Trwa ładowanie...

Dzień Ziemi z Detektywem Łodygą w MiniMini+

W niedzielę, 22 kwietnia MiniMini+ pokaże premierowo swój najnowszy, edukacyjny program „Detektyw Łodyga” i zaprosi najmłodszych widzów do udziału w ekologicznym konkursie.

Zobacz film: "Jak przewijać niemowlę?"

Z okazji Dnia Ziemi, 22 kwietnia od 12:00 do 17:00 MiniMini+ co godzinę wyemituje premierowy odcinek nowej, autorskiej serii „Detektyw Łodyga”. Program ma na celu wzmacnianie w dzieciach świadomych postaw proekologicznych i poszerzanie wiedzy z zakresu ochrony środowiska naturalnego. Seria pokazuje relację człowiek - przyroda w codziennych sytuacjach, z którymi dzieci i ich rodzice mogą się identyfikować. Program porusza takie zagadnienia, jak recycling, dbanie o zwierzęta domowe, oszczędzanie wody i energii oraz ocieplanie klimatu. MiniMini+ zaprasza także na spotkania z „Detektywem Łodygą” w każdą niedzielę o 18:35 począwszy od 29 kwietnia.

Dzień Ziemi w MiniMini+
Dzień Ziemi w MiniMini+ [2 zdjęcia]

zobacz galerię

Każdy z 13 odcinków „Detektywa Łodygi” łączy fabułę z elementami animacji i jest podzielony na trzy główne części. W pierwszej, fabularyzowanej, pacynkowy Eugeniusz Łodyga - główny bohater serii - pomaga dzieciom rozwiązać zagadkę, co staje się pretekstem do poruszenia szerszego problemu z dziedziny ochrony przyrody. Z kolejnej, animowanej części widzowie dowiadują się, na czym polega omawiane zjawisko lub zagrożenie. W ostatniej, fabularyzowanej, dzieci szukają praktycznych rozwiązań, a Detektyw Łodyga wspiera je w tym pytaniami i wskazówkami.

W Dzień Ziemi MiniMini+ przygotowało także dla najmłodszych widzów ekologiczny konkurs. Tuż po emisji każdego z 6 odcinków „Detektywa Łodygi” na antenie MiniMini+ zostanie zadane pytanie konkursowe, dotyczące programu. 10 pierwszych osób, które w ciągu godziny od pojawienia się pytania udzielą prawidłowej odpowiedzi na stronie www.miniminiplus.pl wygra pluszowego Detektywa Łodygę i książeczkę o ekologii ufundowaną przez Wydawnictwo Prószyński i S-ka. Lista laureatów zostanie ogłoszona 30 kwietnia na stronie internetowej MiniMini+.

„Detektyw Łodyga”

Emisja specjalna: 22 kwietnia, 12:00-17:00 (6 odcinków)

Emisja regularna: od 29 kwietnia w każdą niedzielę o 18:35

MiniMini+ to pierwszy polski kanał dla dzieci w wieku przedszkolnym i jedyny, obok teleTOON+, który produkuje własne, edukacyjne programy dla i z udziałem dzieci. To telewizja bezpieczna, wolna od agresji i przemocy, która prezentuje najnowsze, wartościowe produkcje znanych wytwórni światowych i klasykę polskiej animacji. MiniMini+ wspiera najmłodszych w rozwoju intelektualnym, emocjonalnym i społecznym, a rodziców w procesie wychowawczym. Z tego powodu w 2007 roku stacja została uhonorowana prestiżową nagrodą Hot Bird TV Awards dla najlepszego kanału dziecięcego w Europie, a w 2011 r. otrzymała nagrodę publiczności dla najlepszej stacji telewizyjnej przyznawaną w tym samym konkursie. MiniMini+ został również czterokrotnie odznaczony tytułem „Superprodukt" w plebiscycie organizowanym przez miesięcznik „Mam Dziecko". Program jest nadawany od 6.00 do 21.00, w całości w HD. MiniMini+ jest dostępne - spośród platform cyfrowych - wyłącznie w CYFRZE+ oraz w najlepszych sieciach kablowych w całej Polsce. Łączny zasięg stacji to blisko 4,1 mln gospodarstw domowych. Producentem i nadawcą kanału MiniMini+ jest spółka CANAL+ Cyfrowy, operator platformy CYFRA+ i nadawca kanałów: CANAL+, CANAL+ FILM, CANAL+ SPORT, CANAL+ GOL, CANAL+ WEEKEND, ale kino+, PLANETE+, kuchnia+, DOMO+, MiniMini+, teleTOON+/HYPER+. Wszystkie nadawane w jakości HD. Więcej informacji na www.miniminiplus.pl oraz na www.facebook.com/telewizjaMiniMini

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.