Trwa ładowanie...

Dziesięciolatka zmarła po tym jak zdiagnozowano u niej grypę

Avatar placeholder
09.02.2022 22:15
Dziesięciolatka zmarła po tym jak zdiagnozowano u niej grypę
Dziesięciolatka zmarła po tym jak zdiagnozowano u niej grypę (https://www.facebook.com/holly.rauchgibson)

Sable Paige Gibson zmarła krótko po tym jak zdiagnozowano u niej grypę. Dziewczynka została przewieziona do szpitala, bo jej stan się pogorszył.

spis treści

1. Grypa i nagłe zatrzymanie krążenia

Sable, 10-latka z Mason w stanie Ohio skarżyła się na ból gardła i osłabienie. Po wizycie u lekarza zdiagnozowano u niej grypę. Tego samego dnia, po południu nastąpiło u niej nagłe zatrzymanie krążenia. Mimo przewiezienia do szpitala i próby ratowania Sable zmarła.

W podobnym okresie z powodu grypy w stanie Ohio zmarli 13-letnia dziewczynka i 3-letni chłopiec. Według lekarzy większość pacjentów, którzy umierają w wyniku grypy nie była wcześniej szczepiona. Nie wiadomo jeszcze, czy taka szczepionka została podana Sable.

Zobacz film: "Choroby, które dają grypopodobne objawy"

Matka Sable, Holy zamieściła na Facebook'u emocjonalny wpis z prośbą o modlitwę za rodzinę w tym trudnym dla nich czasie.

2. Objawy grypy

Grypa jest bardzo groźna dla naszego organizmu. To poważne, wirusowe zakażenie dróg oddechowych, które może być nawet śmiertelne. Grypa pojawia się nagle i daje charakterystyczne symptomy, takie jak: gorączka, katar, ból gardła, kaszel, ból głowy i bóle mięśniowe.

Grypa może ustąpić samoistnie po ok. 7 dniach, ale czasem, gdy pojawiają się objawy takie jak krwioplucie, kłopoty z oddychaniem, utrata przytomości, drgawki i niskie ciśnienie krwi, chory wymaga hospitalizacji.

W przypadku leczenia grypy stosuje się tzw. leczenie objawowe, które polega na łagodzeniu uciążliwych dolegliwości takich jak gorączka czy kaszel.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Dowiedz się więcej:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze