Trwa ładowanie...

Harując z Herkulesem. Mitologia dla fanów Koszmarnego Karolka (recenzja)

Mówiąc wprost i bez ogródek - dla mnie ta książka to "bomba"! Świetne podejście do dzieciaków, które łamią sobie głowy przy nauce mitologicznych wydarzeń, nazw bogów, bogiń etc. Apollo, Afrodyta, Atena, Dionizos, Hades, Herkules, Posejdon , Zeus i wielu, wielu innych można spotkać w dość nietypowym podejściu do mitologii greckiej autorstwa Francesci Simon.

Harując z Herkulesem to nic innego jak wyręczająca nas - rodziców pozycja literacka. Wyręczająca w czym? We wbijaniu do głów naszych pociech wiadomości, że wkuwanie też czasem może być fajne. Mimo wielkiego dystansu, mimo niepełności w tej lekturze, stanowi ona ciekawą odskocznię, a zarazem i kontynuację nauki.

Razem z bohaterką owej „Mitologii” - Zuzią - (dziewczęcym „odbiciem” Koszmarnego Karolka) przenosimy się za sprawą pewnej momenty w świat greckich bogów.

Tam poznajemy odpowiedź na wiele interesujących pytań: kim jest stworzenie z wężami na głowie, czym wsławił się Midas, jak wyglądała praca Herkulesa…

Oprócz wielu ciekawych tytułów, jak: „Harując z Herkulesem”, „Ośmieszając Orfeusza”, „Przekonując Parysa”, „Mając na uwadze Meduzę”, „Małpując Midasa”, „Hartując Herkulesa”, odnaleźć możemy również listę bogów greckich, których spotkaliśmy w książce. Lista jest rzeczowa i konkretna, a zarazem przystępnie opisana.

Każdy fan „Koszmarnego Karolka” czy lubi „Mity Greckie” czy też nie, zapewne pochwali tę lekturę. Podsumowując: dla tych, co właśnie przerabiają w szkole ów temat - ciekawa odskocznia z powtórką, dla reszty fanów Karolka - kolejna świetna pozycja do przeczytania. Innymi słowy: książka dla każdego. Zachęcam do zakupu!

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.