Galeria Figur Stalowych

Informacja prasowa

W dniu 5 lipca br. Galeria Figur Stalowych zagościła w Sali Marmurowej – najbardziej prestiżowej sali wystawienniczej PKiN. Na powierzchni ponad tysiąca metrów kwadratowych wystawiliśmy ponad 80 rzeźb stalowych, w tym dwanaście modeli samochodów. Wśród eksponatów znajdziemy m.in. figury inspirowane bohaterami bajek, komiksów i filmów, a także wykonane w skali 1:1 modele najbardziej spektakularnych aut świata.

Galeria Figur Stalowych powstawała przez ponad 5 lat i miała swoje pierwsze otwarcie ponad rok temu w Pruszkowie. W swej idei przewodniej odwołuje się ona do modnego w ostatnim czasie nurtu „sztuki z odzysku”. Jej pomysłodawcą jest Mariusz Olejnik, który z tego, co stare i porzucone, stworzył sztukę. Wszystkie eksponaty wykonano ze złomowanych elementów stalowych, odzyskanych z zezłomowanych samochodów - części silników, skrzyń biegów czy nadwozi, które za sprawą wysokiej klasy sztuki rzemieślniczej zostały „ożywione” w formie niezwykłych rzeźb stalowych.

Wykonanie jednego samochodu, odwzorowującego nawet z 90-cio proc. dokładnością oryginalny model zajmuje ok 8 miesięcy pracy 4-osobowego zespołu. Obecnie figury i auta tworzone są przez ponad 50 osób w zespołach ulokowanych w różnych częściach świata. Jest to więc wyjątkowy pomysł polski z międzynarodowym wykonaniem!

Organizatorom wystawy zależało przede wszystkim na interaktywności wystawy. Nikt nie poczuje się tutaj jak w muzeum – do samochodów można wsiąść, zakręcić kierownicą i zrobić sobie w nich fantastyczne zdjęcia. Również postacie z bajek i komiksów chętnie „pozują” do zdjęcia z odwiedzającymi. Całość budzi uśmiech na twarzach zwiedzających w każdym wieku.

Wystawa okazała się dużym sukcesem – do tej pory zarówno pod względem liczby odwiedzających, jak i ocen samej wystawy, o czym świadczą entuzjastyczne reakcje odwiedzających oraz recenzje wyrażane na profilu Galerii Figur Stalowych PKiN na Facebooku.

Galeria Figur Stalowych w Pałacu Kultury i Nauki będzie czynna 7 dni w tygodniu od 9.00 do 20.00.

Warszawa, Plac Defilad 1 Pałac Kultury i Nauki, Sala Marmurowa. 05.07. – 08.09.2017

Ceny biletów na wystawę: 19 pln ulgowy, studenci i seniorzy 25 pln, normalny 35 pln rodzinny 2+3 100 pln. Bezpłatnie wpuszczane są dzieci do lat 3, opiekunowie osób niepełnosprawnych.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.