Dlaczego dziecko powinno mieć własne naczynia?

Artykuł sponsorowany

W każdym domu znajdują się małe talerzyki, miseczki, kubki i sztućce, z których – przynajmniej teoretycznie – mogłoby korzystać na co dzień małe dziecko. Rodzice wiedzą jednak, że własna, kolorowa zastawa ma dla maluchów ogromne znaczenie, i bez mrugnięcia okiem kupują talerzyki ozdobione księżniczkami, postaciami z bajki o Kubusiu Puchatku i wizerunkiem Spidermana. Chęć sprawienia brzdącom radości nie jest jednak jedynym powodem, dla którego warto nabyć dla dziecka zestaw naczyń.

Zobacz film: "Pomysły na rodzinną aktywność fizyczną"

1. Wygoda przede wszystkim!

Naczynia, których używamy na co dzień, mogą wydawać się nam lekkie i poręczne, ale z perspektywy dwu- lub trzylatka są to ciężkie i niewygodne przedmioty. Maluchy chcą wprawdzie jeść samodzielnie, ale uchwycenie porcelanowego lub szklanego talerza małymi rączkami jest dla nich nie lada wyzwaniem. Na szczęście z pomocą rodzicom i ich dzieciom przychodzą specjalne zastawy dziecięce, wykonane z lekkich, sztucznych tworzyw odpornych na uszkodzenia. Dla dziecka warto nabyć naczynia, które można myć w zmywarce – produkt powinien być wysokiej jakości, między innymi po to, aby zawarte w nim związki chemiczne nie przedostawały się do pokarmu spożywanego przez malca.

2. Jakie naczynia warto kupić dla dziecka?

Talerzyk, miseczka, kubek i sztućce to podstawowe elementy dziecięcej zastawy – powinien je posiadać każdy niemowlak, który spożywa już produkty stałe. Naczynia i sztućce przeznaczone dla tak małych dzieci oprócz funkcji stricte użytkowej mogą pełnić także rolę edukacyjną – tak właśnie „działają” produkty z oferty marki Fisher-Price:

  • Elastyczne łyżeczki – mają elastyczny uchwyt, który służy do zginania i skręcania łyżeczki; poręczny sztuciec pomaga maluchowi w zdobyciu umiejętności nabierania pokarmu łyżeczką.
  • Kolorowe kubeczki ze specjalną podkładką, która ułatwia dziecku odstawianie kubka z napojem na stół – z kubeczków mogą korzystać dzieci od 18 miesiąca życia.
  • Podróżny pojemniczek na żywność można spakować do podręcznej torby, idąc na spacer lub jadąc na wycieczkę samochodem. W szczelnym pojemniku o dwóch komorach zmieści się porcja jedzenia, którą dziecko może spożyć samodzielnie, korzystając z Podróżnych sztućców marki Fisher-Price.
  • Kubek niekapek 3 w 1 z regulacją wypływu – dostosowanie ustawień ustnika do możliwości dziecka pomaga płynnie przejść od małego wypływu przy miękkim ustniku do wypływu otwartego.
  • Zestaw startowy prezentowy (w składzie: cztery łyżeczki, wyjmowany koszyk do zmywarki, suszarka na blat, talerzyk, miseczka oraz dwa kubki niekapki) zawiera wszystkie elementy konieczne do nakarmienia dziecka i umycia oraz osuszenia naczyń po posiłku.

Kolorowe, estetycznie wykonane naczynia to nie tylko wygoda dla ich małych użytkowników – istotną rolę odgrywa tu także aspekt psychologiczny. Maluchy przyzwyczajają się bowiem do przedmiotów, z których korzystają – gdy są one w pobliżu, dzieci czują się bezpiecznie i chętnie odkrywają otaczający je świat. Zasada ta nie omija także naczyń, z których brzdące spożywają posiłki, oraz sztućców. Malec będzie bardziej skory do eksperymentów (np. nabieranie jedzenia łyżeczką), jeśli w ich trakcie będzie korzystał z dobrze znanych mu przedmiotów. Właśnie dlatego inwestycja w dziecięcą zastawę to zawsze dobry pomysł, zwłaszcza gdy zakupione naczynia i sztućce zostały zaprojektowane w taki sposób, by wyjść naprzeciw potrzebom małych smakoszy.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.