Trwa ładowanie...

Domowe problemy z alergią a oczyszczacz powietrza

Artykuł sponsorowany
Alergia a oczyszczacz powietrza
Alergia a oczyszczacz powietrza (Materiał partnera)

W Polsce nawet 40% ludzi cierpi na różnego rodzaju alergie, nazywane czasami chorobą cywilizacyjną XXI wieku. Okazuje się, że dobrym rozwiązaniem w przypadku alergii u dziecka lub osoby dorosłej, jest zakup oczyszczacza powietrza do swojego. domu lub mieszkania. Jakie zalety ma taki oczyszczacz i jaki model urządzenia wybrać? Podpowiadamy.

Oczyszczacz powietrza sposobem na alergię

Alergie są bardzo powszechne we współczesnym świecie i mogą objawiać się u osób w różnym wieku. Do najczęstszych symptomów alergii wziewnych można zakwalifikować katar, zaczerwienione oczy, łzawienie, duszność, kaszel i drapanie w gardle. Niestety alergia może w znacznym stopniu obniżać komfort życia, zwłaszcza że wiele osób jest uczulonych po prostu na kurz lub pyłki, unoszące się w powietrzu. Doskonałym rozwiązaniem jest zakup oczyszczacza powietrza, który pozwoli na zmniejszenie objawów alergii. Modele nowej generacji bardzo dobrze radzą sobie z usuwaniem pyłków kwiatowych, zanieczyszczeniem powietrza, kurzem i innymi elementami unoszącymi się w mieszkaniu. Oczyszczacz powietrza może skutecznie usunąć prawie 100% różnych zanieczyszczeń i pyłków, a tym samym poprawić jakość życia.

Jaki oczyszczacz wybrać?

Decydując się na zakup oczyszczacza powietrza dla alergika, warto zwrócić uwagę na następujące parametry techniczne urządzenia:

• Filtr HEPA, który najskuteczniej usuwa drobne cząstki kurzu, roztocza, bakterie i pyłki. Zgodnie z badaniami filtr HEPA usuwa 99,97% alergenów.

• Wydajność urządzenia, czyli jego zdolność do przefiltrowania konkretnej ilości powietrza. Oczyszczacz należy więc dobrać do wielkości pomieszczenia. Większość urządzeń jest dopasowanych do pracy na powierzchni od 25 do 40 metrów kwadratowych, chociaż można znaleźć także modele bardziej wydajne.

• Funkcja jonizacji powietrza, czyli neutralizacja alergenów na odległość. W ten sposób pyłki, kurz i cząsteczki w ogóle nie przedostają się do pomieszczenia i nie mają kontaktu z alergikiem. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, jaki pobór prądu ma dane urządzenie, czy głośno pracuje i czy posiada dodatkowe filtry. Należy pamiętać także o regularnej wymianie filtrów w oczyszczaczu, a także zwróceniu uwagi na to, czy urządzenie jest dobrze ustawione, a więc czy pracuje w sposób efektywny i oczyszcza odpowiednią powierzchnię w mieszkaniu.

Inne zalety oczyszczacza powietrza

Oczyszczacz powietrza to doskonałe urządzenie dla alergików. Warto pamiętać o innych zaletach takiego sprzętu. Wśród najważniejszych korzyści, związanych z posiadaniem oczyszczacza powietrza, można wyróżnić:

• zmniejszenie szkodliwych zanieczyszczeń, ponieważ urządzenie usuwa nawet małe cząsteczki smogu (PM 2.5 oraz PM 10),

• kontrola jakości powietrza w domu lub mieszkaniu,

• usuwanie nieprzyjemnych zapachów, na przykład po paleniu papierosów lub gotowaniu i smażeniu,

• pomaga w zapobieganiu wielu schorzeniom układu oddechowego, na przykład astmie,

• poprawia nastrój, zwłaszcza jeśli urządzenie ma funkcję jonizacji,

• może usuwać wirusy i bakterie z powietrza.

Oczyszczacz powietrza ma sporo zalet i warto mieć go w swoim mieszkaniu. Urządzenie to jest szczególnie ważne w przypadku alergików. Oczyszczacz oczywiście nie wyleczy z alergii, jednak znacznie zmniejszy jej objawy i poprawi komfort życia.

Artykuł sponsorowany
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza