Trwa ładowanie...

„Dzwoneczek i bestia z Nibylandii” – recenzja DVD

Pozwól swojemu dziecku przeżyć kolejną wspaniałą przygodę z Dzwoneczkiem i jej przyjaciółką Jelonką - wróżkami żyjącymi w ukrytej pośród gęstwiny lasu Przystani Elfów. Bezpieczeństwo krainy zostaje zagrożone, kiedy wielka bestia zostaje rozbudzona z niemal tysiącletniego snu przez tajemniczą kometę, która pewnego dnia nieoczekiwanie rozświetla niebo nad osadą. Czy jednak mieszkańcy Przystani rzeczywiście powinni obawiać się ogromnego stwora?

"Dzwoneczek i Bestia z Nibylandii" na DVD

"Dzwoneczek i Bestia z Nibylandii" na DVD

Barwna, nieoczywista historia z pewnością przypadnie do gustu nieco starszym maluchom, które wiedzą już, że życia nie malują jedynie białe i czarne barwy. Godna docenienia jest przyjemna oprawa muzyczna i świetny dubbing, dzięki któremu bohaterowie stają się jeszcze bardziej przekonywujący.

Warto obejrzeć film razem z dzieckiem – to idealny punkt wyjścia do rozmowy na temat wartości przyjaźni i poświęcenia w imię dobrej sprawy.

Odpowiedzi na to pytanie poszukujemy wraz z małymi, skrzydlatymi bohaterami, którzy w ciągu ponad godzinnego filmu dostarczają nam nie lada emocji. A wszystko za sprawą rezolutnej wróżki zwierzęcej Jelonki, która dla mieszkańców lasu gotowa jest do największych poświęceń, co zresztą miewa najróżniejsze skutki.

To właśnie ona jako pierwsza poznaje stwora i po usunięciu z jego łapy bolesnego kolca, powoli zdobywa jego zaufanie. Nie podzielają go jednak jej towarzyszki, które po odkryciu związanej z nim legendy są przekonane, że zadaniem Mruka jest zniszczenie ich wspaniałej krainy. Jelonka stara się zrobić wszystko, by jej nowemu przyjacielowi nie stała się żadna krzywda. Przekonanie reszty o dobrych zamiarach potwora nie jest łatwe, zwłaszcza że tak wiele przemawia na jego niekorzyść.

Trzymająca w napięciu, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji historia staje się godną zapamiętania lekcją prawdziwej przyjaźni, szacunku i zaufania. Okazuje się, że strach ma tylko wielkie oczy, a ocenianie innych po pozorach bywa bardzo krzywdzące. To co najcenniejsze kryje się wewnątrz i nawet jeśli ktoś bardzo się od nas różni, nie zasługuje na odrzucenie.

Odmienność często budzi strach, jednak kierowanie się uprzedzeniami może mieć bardzo przykre konsekwencje. Nie należy podążać jedynie za rozumem – dopuszczając do głosu serce, dajemy sobie szansę na doświadczenie czegoś naprawdę wspaniałego. Tak jak Jelonka, która zyskała przyjaźń, na pierwszy rzut oka niemożliwą.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.