Trwa ładowanie...

Fundacja Bezpieczny Brzuszek

Przyrost naturalny w Polsce znajduje się obecnie na niezwykle niskim poziomie, kobiety niechętnie decydują się bowiem na dziecko, mając świadomość m.in. trudności ze znalezieniem miejsca w przedszkolu. Dopóki w kraju nie pojawią się sprzyjające warunki do wychowania dzieci, sytuacja nie ulegnie zmianie, dlatego Fundacja Bezpieczny Brzuszek na swoje hasło przewodnie wybrała „zaBrzuszkujmy Polskę”.

1. Cele Fundacji Bezpieczny Brzuszek

Fundacja powstała z myślą o przyszłych mamach i kobietach, które dopiero planują ciążę. Jej zadaniem jest m.in. szukanie rozwiązań prawnych, które pomogą kobietom w podjęciu decyzji o macierzyństwie i przyczynią się do wzrostu narodzin. Fundacja Bezpieczny Brzuszek propaguje ideę macierzyństwa również poprzez różnego rodzaju imprezy i seminaria. Ponadto Fundacja będzie wspierać inicjatywy realizujące jej cele, na przykład miasta tworzące miejsca przyjazne dla ciężarnych oraz pracodawców zatrudniających młode mamy.

Do dotychczasowych akcji Fundacji Bezpieczny Brzuszek należą: „Dbamy o mamy – ustąp miejsca kobiecie w ciąży w komunikacji miejskiej” oraz „Miejsca Parkingowe dla kobiet w ciąży”. Wkrótce ruszy akcja BrzuszkoBus.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.