Trwa ładowanie...

Edukacyjne gry planszowe dla dziecka do 10 lat - przegląd

Jeśli brakuje wam pomysłu na rodzinne popołudnia pełne dobrej zabawy, humoru, ale także wspaniale rozwijające waszego starszaka, z pomocą przychodzą fantastyczne planszówki od których ciężko się oderwać.

Zobacz film: "Dorota Gardias o rozpieszczaniu dziecka"

spis treści

1. Było sobie życie

Filmy animowane z tej serii zna chyba większość osób urodzonych w latach 80-tych. Cieszyły się ogromną popularnością i z powodzeniem mogły zastąpić nie jedną lekcję biologii. "Było sobie życie" wróciło i to w formie edukacyjnej planszówki.

W pudełku znajdziemy planszę z pionkami oraz kostką, jak również karty z pytaniami i żetony. Zadaniem graczy jest zdobycie 7 żetonów Hemo. Aby jednak tak się stało, należy poprawnie odpowiadać na pytania i uniknąć infekcji wirusowej i bakteryjnej. Gra utrzymana jest w przyjemnej kolorystyce, postaci znane są z serialu, pytania zaś, podzielone są na: łatwe, średnie i trudne.

2. Odkryj Wawel

Ta gra to połączenie edukacyjnej gry z puzzlami. Zadaniem graczy jest odkrycie Wzgórza Wawelskiego wraz z zamkiem i katedrą przy pomocy kartoników. Każda karta z poleceniem, które należy wykonać, posiada krótki opis budowli oraz zabytków a nawet postaci i artystów związanych z Wawelem. Całość osadzona jest w czasach Zygmunta I Starego. Dzieci poznają nie tylko historię budowli, ale także obyczaje i tradycje królewskie, jakie panowały na dworze. Oprócz walorów edukacyjnych, gra dostarcza emocjonującej zabawy, poprzez zbieranie żetonów z wizerunkami najważniejszych postaci.

7 rad, jak uchronić dziecko przed otyłością
7 rad, jak uchronić dziecko przed otyłością [8 zdjęć]

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia aż 29 proc. polskich 11-latków ma nadwagę. Rodzice muszą...

zobacz galerię

3. Bitwa pod Grunwaldem

Mogą w nią grać tylko dwie osoby, przez co świetnie sprawdzi się do rodzinnych rozgrywek. Czasowo, potrzeba ok. 30 minut na rozgrywkę, co w rzeczywistości mija niezwykle szybko. Jeden z graczy dowodzi wojskami polskimi. Drugi zaś - krzyżackimi. Zasady są bardzo proste: przy pomocy pionków i planszy, dochodzi do starcia między wojskami, z których wygrać może tylko jedna drużyna. Plansza przypomina szachownicę oraz dołączone są dwa koła dowodzenia (po kole dla dowódcy). O tym, który rycerz stanie do walki decyduje losowość. Wg instrukcji producenta, gra posiada także kilka innych wariantów zabawy, które można dostosować do wieku i upodobań dziecka.

4. Kosmiczna Podróż

Jeśli nie przeszłość, a przyszłość fascynuje twoje dziecko, "Kosmiczna Podróż" dostarczy mu mnóstwa atrakcji i zabawy. Gracze mają za zadanie wykonywanie zadań, dzięki którym poszerzają swoją wiedzę o układzie słonecznym. W ten sposób poruszają się po planszy przy pomocy pionków. Do zestawu dołączone są także trójwymiarowe klocki, karty z pytaniami oraz zadania. Poprawna ilość odpowiedzi i pokonywanie trasy pionkami sprawia, że dziecko zdobywa poszczególne planety. Wygrywa ten, kto podbija jak największą część wszechświata.

Coaching rodzicielski. Jak pomóc swojemu dziecku rozwinąć skrzydła i w pełni realizować jego potencjał
Coaching rodzicielski. Jak pomóc swojemu dziecku rozwinąć skrzydła i w pełni realizować jego potencjał

zobacz galerię

5. Wsiąść do pociągu

Tej gry nie trzeba, chyba, nikomu przedstawiać. Wystarczy zagrać w nią raz, aby już zatęsknić za kolejną rozgrywką. Celem jest zdobycie jak największej liczby punktów. Jest to możliwe dzięki prowadzeniu trasy pomiędzy miastami i stworzenie jak najdłuższej trasy dla swoich kolei. Każdy uczestnik zabawy ma do dyspozycji 45 wagoników i 3 dworce. W pudełku znajdziemy również karty pociągów oraz znacznik punktacji i bilety. Gra uczy myślenia logicznego, analizowania sytuacji na planszy oraz poszerza wiedzę dziecka na temat europejskich miast i państw.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.