Droga mleczna (recenzja)

To kolejna część z serii „Rodzicielstwo bliskości”. Książka w ciepły sposób opisuje proces karmienia niemowląt. Zawarto tutaj wiele cennych porad z zakresu karmienia piersią i omówiono najczęściej pojawiające się problemy w tym zakresie.

Droga mleczna - Claude Didiejean – Jouveau

Książka z serii "Rodzicielstwo bliskości"

Autorka pisze o zaletach karmienia piersią i wpływie odżywiania w okresie

Polecane wideo:

niemowlęcym na dalsze etapy życia. Wskazuje na wpływ karmienia naturalnego na profilaktykę chorób biegunkowych, chorób dróg oddechowych, cukrzycy oraz otyłości. Claude Didierjean-Jouveau wskazuje również na dobroczynny wpływ karmienia piersią w odniesieniu do alergii pokarmowych oraz chorób nowotworowych.

W książce można odnaleźć polemikę z wieloma teoriami, które w niekorzystnym świetle opisują proces karmienia naturalnego, jak chociażby niekorzystny kształt piersi, czy odwapnienie kości. Czytelniczki znajdą w niej również wiele cennych porad w zakresie właściwego przystawiania do piersi oraz psychologicznych aspektów udanego karmienia piersią.

Autorka z niechęcią odnosi się do różnych substytutów naturalnego karmienia piersią i podkreśla ich negatywny wpływ na nawiązywanie bliskiego kontaktu dziecka z matką.

Jest to cenny przewodnik dla kobiet, które startują w dziedzinie karmienia piersią. Zawiera informacje na temat organizacji promujących karmienie naturalne, także tych działających w Polsce. Można odnaleźć w niej również adresy internetowe stron, które propagują naturalne karmienie. Autorka podpowiada, w jaki sposób łączyć powrót do pracy zawodowej z karmieniem piersią. Przekonuje, że jedno nie wyklucza drugiego.

„Droga mleczna” jest wskazówką, jak radzić sobie w momencie, kiedy pojawiają się problemy w zakresie karmienia piersią. Podaje także dobre rady dotyczące momentu rezygnacji z karmienia piersią i przyczyny negatywnych reakcji ze strony społeczeństwa w przypadku karmienia długoterminowego. Wskazuje, jakie zalety ma takie karmienie dziecka powyżej 12 miesiąca życia tak dla matki, jak i dla dziecka.

Książka jest znakomitym przewodnikiem dla początkujących rodziców. Pokazuje im trudności, ale i radości, jakie niesie naturalne odżywianie własnego dziecka. Budzi w rodzicach nadzieję, że mają wpływ na stan zdrowia swoich latorośli w późniejszym życiu.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Uczeń
Uczeń

Reforma oświaty według Prawa i Sprawiedliwości

Reforma oświaty według Prawa i Sprawiedliwości

Reforma szkolnictwa PiS Prawo i Sprawiedliwość zapowiada konkretne zmiany w szkolnictwie. 6-latki zostaną w przedszkolach, gimnazja zostaną zlikwidowane, a zamiast testów będą obowiązywały wyłącznie egzaminy opisowe. To jednak tylko część pomysłów obejmującej...

Uczeń

Prezent na komunię - medalik, zegarek, rower, pieniądze, komputer

Prezent na komunię - medalik, zegarek, rower, pieniądze, komputer

Prezent na komunię - medalik, zegarek, rower, pieniądze, komputer Rodzice przed I Komunią Świętą swoje dziecka są zaangażowani w przygotowania i organizacją, dzieci podekscytowane zbliżającym się wydarzeniem a zaproszeni goście zastanawiają się jaki podarować...

Uczeń

Usztywniany tornister

Usztywniany tornister

Tornister o usztywnianym tyle Sztywny tył u plecaka pozwala na zachowanie odpowiedniej postawy.

Uczeń

Debiut szkolny

Debiut szkolny

Początek szkolnej edukacji to czas dużych zmian w życiu dziecka.

Uczeń

Ściany w pokoju dziecięcym

Ściany w pokoju dziecięcym

Farba czy tapeta? Czasami trudno się zdecydować, czy lepiej jest pokryć ścianę w pokoju dziecięcym farbą czy tapetą. Warto rozważyć zarówno wady, jak i zalety poszczególnych wykończeń ścian.

Uczeń

Kolor ścian w pokoju dziecka

Kolor ścian w pokoju dziecka

Malowanie ścian w pokoju dziecka Kolor ścian w pokoju dziecka z pewnością ma wpływ na jego samopoczucie oraz efektywność nauki.

Uczeń

Meble do pokoju dziecięcego

Meble do pokoju dziecięcego

Najlepsze meble dziecięce Meble dla dziecka muszą być ładne i funkcjonalne, aby były odpowiednie zarówno do zabawy, jak i nauki.

Uczeń

4 powody, dla których gry komputerowe są dobre dla zdrowia

4 powody, dla których gry komputerowe są dobre dla zdrowia

Powody, dla których gry komputerowe są dobre dla zdrowia Przypomnijmy, co takiego dzieje się z osobą, która poświęca większość swojego czasu na kontakty z wirtualną rzeczywistością: Ma trudności w nawiązywaniu kontaktów międzyludzkich w realnym świecie....

Uczeń

120 mln dziewcząt na całym świecie to ofiary przemocy seksualnej

120 mln dziewcząt na całym świecie to ofiary przemocy seksualnej

Przerażające statystyki UNICEF alarmuje - około 120 milionów dziewcząt na całym świecie poniżej 20. roku życia doświadczyło przemocy na tle seksualnym. To jedno z najpoważniejszych naruszeń praw dziecka. Często towarzyszą mu również inne formy przemocy...

Uczeń

Która polska gwiazda wydaje najwięcej na edukację dziecka?

Która polska gwiazda wydaje najwięcej na edukację dziecka?

Gwiazdy nie oszczędzają Stefania, córka Anny Muchy, w tym roku kończy sześć lat i niedługo stanie się pierwszoklasistką. Na szczęście wybór szkoły dla dziecka gwiazda ma już za sobą. Obie dziewczyny mogą odetchnąć z ulgą. Sześciolatka właśnie przeszła...