Trwa ładowanie...
Przejdź na WP

Film „Za niebieskimi drzwiami“ nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Młodego Widza Ale Kino!

Informacja prasowa

Film familijny „Za niebieskimi drzwiami“ w reżyserii Mariusza Paleja zdobył nagrodę dla najlepszego debiutu (Ale debiut!) na 34. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Młodego Widza Ale Kino! Ta idealna na mikołajkowy prezent, wciągająca adaptacja polskiego bestsellera, zachwyciła już niemal 130 tysięcy widzów i zdobyła uznanie najważniejszych krytyków.

„Takiego filmu jeszcze w Polsce nie było” – podsumowuje Paweł Felis z Gazety Wyborczej. „Za niebieskimi drzwiami“ rozczula równie mocno jak „Niekończąca się opowieść“ i trzyma w napięciu tak silnie, jak „Stranger Things“. Dodatkowo oglądając go wspierasz Fundację „Akogo?“ Ewy Błaszczyk.  Powodów, dla których ten fim może być świetnym mikołajkowym prezentem dla Twojego dziecka, jest wiele.

  • Po pierwsze – to film, który traktuje dzieci serio i równocześnie przemawia do nich ich językiem. „Wreszcie potraktowano młodego widza poważnie” zauważył Łukasz Maciejewski (Dziennik Gazeta Prawna), konstruując wiarygodnego współczesnego bohatera -  „nie jest to dzieciak, jakich w kinie familijnym na pęczki, tylko przedstawiciel młodych Polaków A.D. 2016” - dodaje Artur Zaborski (Dziennik Polski).
  • Po drugie – film pełen jest brawurowych efektów specjalnych na światowym poziomie. „Nie znam takiego polskiego filmu, w którym byłoby tyle ujęć z efektami specjalnymi, to praktycznie połowa materiału” – opowiadał o pracy nad filmem Ryszard Rogocki, dyrektor artystyczny efektów VFX.
  • Po trzecie – opowieść przedstawiona w „Za niebieskimi drzwiami” ma w sobie walory edukacyjne – nie bez powodów jej książkowy pierwowzór jest lekturą uzupełniającą dla dzieci. Nieoczywista fabuła filmu z pewnością będzie pretekstem do niekończących się dyskusji. „Takich propozycji dla młodego widza – świadomych, z nieoczywistym przesłaniem i finałem, w polskim kinie brakuje. Warto ten film oglądać z dzieckiem (…) Po seansie nie zabraknie tematów do rozmowy” – pisze Piotr Gruszkowski (Co jest Grane24).
  • Po czwarte – idąc na ten film pomagasz, bo część dochodów ze sprzedaży biletów, zostanie przekazana Fundacji Ewy Błaszczyk  - „Akogo?”. Jedną z głównych ról w filmie gra Ewa Błaszczyk założycielka Fundacji.
  • I ostatni powód – to film, który wciągnie dorosłych widzów, równie mocno jak dzieci, gwarantując im rozrywkę na światowym poziomie. „Próbuję znaleźć w pamięci film dla dzieci i młodzieży, który tak bardzo by mnie poruszył, zrobił tak wielkie wrażenie, jak „Za niebieskimi drzwiami”. I… ląduje w latach 80., kiedy jako kilkulatka z wypiekami na twarzy, ale też poduszką przygotowaną, by zasłonić oczy, oglądałam E.T. i Niekończącą się opowieść” - pisze Ewa Świerzewska z Qlturka.pl. „Reżyser Mariusz Palej czerpie z popkulturowych wzorów pełnymi garściami, poczynając od Ptaków Hitchcocka, po jeden z najlepszych ostatnio amerykańskich seriali, czyli Stranger Things. I bardzo dobrze, bo dzięki temu łatwiej dociera do młodych widzów, ale też sprawia przyjemność ich rodzicom, którzy po wyjściu z kina będą musieli odpowiedzieć na kilka istotnych pytań”- dodaje Magda Huzarska Szumiec z Gazety Krakowskiej.
  • Film „Za niebieskimi drzwiami” startuje również w Konkursie na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym dla Najmłodszych „W chmurach”, który aktualnie odbywa się w Lublinie.

Film „Za niebieskimi drzwiami” w reżyserii Mariusza Paleja, zabiera widzów w niezwykłą podróż. Jest w nim wszystko, co kochają dzieci – ciekawi bohaterowie, tajemnicze potwory i nowi przyjaciele – magiczne, kolorowe ptaki.  Opowiada o tym, co się dzieje, gdy zamykasz oczy i zasypiasz…

Film „Za niebieskimi drzwiami“ nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Młodego Widza Ale Kino!
Film „Za niebieskimi drzwiami“ nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Młodego Widza Ale Kino! (123rf)

Zobacz zwiastun

Zobacz film: "%3Ca%20href=%22http://wp.tv/i,za-niebieskimi-drzwiami-2016,mid,1989121,cid,8052,klip.html?ticaid=518357%22%3Ehttp://wp.tv/i,za-niebieskimi-drzwiami-2016,mid,1989121,cid,8052,klip.html?ticaid=518357%3C/a%3E"

Magiczne drzwi prowadzą do świata „we śnie”. Tak realnego, że można w nim zamieszkać, tak ekscytującego, że chce się go poznawać i tak tajemniczego, że można się go bać. Ten film to pierwsze, zrealizowane z takim rozmachem i efektami specjalnymi polskie kino, które spodoba się całej rodzinie. Pokazuje jak wielką wartością jest siła tkwiąca w rodzicielskiej miłości.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.