia zawarte w książkach angażują malucha do wspólnej zabawy i pozwalają mu się stać częścią fabuły. Dziecko zachęcane jest m.in. do pokazywania, naśladowania czy wydawania dźwięków. Każda książka to inne zwierzątko i nowa historia do odkrycia.

(Materiał Partnera)

Moje Pierwsze Opowiastki – pierwsze opowiadania malucha

Wiek: 2+

W zestawieniu nie może zabraknąć serii z krótkimi opowiadaniami. Moje Pierwsze Opowiastki to wspaniałe książeczki z historyjkami o ulubionych bohaterach ze świata Disneya. Bardzo dobrze się sprawdzą jako bajki przed snem albo czytanki, które urozmaicą podróż. Te urocze historyjki nie tylko bawią, ale też przekazują pozytywne wartości. Kompaktowa wielkość książek oraz wydanie w twardej oprawie pozwalają zabrać je ze sobą dosłownie wszędzie.

Malowanki wodne – nowy wymiar kolorowania

Wiek: 2+

Nadszedł czas na kolorowanki. Ale, ale… nie są to zwyczajne kolorowanki, bo nie malujemy w nich kredkami, a wodą, używając do tego wyłącznie rączek! Nie przecieraj oczu ze zdumienia. Jeśli jeszcze nie znasz tego rodzaju kolorowania, to najwyższy czas je odkryć. Połączenie wody i kolorowanek to duet idealny dla każdego brzdąca. Gwarantujemy, że dzieciaki wciągną się w tę zabawę na długie godziny.

(Materiał Partnera)

Pojazdy – czas na przejażdżkę z bohaterami Disneya

Wiek: 2+

Wspaniała seria o pojazdach. Książki w kształcie aut zawierają wesołe opowiadania o różnych samochodach. Ulubieni bohaterowie ze świata Disneya zapraszają dzieci na przejażdżkę niezwykłymi pojazdami i pokazują, jak wygląda dzień w ich pracy.

I tak serią o pojazdach dojechaliśmy do końca naszego zestawienia. Mamy nadzieję, że choć trochę pomogliśmy w wyborze idealnego książkowego drobiazgu dla twojej pociechy. Jednego jesteśmy pewni – nieważne, jaką książkę wybierzesz, maluch zachwyci się każdą!

Materiał sponsorowany przez AMEET

Polecane dla Ciebie